top of page

Ramazan Bayramı

Bozcaada-Assos-Kazdağları-Cunda Turu

(3 Gece 4 Gün)

1.899 ₺

Havale/Eft

4
gün
 • 13-16 Mayıs 2021

TUR KONSEPTİ BUTİK

25 kişiyle sınırlı kontenjan, ekstra tur yok, bölge uzmanı deneyimli rehber eşliğinde az kişiyle gezme ayrıcalığı

 
PROGRAM:

 

1. GÜN 13 MAYIS 2021 KÖY KAHVALTISI-AYVALIK-CUNDA ADASI-ŞEYTANSOFRASI

Ramazan Bayramı Bozcaada Assos Kazdağı Cunda Turu için İstanbul'dan hareket

24:00 İncirli : İncirli E-5 Kenarındaki Dilek Pastanesi Önü

00:30 Mecidiyeköy: Mecidiyeköy Mado Önü

01:00 Kadıköy : Evlendirme Dairesi otoparkının yan tarafı (Ziverbey yönü yol kenarı)

01:20 Bostancı : E-5 Bostancı Köprüsü Otobüs Durağı

01:40 Kartal : E-5 Kartal Köprüsü Otobüs Durağı

Bursa-Balıkesir-Edremit güzergahını takip ederek sabah saatlerinde Ayvalık yakınlarındaki Mutluköy'e ulaşıyoruz ve serpme köy kahvaltısı ile güne başlıyoruz (tur ücretine dahil)

Kahvaltı sonrası kısa bir yolculukla Ayvalık'a ulaşıyoruz. İlk olarak Ayvalık sokaklarını dolaşıp, tarihi yapıları yakından inceleme fırsatı buluyoruz. Ayvalık sokaklarındaki gezimizin ardından Cunda Adası'na geçiyoruz. Taksiyarhis Kilisesi , Panaya Kilisesi gibi yapılarla, Cunda evlerini kapsayan gezintinin ardından sahilde öğle yemeği. Öğle yemeğinde Cunda'nın ünü her diyara ulaşmış, lezzetli tatları bizleri bekliyor. Yemekten sonra bir saat serbest zaman. Dileyenler tarihi Taş Kahve'de kahve keyfi yapabilirler, Cunda sokaklarında gönlünce gezip fotoğraf çekebilirler. Daha sonra Cunda'dan ayrılarak Şeytansofrası'na gidiyoruz. Midilli adası ve Ayvalık adalarının eşsiz manzarasına karşı seyrin ardından ilk gün programımızı tamamlayarak Assos'taki konaklayacağımız otele geçiyoruz.  Konaklama ve akşam yemeği Assos Troy Hotel'de.

 
2.GÜN 14 MAYIS 2021 KAZDAĞI

Bugün turumuzun Kazdağı günü. Kahvaltı sonrası yola çıkarak dünyanın ikinci en büyük oksijen kaynağı olan Kaz Dagları'na yöneliyoruz. Mitolojik ve yoresel hikayeler esliginde Zeytinyağı Müzesi , Sutüven Şelalesi, Hasanboğuldu , Zeus Altarı, Yeşilyurt Köyü ve Adatepe Köyü  gezileri... Gün içinde Kaz Dağı'nın şirin köylerinin sokaklarında yürüyüp, Hasan ile Emine'nin hüzünlü öyküsünü Hasanboğuldu'da dinleyecek , Etnografya Müzesi'nde Türkmen yaşantısı üzerine bilgiler edinip, Zeus Altarı'nda manzaranın keyfini çıkartacağız. Kaz Dağı gezimiz esnasında Adatepe'de karadut suyu, koruk suyu gibi nadir bulunan doğal içeceklerden tadabilir, geleneksel yöntemlerle üretilen zeytinyağlarından ve Kaz Dağında yetişen otlardan satın alabilirsiniz. Konaklama ve akşam yemeği Assos Troy Hotel'de.

 

3.GÜN 15 MAYIS 2021 ASSOS-BEHRAMKALE KÖYÜ-SİVRİCE KOYU-BABAKALE-APOLLON SMINTHEION

Kahvaltı sonrası yola çıkarak Assos ve çevresini gezmeye başlıyoruz. Gün içinde ilk olarak dar sokakları ve sıcak atmosferiyle keyifli bir ortama sahip olan Behramkale Köyü'nü gezip Athena Tapınağı'na çıkıyoruz. Burada rehberimizden Assos tarihi hakkında bilgi alıp manzara seyri yaptıktan sonra Antik Liman'a iniyoruz. Kısa bir gezinti ardından Midilli adasının tam karşısında bulunan Sivrice Koyuna doğru yol alıyoruz. Salaş restoranlarla kaplı sahilinde yürüyüş yapıp 2009 yılında kütüphane haline getirilen Sivrice Deniz Fenerini gördükten sonra öğle yemeği molası veriyoruz. Ardından yalnızca ülkemizin değil Asya ana kıtasının da en uç noktası olan Baba Burnu'nun bulunduğu Babakale'ye geçiyoruz. Babakale'nin tarihini hakkında bilgi edindikten sonra günün son gezi durağı Apollon Smintheion. M.Ö.150 yıllarında Ion stilinde yapılan tapınak, kuzey-batı Anadolu'da, Troas bölgesinde bugün için tek örnektir. Tarihsel önemi yüksek bu tapınağın hikayesini rehberimizden dinliyoruz. Programın tamamlanması ardından otelimize dönüş.

Konaklama ve akşam yemeği Assos Troy Hotel'de.

4.GÜN 16 MAYIS 2021 BOZCAADA

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak Bozcaada'ya gitmek üzere hareket ediyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik yolculuğun ardından Geyikli İskelesi'ne ulaşıp rehberimiz eşliğinde feribotla Bozcaada'ya geçiyoruz. Adaya vardığımızda yürüyerek ada merkezini, Bozcaada sokaklarını ve Şaraphane'yi gezdikten sonra öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeğini dilediğiniz restoranda yiyebilirsiniz. Ardından 16:00'daki feribot saatine kadar ada merkezinde serbest gezinti zamanı. (Dileyen misafirlerimiz minibüsle Ayazma Plajı'na gidebilir ve Ege'nin serin sularıyla buluşabilirler. Bozcaada'nın suyu soğuktur, haziranda bile girerken zorlanılır, hatırlatması) Sonrasında tarifeli feribotla adadan ayrılarak İstanbul'a doğru yola çıkıyoruz. Çanakkale-Keşan-Tekirdağ güzergahından Tekirdağ'da akşam yemeği molası vererek hava ve yol şartlarının uygunluğunda gece yarısı İstanbul'a ulaşıyoruz. Misafirlerimiz aldığımız duraklara bırakarak, bir başka turda tekrar buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

 

COVID-19 TEDBIRLERI

:: Covid-19 tedbirleri uyarınca tüm katılımcılarımızdan HES Kodu talep edilmektedir.

:: Turumuz esnasında covid-19 tedbirleri uyarınca mesafe, temizlik, maske kurallarına riayet edilecektir. Araçlarımız her sabah temizlenip, dezenfekte edilerek tura başlayacaktır. 

:: Tur araçlarında dezenfektan bulundurulacaktır.

:: Sosyal mesafe tedbirleri kapsamında tura tek kişi olarak kayıt yaptıran misafirlerimizin, tur aracında yan koltuğu boş bırakılacak yada tekli koltukta yolculuk sağlanacaktır.

 
FİYATA DAHİL HİZMETLER:
 • Ulaşım

 • Rehberlik

 • 3 Gece Assos Troy Hotel'de konaklama

 • 3 sabah kahvaltısı

 • 3 akşam yemeği (set menü)

 • Program dahilindeki tüm çevre gezileri

 • Bozcaada feribot bileti

 • İlk gün köy kahvaltısı

 • Zorunlu seyahat sigortası

 • En fazla 25 kişilik butik tur ayrıcalığı
   

 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 • Öğle yemekleri

 • Akşam yemeğindeki içecekler

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

 • Bozcaada'da plaja gidiş ücreti (isteğe bağlı)

 • Yoldaki yemekler

 • Otel ekstraları

 • Kişisel harcamalar

 

(En az 8 kişilik gruplara kişibaşı 75 TL indirim) 

 
TURLARIMIZDA:
 • Alternatif Turizm'de etkinliklerde tüm katılımcılar etkin görev alır. Her aşamada yardımlaşılır.

 • Program akışı rehber tarafından belirlenir.

 • Rehber, hava, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb. nedenlerle programda değişiklik yapabilir.

Single Farkı:2.499 ₺ (Havale/Eft)

Çocuk Fiyatı (02-12 yaş): 1.599 ₺ (Havale/Eft)

Kartlara taksit seçenekleri için ofisimizden bilgi alabilirsiniz

 

Kredi kartları diğer taksitli ve tek çekim fiyatlarımızı sorunuz.

.: [Varsa] Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında 3. kişi olarak geçerlidir.

.: Fiyatlar katılımcı tercihine göre 2 ya da 3 kişilik odada kişi başınadır.

.: Single kontenjanı sınırlıdır 

bottom of page