top of page

Ramazan Bayramı

Butik Antep-Urfa-Nemrut Turu

(3 Gece 4 Gün)
Avatar 95
PROGRAM:
 

1.GÜN (1 MAYIS 2022) GAZİANTEP

Türk Hava Yolları İstanbul Havaalanı - Gaziantep tarifeli uçuşu 08:50 kalkış-10:25 varış.  İstanbul'dan kalkan uçağınız 1 saat 35 dk. sonra Gaziantep Havaalanına inmiş oluyor. Rehberimiz sizi Gaziantep Havaalanında karşılıyor. Havaalanında bekleyen araca eşyalarımızı yerleştirdikten sonra Gaziantep'i gezmeye başlıyoruz. İlk olarak Zeugma'dan çıkarılan göz alıcı mozaiklerin sergilendiği Mozaik Müzesi'ni geziyoruz. Bu güzel müzeyi ziyaret edip yöre tarihi ve mitolojisi hakkında bilgi edindikten sonra öğle yemeği (ekstra) molası veriyoruz. Lezzetli Antep kebapları bizleri bekler. Öğle yemeği sonrasında Elmacı Pazarı, otantik Bakırcılar Çarşısı ve tarihi merkezi görebileceğimiz gezinin ardından meşhur Tahmis Kahvesine gidip kahve molası veriyoruz. Ardından çarşıda serbest zaman. Elmacı Pazarında alışveriş yapabilirsiniz. Programın tamamlanmasının ardından konaklayacağımız otele geçiyoruz. Akşam yemeği otelde.

KONAKLAMA: GAZİANTEP GRAND HOTEL (5*)

 

2.GÜN (2 MAYIS 2022) ATATÜRK BARAJI - NEMRUT DAĞI - ADIYAMAN 

Kahvaltı sonrası hareketle yola çıkıyoruz. İlk durağımız Atatürk Barajı. Türkiye'nin en büyük projelerinden biri olan baraj hakkında bilgi alıp Adıyaman'a doğru yola devam ediyoruz. İstikamet Kahta. Kahta'da öğle yemeği molası ardından Karakaş Tümülüsü, Cendere Köprüsü'nü görerek unutulmaz bir gün batımı için Nemrut Dağı'na çıkıyoruz. Programın tamamlanmasının ardından Adıyaman'a dönüş, Adıyaman'daki otele yerleşme ve akşam yemeği.

KONAKLAMA: ADIYAMAN BOZDOĞAN HOTEL (4*)

 

3. GÜN (3 MAYIS 2022)  HALFETİ - ŞANLIURFA

Otelimizde alınan kahvaltının ardından yola çıkıyoruz. Bugün programımızda ilk durağımız Halfeti. Siyah gülü, Birecik Baraj Gölünün suları altında kalan köyleri ile ünlenen Halfeti'ye öğleye doğru ulaşarak burada dileyen misafirlerimizle Birecik Baraj Gölü üzerinde bir saat sürecek olan (ekstra) tekne turuna çıkıyoruz. Tekne turunda Rum Kale, tarihi mağara evleri ve sular altındaki yapıları görebileceğiniz Savaşan Köyünü gördükten sonra nehir kıyısında öğle yemeği molası veriyoruz. Yemekten sonra Birecik Köprüsü üzerinden Şanlıurfa'ya ulaşıyoruz. Mutfağı, kültürü ve otantik çarşılarıyla ön plana çıkan ''Peygamberler Şehri'' Urfa'da Halil-ür Rahman, Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, İbrahim Peygamber Makamı, Rızvaniye Cami, Şanlıurfa Kalesi, Bedesten, Sipahi Pazarı, Gümrük Hanı'nı içeren gezi programının ardından tarihi Gümrük Han'da soluklanıyoruz. Dileyen misafirlerimiz yöresel menengüç kahvesini deneyebilirler. 

Programın tamamlanması ardıdan Şanlıurfa'daki otelimize geçiyoruz ve odalara yerleşme. Akşam yemeği otelde.

Arzu eden misafirlerimiz Urfa'daki konukevlerinde düzenlenen sıra gecesi programlarına katılabilirler.

KONAKLAMA: ŞANLIURFA DEDEMAN HOTEL (5*)

 

4.GÜN (4 MAYIS 2022) GÖBEKLİTEPE - HARRAN

Sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılarak yola çıkıyoruz ve dünyanın en eski tapınağı olan Göbeklitepe'yi ziyaret ediyoruz. Tarihi değiştiren keşif Göbeklitepe'yi gördükten sonra Harran'a doğru yol alıyoruz. Harran'da yapacağımız gezi dahilinde  Harran Antik Kenti ; Harran Ulu cami, Harran  Üniversitesi, Konik Kubbeli Tarihi Harran Evleri,  şehir surları görülmekte. Harran gezisinin ardından Şanlıurfa merkezine dönüyoruz. Öğle yemeği molasında lezzetli Urfa kebaplarından tadabilirsiniz. (Birecik patlıcanından yapılan patlıcan kebabı tavsiye olunur) Yemek molası sonrası çarşıda serbest zamanın ardından programımızı tamamlayarak Şanlıurfa Havaalanı'na geçiyoruz. 

Misafirlerimizi 18:30 itibarıyla Şanlıurfa Havalaanına bırakarak, bir başka gezimizde buluşmak temennisi ile vedalaşıyoruz. 

Dönüş Türk Hava Yolları tarifeli seferiyle Şanlıurfa - İstanbul seferi. 20:05 kalkış / 22:05 varış

Turumuz 25 kişilik kontenjan ile sınırlandırılmış Butik Turdur.

UÇUŞ DETAYLARI

Gidiş (1 MAYIS 2022)

TÜRK HAVA YOLLARI  İstanbul Havaalanı - Gaziantep Havaalanı 08:50 kalkış - 10:25 varış

Dönüş (4 MAYIS 2022)

TÜRK HAVA YOLLARI Şanlıurfa - İstanbul Havaalanı 20:05  kalkış - 22:05 varış

Ücretsiz bagaj hakkı: 15 kg

 

HATIRLATMALAR

Rehber grubu Gaziantep Havaalanında karşılar. Uçuştan en az 1 saat önce size verilen PNR numarası ile İstanbul Havaalanına ulaşarak check in işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan, rötar olması halinde oluşacak kayıplardan GeziciYAK sorumlu tutulamaz.

Not:

.: Program akışı rehber tarafından belirlenir.

.: S.Acentesi yetkilisi / rehberi/Lideri , hava, deniz, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb.nedenlerle program günlerinde,içerikde, öğle yemeği alınacak mevkilerde, değişiklik yapmaya yetkilidr..

FİYATA DAHİL HİZMETLER:

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul Havaalanı - Gaziantep uçak bileti (15 bagaj hakkı)

 • Türk Hava Yolları ile Şanlıurfa - İstanbul Havaalanı uçak bileti (15 bagaj hakkı)

 • Bölgedeki ulaşım ve transferler

 • Profesyonel rehberlik hizmetleri

 • 1 gece 5* Gaziantep Grand Hotel'de konaklama

 • 1 gece 4* Adıyaman Bozdoğan Hotel'de konaklama

 • 1 gece 5* Şanlıurfa Dedeman Hotel'de konaklama

 • 3 sabah kahvaltısı

 • 3 akşam yemeği

 • Program dahilindeki çevre gezileri

 • Nemrut Dağı minibüs ulaşımı

 • Zorunlu seyahat sigortası

 • En fazla 25 kişilik butik tur ayrıcalığı

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 • Öğle yemekleri

 • Akşam yemeklerindeki içecek

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri*

 • Halfeti tekne turu (isteğe bağlı)

 • Urfa sıra gecesi (isteğe bağlı)

 • 15 kg. üzeri bagaj ücretleri

 • Uçakta online check-inde koltuk seçimi

 • Kişisel harcamalar


*Müzekartınız varsa yanınızda bulundurunuz.

COVID-19 TEDBİRLERİ

**Turlarımız T.C. Sağlık Bakanlığı ve Bilimsel Danışma Kurulu iş birliği ile hazırlanan COVID-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinin kapsamında gerçekleştirilmektedir. 

4.599 ₺

Havale/Eft

4
gün
 • 01-04 Mayıs 2022

Single Farkı: 5.599 ₺ (Havale/Eft)

 

Çocuk Fiyatı (02-12 yaş):  3.999₺ (Havale/Eft)

 

*Uçak Bileti Hariç katılım halinde 1100 TL düşülür

Kartlara taksit seçenekleri için ofisimizden bilgi alabilirsiniz

 

.: [Varsa] Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında 3. kişi olarak geçerlidir.

.: Fiyatlar katılımcı tercihine göre 2 ya da 3 kişilik odada kişi başınadır.

.: Single kontenjanı sınırlıdır 

.: Uçak fiyatlarındaki  değişiklikler ve olası beklenmeyenin üstündeki akaryakıt fiyatları artışı ücrete yansıtılır.

bottom of page