top of page

Yeliz Yener ile Bambaşka Likya Turu

(7 Gece 8 Gün)
Avatar 95
PROGRAM:

1. Gün (15 Temmuz Perşembe) DALAMAN-KAYAKÖY-FETHİYE 

Dalaman Havalimanı’nda saat 08:30'daki buluşmanın ardından Kayaköy ’e (Karmylasoss) gidiyoruz.

(Uçak bileti dahil paket tercih eden misafirlerimiz için Pegasus Hava Yolları'nın 07:00 kalkışlı tarifeli seferi ile İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı'ndan Dalaman'a uçuş)

Işık ülkesi Likya Bölgesi'nin izlerini ve güzelliklerini takip edeceğimiz bu turumuzda ilk noktamız Fethiye'yi en geniş açıyla görüp, fotoğraflayabileceğiniz Aşıklar Tepesi olacak. Ardından, kahvaltımızı alacağımız ve sonrasında gezi noktamız olan Kayaköy' e varıyoruz. 1922 yılındaki mübadeleye kadar Rumlar'ın ikamet ettiği yerleşime o tarihten sonra yerleşenler buranın yaşam tarzlarına uygun olmaması sebebi ile daha sonra ter etmişlerdir.  Bu nedenle, zamanla bakımsızlıktan evlerin çatıları ve dayanıksız bölümleri çökmüş fakat evler ayakta kalmıştır. Ve şimdi bir çeşit açık hava müzesi ve SİT alanı olan Kayaköy' de bölgenin yöresel lezzetlerini tadabileceğiniz, bahçeden istediğiniz sebzeleri toplayıp yiyebileceğiniz keyifli kahvaltımızın ardından (tur ücretine dahil) küçük ve herkesin katılabileceği Likya Yolu'nu takiben Kayaköy'ü keşfe çıkıyoruz. Ticaret ve sosyal hayatın her dönem gelişmiş olduğu bu kent, köyden çok bir kent edasıyla sizi karşılayacak ve her döneminde terkedilmişliğin hikayelerini rehberimizden dinleyeceksiniz. Gezimizin bitiminde, aracımızla buluşup, Fethiye'nin sembollerinden ve en güzellerinden sadece biri olan Belcekız (Ölüdeniz) koyuna ulaşıyoruz. Serbest yüzme molamızın ardından, günbatımı sonrası Faralya' daki otelimize yerleşiyoruz.

Konaklama: Montenegro Motel  / Faralya (Bungalow)

Yemek: Kahvaltı ve akşam yemeği otelimizde alınacaktır.

 

2. Gün (16 Temmuz Cuma) OVACIK-BABADAĞ-FARALYA 

Kahvaltının ardından kısa bir transferle Ovacık mevkiine geliyoruz. (ilk gün bıraktığımız yer diyelim). 15 km’lik yürüyüşümüz Antik Roma yolunu takiben muazzam Ölüdeniz ve Babadağ manzarasıyla süslü. Özellikle patikanın Ölüdeniz Koyunu gördüğü kısımları "Bastığım yere mi bakayım yoksa manzaraya mı?" diye düşüneceğiniz güzellikte. Patikada su kaynağı çok az bu nedenle yanınızda bol miktarda su bulundurun. Ovacık’tan başlayıp Babadağ’ın eteklerine oradan da Kelebekler Vadisi’nin üstünde yer alan Faralya Köyü’ne iniyoruz.

Yürüyüş mesafesi: 15 km / Yürüyüş Süresi: 5 saat

Konaklama: Montenegro Motel  / Faralya (Bungalow)

Yemek: Kahvaltı ve akşam yemeği otelimizde alınacaktır.

 
3. Gün (17 Temmuz Cumartesi) KABAK KOYU-KELEBEKLER VADİSİ

Kahvaltının ardından Kabak Koyu’na doğru yürüyüşümüze başlıyoruz. Fethiye’nin en güzel koylarından olan Kabak Koyu’na yapacağımız yürüyüş yine enfes doğa manzaralarıyla süslü. Aynı zamanda köy hayatından izler de göreceğimiz yürüyüşümüz 2,5 saatte son buluyor ve bir süre koyun tadını çıkarıyoruz. Kızılçam ormanları içinde, 800 metre yüksekliğinde sarp yamaçlarla çevrili kanyon biçimindeki vadinin küçük çakıllı plajına indiğimizde, büyüleneceksiniz. Öğleden sonra sırada doğa harikası Kelebekler Vadisi var! Belcekız Koyu'ndan bineceğimiz, taksi tekne ile (grubumuza özel değil- genel katılımlı tekne) Kelebekler Vadisi'ne gidiyoruz. Tekne turlarında ilk durak noktası olan, tadı hep damakta kalan ya da doyulamayan vadiye bizler öğleden sonra gidiyoruz. Günün bu saatlerinde tüm gezi tekneleri vadiyi terk etmiş oluyor. Denizin ve vadi içi yürüyüşün en güzel zamanında; sakin ama aynı zamanda unutamayacağınız bir zaman dilimi sizleri bekliyor. Müthiş günbatımını Kelebekler Vadisi'nde izliyoruz. Ve de sonrasında bize ait teknemizle karaya ve ardından otelimize dönüyoruz.  

Yürüyüş mesafesi: 10 km / Yürüyüş Süresi: 2,5 saat

Konaklama: Montenegro Motel  / Faralya (Bungalow)

Yemek: Kahvaltı ve akşam yemeği otelimizde alınacaktır.

 
4. Gün (18 Temmuz Pazar) ALINCA KÖYÜ-GEY KÖYÜ

Kahvaltının ardından otelden ayrılıp oldukça dik bir tırmanışla 650 metrede yer alan Alınca Köyü’ne doğru yola çıkıyoruz. 8 km’lik ilk etap en sevdiğimiz rotalardandır. Biraz sert ama bir o kadar da güzeldir. Alınca’ ya varınca kısa bir mola verip kısa da bir araç transferiyle yürüyüşün 2. kısmı olan Gey Köyü’ne doğru yola koyuluyoruz.

6 km’lik bu parkur sürekli sağımızda kalan Akdeniz manzarası, koyları ve turizmden uzak köy hayatıyla müthiş güzelliktedir. Yürüyüşün ardından deniz keyfi var. 

Yürüyüş mesafesi: 14  km / Yürüyüş Süresi: 5 saat

Konaklama: Montenegro Motel  / Faralya (Bungalow)

Yemek: Kahvaltı ve akşam yemeği otelimizde alınacaktır.

 
5. Gün (19 Temmuz Pazartesi) YÖRÜK PAZARI-YEŞİL VADİ-KARAOT PLAJI

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından keyifli bir gün sizi bekliyor olacak. Bir yandan unutulmuş, diğer yandan da günümüzde devam eden ritüelleri ile Yörük kültürünü tanımak üzere gezimiz başlayacak. İlk durak noktamız Fethiye-Kargı mahallesi. Akdeniz, Teke yöresi ve Fethiye'nin köyleri dolaşılıp kurulan Yörük Müzesi'nde, hem sahipleri olan Yörükler' den hem de rehberimizden dinleyeceğiniz hikayeler sizi geçmişe götürecek. Fethiye'nin bilinmeyen gezi noktalarına devam edeceğimiz bugünde, ikinci saklı cennetimiz Yeşil Vadi olacak. Narenciye bahçeleri, Günlük ağaçları arasından devam eden güzergahımızda Yanıklar Köyü'nü görerek ulaşacağımız vadide; Yanıklar çayının çıktığı noktada, kendinizi buz gibi sulara bırakabilir, kano ile gezebilir, yürüyüş yapabilirsiniz. Burada geçireceğimiz keyifli zamanın ardından günü sonlandırmak üzere, yöre halkının tercihi olan, Karaot plajına gidip, bu defa da başka bir açıdan Fethiye'yi tanıyor ve doya doya yüzüyoruz. (Akşam isteyen misafirlerimiz Şarap turumuza katılabilir. Kayaköy' de Rum müzikleri eşliğinde dans ederek, gecenizi keyiflendirebilirsiniz)

Konaklama: Remer Hotel  / Fethiye

Yemek: Kahvaltı ve akşam yemeği otelimizde alınacaktır.

 
6. Gün (20 Temmuz Salı) TEKNE TURU

Likya turlarında bir ilki yaşamak üzere Fethiye Marina'dan grubumuza özel teknemize biniyoruz. 10.30'da hareket ederek, koylar turumuza başlıyoruz. Teknemiz sadece grubumuza özel olup, balık tutmak isteyen misafirlerimizi de düşünerek, her türlü donanıma sahiptir. Dalyan koyu, kristal maviliğinde olan Akvaryum Koyu, Turunç koyu, Samanlık Koyu ve Tavşan Adası'nda vereceğimiz yüzme ve aktivite molalarında, bu özel gezinin güzelliklerini ve keyfini yaşayacaksınız.

Konaklama: Remer Hotel  / Fethiye

Yemek: Kahvaltı ve akşam yemeği otelimizde alınacaktır.

 
7. Gün (21 Temmuz Çarşamba) XANTOS ANTİK KENTİ-PATARA 

Antik çağlarda Likya bölgesine başkentlik yapmış, Eşen Çayı kenarına kurulmuş bir antik kent olan XANTHOS’ a varıyoruz. Burada Xanthos tarihi hakkında bilgi alıp günümüze kadar iyi koruna gelmiş Tiyatro Binasını, Harpyler Anıtını, Likya tipi mezarlarını, Agora'sını  görüyoruz. Geçmişe dair yaptığımız bu yolculuk sonrası, 16 km uzunluğundaki sahil şeridiyle Türkiye’nin en uzun plajlarından biri olan ve bir Antik şehri içerisinde barındıran, mitolojide Apollon'un doğum yeri, Patara'ya gidiyoruz. Antik kentte Liman hamamı, bazilika, Leto hurmalığı gezilecek. Likya Yolu’nun da rotası olan ve pek çok filme ev sahipliği yapmış, kum tepelerine çıkıyor ve ardından Türkiye’nin en uzun kumsalını fotoğraflayıp yüzme molası veriyoruz.

Konaklama: Remer Hotel  / Fethiye

Yemek: Kahvaltı ve akşam yemeği otelimizde alınacaktır.

8. Gün (22 Temmuz Perşembe) SAKLIKENT-TLOS ANTİK KENTİ-YAKAPARK

Gezimizin bugününe yine alışılanın dışında olan Gizlikent ile başlıyoruz. Saklıkent Kanyonu yolu üzerinde, Muğla'nın Seydikemer ilçesine bağlı, bakir alanlardan biri olan Şelale'ye yürüyerek ulaşacağız. 300 metre kadar akarsuyun içerisinden yürüyeceğimiz parkur sonunda şelaleye ulaşıp keyfini süreceğiz. Ardından Likya Bölgesi'nin parlayan yıldızı, spor kenti, bir dönem piskoposluk merkezi olan, Tlos şehrini rehberimizin anlatımlarıyla gezip, Yaka mahallesi sınırları içinde bulunan bu şehirde Pegasus'un hikayesini dinleyeceğiz. Öğle yemeği, soğuk suların keyfi, balık terapisi ve tava dondurma keyfi için günümüz Yakapark' ta devam edecek. Öğleden sonra programımızı tamamlayarak Dalaman Havaalanı'na hareket ediyoruz. Misafirlerimizi 19:30 itibarıyla Dalaman Havaalanında uğurluyor ve bir başka turumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

(Uçak bileti dahil paket tercih eden misafirlerimiz için Pegasus Hava Yolları 20:50 kalkışlı tarifeli seferi ile Dalaman'dan İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı'na uçuş. 22:00 İstanbul'a varış)

Yemek: Kahvaltı otelimizde alınacaktır.

 

Not: Ekstra gece turları en az 15 kişilik katılımla gerçekleşir.

YELİZ YENER HAKKINDA
1981 yılında Almanya’da doğan Yeliz Yener, Üniversite yıllarında başladığı gezilere, 2004 yılı itibariyle Profesyonel Turist Rehberi olarak devam etmektedir. Ülkenin dört bir köşesinde pek çok keyifli turumuzu gerçekleştirdi. Bolca müdavimi var. Türkiye’nin hemen hemen her noktasına kültür turları yapmaktadır. Fethiye’de yaşayan rehberimiz, Likya Bölgesi’nde hem kültür hem de doğa turları yapmaktadır. Likya Bölgesi Yeliz Yener ile bir başka gezilir.

 

KONAKLAMA

1. Gün: Montenegro Motel  / Faralya (bungalowda konaklama)

2. Gün: Montenegro Motel  / Faralya (bungalowda konaklama)

3. Gün: Montenegro Motel  / Faralya (bungalowda konaklama)

4. Gün: Montenegro Motel  / Faralya (bungalowda konaklama)

5. Gün: Remer Hotel  / Çalış Plajı-Fethiye (otel odasında konaklama)

6. Gün: Remer Hotel  / Çalış Plajı-Fethiye (otel odasında konaklama)

7. Gün: Remer Hotel  / Çalış Plajı-Fethiye (otel odasında konaklama

HATIRLATMALAR

:: Bayram yoğunluğuna ve planlamaya bağlı olarak programların günü değişebilir ancak programda eksilme olmaz.

:: Uçak bileti hariç paket satın alacaksanız, lütfen bizden uçununuzun uygunluğu konusunda teyit almadan uçak bileti almayınız. 

:: Rehber grubu Dalaman Havaalanında karşılar. Uçuştan en az 1,5 saat önce size verilen PNR numarası ile İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanında check in barkosuna ulaşarak check in işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan GeziciYAK sorumlu tutulamaz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:
 • İstanbul Sabiha Gökçen-Dalaman gidiş dönüş uçak bileti ( uçak bileti dahil pakette)

 • Profesyonel rehberlik hizmeti

 • 4 gece Faralya Montenegro Motel'de bungalowda konaklama

 • 3 gece Fethiye Remer Hotel'de konaklama

 • Profesyonel rehberlik hizmeti

 • İlk gün köy kahvaltısı

 • Konaklanan otellerde 7 sabah kahvaltısı

 • Konaklanan otellerde 7 akşam yemeği

 • Tüm geziler

 • Bölgedeki ulaşımlar

 • Milli park giriş ücretleri

 • Zorunlu seyahat sigortası

 • En fazla 18 kişilik butik tur ayrıcalığı

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 • Gidiş-dönüş uçak biletleri (uçak bileti hariç paket tercih edilirse)

 • Öğle yemekleri

 • Son gün akşam yemeği

 • Yemeklerde alınacak içecekler

 • Müze, ören yeri giriş ücretleri

 • 15 kg üzeri bagaj ücretleri

 • Dahillerde belirtilmeyen tüm hizmetler

 

TUR KONSEPTİ

BUTİK (18 kişiyle sınırlı kontenjan, bölge uzmanı rehber, az kişiyle özel tur programı)

 

BU TURDA NELER VAR?

:: Türkiye'nin en iyi yürüyüş parkurunda üç günlük program

:: Likya Medeniyeti' nin toprakları

:: İnanılmaz güzellikteki koylar

:: Antik kentler ve yollar arasında orta seviyeli yürüyüşler

:: Doğa ve tarih bir arada
:: Deniz, kum, güneş

 

COVID-19 TEDBIRLERI

:: Covid-19 tedbirleri uyarınca tüm katılımcılarımızdan HES Kodu talep edilmektedir.

:: Turumuz esnasında covid-19 tedbirleri uyarınca mesafe, temizlik, maske kurallarına riayet edilecektir. Araçlarımız her sabah temizlenip, dezenfekte edilerek tura başlayacaktır. 

:: Tur araçlarında dezenfektan bulundurulacaktır.

:: Sosyal mesafe tedbirleri kapsamında tura tek kişi olarak kayıt yaptıran misafirlerimizin, tur aracında yan koltuğu boş bırakılacak yada tekli koltukta yolculuk sağlanacaktır.

UNUTMAYIN:
 • Doğa yürüyüşü yapacağız. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.

 • Teknemizde kamara bulunmamaktadır. Uyku tulumu getirmeniz tavsiye olunur.

 • Yazın dereye inilebilir. Kışın dere yol kesebilir :)

 • Mevsim ve koşullar uygunsa dileyen derede yüzebilir. Mayo, havlu vb. getirmeyi unutmayın.

 • Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.)

 • Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz)

 • Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur

 • Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı)

 • Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın

 • Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz

 • Varsa ilaçlarınız ve vitamin, güneş kremi, nemlendirici

 • Fotograf/Video çekiyorsanız yeterince ekipman, yedek pil vb. almayı unutmayın.

 

TURLARIMIZDA:
 • Alternatif Turizm'de etkinliklerde tüm katılımcılar etkin görev alır. Her aşamada yardımlaşılır.

 • Program akışı rehber tarafından belirlenir.

 • Rehber, hava, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb. nedenlerle programda değişiklik yapabilir.

3.799 ₺

8
gün

Havale/Eft

Kredi kartları diğer taksitli ve tek çekim fiyatlarımızı sorunuz.

.: [Varsa] Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında 3. kişi olarak geçerlidir.

.: Fiyatlar katılımcı tercihine göre 2 ya da 3 kişilik odada kişi başınadır.

.: Single kontenjanı sınırlıdır 

bottom of page