top of page

Ramazan Bayramı

Butik Kapadokya Turu

(3 Gece 4 Gün)

TUR KONSEPTİ

TREK&KÜLTÜR - ZORLUK 2,5 / 5 
İnişli çıkışlı vadi yürüyüşleri esnasında bir kaç noktada kısa tırmanış, dikkatli iniş gerektiren geçişler var. Teknik zorluk yok. Yürüyüş prgramları hafif kondisyon gerektirir.
(Yürüyüş programlarına dilerseniz katılmayıp araçla bitiş noktasında grubu bekleyebilirsiniz)

PROGRAM:

1. GÜN 13 MAYIS 2021 KAYSERİ - SARIHAN KERVANSARAYI - AVANOS ÇÖMLEK ATÖLYESİ - KIZILVADİ / MESKENDİR - GÜLLÜDERE VADİSİ TREKKING (4,5 km)

Anadolu Jet Hava Yolları İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı -Kayseri tarifeli uçuşu ile 08:35'te bölgeye uçuyoruz. İstanbul'dan kalkan uçağınız 1 saat 20 dk. sonra Kayseri Havaalanına inmiş oluyor. Sizi Kayseri Havaalanında karşılıyoruz ve Kayseri şehit turu yaparak turumuza başlıyoruz. Cumhuriyet Meydanı, Saat Kulesi, Kayseri Kalesi, Selçuklu mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Hunat Hatun Medresesi, gene bir başka Selçuklu şaheseri Döner Kümbet'i görebileceğimiz Kayseri şehir turu ardından öğle yemeği molası. Lezzetli Kayseri yemekleri bizi bekler. 

Öğle yemeği molasının ardından (tur tarihinde açık olur ise sizi özel bir lezzete götürebiliriz) bir saat civarı yol alarak Kapadokya'daki ilk durağımız olan Sarıhan Kervansarayı'na ulaşıyoruz. Selçuklu izlerini Kayseri'de tanımaya başlamıştık, bölgedeki en önemli Selçuklu eserlerinden biri olan Sarıhan Kervansarayı'nı da gezerek kervansaray kullanımı ve mimarisi hakkında bilgi sahibi oluyoruz. Daha sonra uygun bir tepeden rehberimizin anlatımıyla Kapadokya'nın oluşumunu öğreniyoruz. Ardından Meskendir Vadisinden Güllüdere Vadisine oradan da Kızılçukur'a uzanan rotada trekking yapıyoruz. Sedir ağaçları ve kayaların arasında yapacağımız yürüyüş yaklaşık 1,5 saat sürüyor. Yürüyüşün ardından Avanos'un ünlü çömleklerinin yapımı hakkında bilgi alacağımız çömlek atölyesini ziyaret ediyoruz. Çömlekçilik hakkında ustasından bilgi alıp, dileyen misafirlerimiz alışveriş yaptıktan sonra günün sonunda Kızılvadi'ye gidiyoruz. Burada eşsiz bir manzara bizi bekliyor. Manzara seyri yaparak programımızı tamamlıyoruz ve Göreme merkezindeki otelimize geçiyoruz. Odalara yerleşme ardından akşam yemeği Göreme'de serbest.

Konaklama: Nature Park Cave Hotel

 

2.GÜN 14 MAYIS 2021 AŞK VADİSİ YÜRÜYÜŞÜ - GÖREME AÇIKHAVA MÜZESİ - PAŞABAĞ - DERVENT VADİSİ

Dileyen misafirlerimiz gündoğumu saatinde balon turuna katılabilirler (ekstra)

Sabah kahvaltı sonrası diğer günlere göre biraz geç otelimizden ayrılarak Kapadokya'nın en güzel ve ilginç vadilerinden biri olan Aşk Vadisi'ne yürüyüş programı ile güne başlıyoruz. Gidiş dönüş toplam 40 dk' lık yürüyüş içeren bu sabah aktivitesi sizi ''Türkiye'de Ölmeden Önce Yapmanız Gereken 101 Şey'' kitabında da yer bulmuş, özel bir yere ulaştıracak. Sabah yürüyüş programının sonrasında bölgenin en önemli ziyaret noktalarından biri olan Göreme Açıkhava Müzesi ve Karanlık Kilise'yi geziyoruz. Ardından öğle yemeği molası veriyoruz. Dilerseniz yöresel testi kebabını tadabilirsiniz (ekstra) 

Öğle yemeği sonrası bölgenin en büyük el dokuması halı koleksiyonuna sahip atölyesini ziyaret ederek, dokuma tezgahı başında bölge halıcılığı ve el dokuması halılar hakkında ilk ağızdan bilgi ediniyoruz. Bilgilendirmenin ardından dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilirler. Sonrasında günün sonunda ''Keşişler Vadisi'' olarak ta bilinen Paşabağ'ı ve ilginç peri bacası oluşumlarıyla meşhur Dervent Vadisi'ni gezdikten sonra programımızı tamamlayıp otele dönüyoruz. Akşam yemeği Göreme'de serbest.

Konaklama: Nature Park Cave Hotel

 

3.GÜN 15 MAYIS 2021 DERİNKUYU YERALTI ŞEHRİ - UÇHİSAR KALESİ / IHLARA VADİSİ - SELİME ARASI TREKKING (4 km)

Sabah kahvaltı sonrası hareketle programımıza başlıyoruz. Yaklaşık 45 dk.'lık yolculuğun ardından ilk durağımız bölgenin en çok ziyaret edilen yeraltı şehri Derinkuyu Yeraltı Şehri. Yedi katlı yeraltı şehrini gezdikten sonra bir sonraki durağımız ilginç doğal yapısı ve kayalara oyulmuş kiliseleriyle Kapadokya Bölgesi'nin en önemli inziva yerlerinden biri olan Ihlara Vadisi. Ihlara Vadisi'nde Ihlara'dan Selime'ye kadar olan kısmı vadide trekking yaparak gerçekleştiriyoruz. Yürüyüş bir saat civarı sürüyor, iki yanda yüksek kaya blokları arasında yürürken zaman zaman Melendiz Çayının kenarlarından geçeceğiz. Ayrıca Ihlara'da Yılanlı Kilise'yi de gezip ilginç hikayesini rehberimizden dinleyeceğiz. Ihlara programının ardından bölgeye dönerek öğle yemeği için aynı zamanda restoran hizmeti de veren bir köy evine misafir oluyoruz. Hava güzel olursa vadi manzarası eşliğinde dışarıda, olmazsa otantik iç mekanda yemeğimiz servis edilecek. Menüde tarhana çorbası, etli yaprak sarma, turşu, salata, çömlekte kuru fasulye, pilav ve ev baklavası var (ekstra 65 TL)  Öğle yemeği sonrasında yöresel onyx taşı atölyesini ziyaret ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilirler. Günün sonunda Uçhisar Kalesi'ne çıkıyoruz. Bölgeyi kuş bakışı seyredebileceğimiz bu gezi noktamızın ardından otele dönüyoruz. Akşam yemeği Göreme'de serbest

(not: bugün öğle yemeği 14:30 gibi olacaktır, o nedenle Ihlara'da aperatif olarak gözleme, tost atıştırılabilir)

Konaklama: Nature Park Cave Hotel

4.GÜN 16 MAYIS 2021 GÜVERCİNLİK VADİSİ TREKKING (5 km) / MUSTAFAPAŞA (SİNASOS) - ÜRGÜP - ÇAVUŞİN - ZELVE AÇIKHAVA MÜZESİ 

Sabah dileyen misafirlerimizle Uçhisar'a giderek Güvercinlik Vadisi'nde trekking programı gerçekleştiriyoruz. Uçhisar’dan başlayan ve Göreme’ye kadar uzanan Güvercinlik Vadisi parkuru, yürüyüş levhaları ile işaretlenmiş bir başka Kapadokya yürüyüş rotası. Yörede yüzyıllardır görülen güvercinler, yaşamlarını güvercinlik adı verilen bezemeli yapılar içerisinde yaşamını sürdürüyor. Vadideki yürüyüşümüz yaklaşık 1,5 saat sürüyor.

Sonrasında Göreme'deki otelimize dönüyoruz. Otelde kalmayı tercih eden misafirlerimizi de aldıktan sonra son gün programımıza devam ediyoruz. İlk olarak Ürgüp'e gidiyoruz. Ürgüp'ün tarihi mahallelerini ve etkileyici konaklarını görebileceğimiz gezintinin ardından Turasan Şarap Fabrikasının mahzenine giderek bölgedeki şarapçılık hakkında ilk ağızdan bilgi alıyoruz. Sonrasında fabrika satış mağazasında şarap alışveriş molası. Takiben bölgede Rum mimarisinin en güzel örneklerine ev sahipliği yapan Mustafapaşa (Sinasos) kasabasını gezip mimari hakkında bilgi alıyoruz. Sonrasında öğle yemeği molası.

Öğleden sonra metruk durumda olmasına rağmen oldukça etkileyici bir görünüme sahip olan Çavuşin ören yerini gezip daha sonra Kapadokya'nın ilgi çekici barınma ve saklanma noktalarından biri olan Zelve Açıkhava Müzesi'ni gezerek bölgedeki programımızı tamamlıyoruz. 17:00 itibarıyla misafirlerimiz Nevşehir Havaalanına bırakarak bir başka turumuzda tekrar buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz. Dönüş Anadolu Hava Yolları Nevşehir- İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı 18:00 kalkışlı tarifeli uçuşu ile.

UÇUŞ DETAYLARI

Gidiş (13.05.2021 Perşembe)

ANADOLU JET HAVA YOLLARI  İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı - Kayseri Havaalanı 08:35 kalkış - 09:55 varış

 

Dönüş (16.05.2021 Pazar)

ANADOLU JET  HAVA YOLLARI  Nevşehir - İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı 18:00 kalkış - 19:10 varış

 

Ücretsiz bagaj hakkı: 15 kg

 

Rehber grubu Kayseri Havaalanında karşılar. Uçuştan en az 1 saat önce size verilen PNR numarası ile İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına ulaşarak check in işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan GeziciYAK sorumlu tutulamaz.

 

BU TURUN FARKI

:: En fazla 25 kişiyle butik tur ayrıcalığı

:: Kapadokya Uzmanı deneyimli rehber Necmiye Mutlu eşliğinde özenle hazırlanmış program

:: Göreme merkezde taş otelde konaklama, akşamları dilediğinizce gezip, akşam yemeklerini dilediğiniz restoranda gönlünüzce yeme imkanı. Otele yürüme mesafesinde restoran alternatifleri var (akşam yemeği hariç tutularak maliyetten düşülmüştür)

:: Dört farklı vadide çok uzun olmayan ama vadileri görebileceğiniz yürüyüşler, saklı köşeler, keyifli duraklar

:: Küçük grup olmanın avantajıyla daha hızlı toplanma ve hareket edebilme

:: Hem kültür hem trekking. Özellikle çoçuklar bayılıyor bu programa. 

Not:

.: Program akışı rehber tarafından belirlenir.

.: Rehber, hava, deniz, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb.
nedenlerle program günlerinde, öğle yemeği alınacak mevkilerde, değişiklik yapabilir.

FİYATA DAHİL HİZMETLER:
 • Anadolu Jet Hava Yolları İstanbul Sabiha Gökçen- Kayseri uçak bileti (Eco Fly kategori bilet / 15 bagaj hakkı)

 • Anadolu Jet Hava Yolları Nevşehir - İstanbul Sabiha Gökçen uçak bileti (Eco Fly kategori bilet / 15 bagaj hakkı)

 • Bölgedeki ulaşım ve transferler

 • Profesyonel rehberlik hizmetleri

 • 3 gece Göreme Nature Park Cave Hotel'de konaklama

 • Konaklanan otelde 3 sabah kahvaltısı

 • Program dahilindeki tüm çevre gezileri

 • Zorunlu seyahat sigortası

 • En fazla 25 kişilik butik tur ayrıcalığı

 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 • Öğle yemekleri

 • Akşam yemekleri

 • Balon turu

 • Kişisel harcamalar

 • Müze, ören yeri ücretleri, park ücretleri ve hizmet bedeli 


*Müzekartınız varsa yanınızda bulundurunuz.

ÖREN YERİ, MÜZE GİRİŞ, PARK VE HİZMET BEDELLERİ

Turumuzda ören yeri, müze giriş, park ve hizmet bedelleri tur ücretine hariçtir. Bu bedel 130 TL olup, misafirlere 1 sene geçerli Müzekart tedarik edilir. Müzekartı olanlar için ödeme miktarı 60 TL'dir.

MÜZEKART DAHİL ÜCRET 130 TL

MÜZEKARTI OLANLAR İÇİN ÜCRET 60 TL

0-18 YAŞ  / 65 YAŞ ÜSTÜ 40 TL (Müzekart hariç)

Ödemenizi dilerseniz rezervasyon aşamasında, dilerseniz araçta yapabilirsiniz.

(Turumuzun programında bulunan ''Kapadokya'da freskleri en iyi durumdaki kilise '' Karanlık Kilise'nin giriş ücreti bu rakama dahildir. Karanlık Kilise ücreti 18 TL olup Müzekart geçmemektedir)

COVID-19 TEDBIRLERI

:: Covid-19 tedbirleri uyarınca tüm katılımcılarımızdan HES Kodu talep edilmektedir.

:: Turumuz esnasında covid-19 tedbirleri uyarınca mesafe, temizlik, maske kurallarına riayet edilecektir. Araçlarımız her sabah temizlenip, dezenfekte edilerek tura başlayacaktır. 

:: Tur araçlarında dezenfektan bulundurulacaktır.

:: Sosyal mesafe tedbirleri kapsamında tura tek kişi olarak kayıt yaptıran misafirlerimizin, tur aracında yan koltuğu boş bırakılacak yada tekli koltukta yolculuk sağlanacaktır.

2.599 ₺

Havale/Eft

4
gün
 • 13-16 Mayıs 2021

Single Farkı: 3.049 ₺ (Havale/Eft)

Çocuk Fiyatı (02-12 yaş): 2.299 ₺ (Havale/Eft)

Kartlara taksit seçenekleri için ofisimizden bilgi alabilirsiniz

 

Kredi kartları diğer taksitli ve tek çekim fiyatlarımızı sorunuz.

.: [Varsa] Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında 3. kişi olarak geçerlidir.

.: Fiyatlar katılımcı tercihine göre 2 ya da 3 kişilik odada kişi başınadır.

.: Single kontenjanı sınırlıdır 

bottom of page