top of page

Ramazan Bayramı

Urfa-Göbeklitepe-Mardin Turu

(3 Gece 4 Gün)
PROGRAM:
1.GÜN 13 MAYIS 2021 ŞANLIURFA-HARRAN

Ramazan Bayramı Butik Urfa Göbeklitepe Mardin Turu için Pegasus Hava Yolları İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı - Şanlıurfa tarifeli uçuşu 06:35 kalkış-08:25 varış. İstanbul'dan kalkan uçağınız 1 saat 50 dk. sonra Şanlıurfa Havaalanına inmiş oluyor. Rehberimiz sizi Şanlıurfa Havaalanında karşılıyor. Havaalanında bekleyen araca eşyalarımızı yerleştirdikten sonra Harran'a geçiyoruz. Harran'da yapacağımız gezi dahilinde  Harran Antik Kenti ; Harran Ulu cami, Harran  Üniversitesi, Konik Kubbeli Tarihi Harran Evleri,  şehir surları görülmekte. Harran gezisinin ardından Şanlıurfa merkezine dönüyoruz. Öğle yemeği molasında lezzetli Urfa kebaplarından tadabilirsiniz. Yemek molası sonrası mutfağı, kültürü ve otantik çarşılarıyla ön plana çıkan ''Peygamberler Şehri'' Urfa'da Halil-ür Rahman, Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, İbrahim Peygamber Makamı, Rızvaniye Cami, Şanlıurfa Kalesi, Bedesten, Sipahi Pazarı, Gümrük Hanı'nı içeren gezi programının ardından Şanlıurfa'daki otelimize geçiyoruz ve odalara yerleşme. Akşam yemeği otelde.

KONAKLAMA: ŞANLIURFA DEDEMAN HOTEL (5*)

 
2.GÜN 14 MAYIS 2021 GÖBEKLİTEPE-HALFETİ-BİRECİK 

Kahvaltı sonrası otelden ayrılarak Şanlıurfa çevresini gezmeye başlıyoruz. İlk durağımız dünyanın en eski tapınağının bulunduğu Göbeklitepe. Dünya tarihini değiştiren bu özel yerde gezimizi gerçekleştirip rehberimiz tarafından bilgilendirildikten sonra Halfeti'ye geçiyoruz. İsteğe bağlı ekstra tekne turu ardından Birecik'e geçerek meşhur Gülbaba Restoran'da öğle yemeği molası veriyoruz. Salaş bir lokanta ama patlıcan kebabının lezzeti dillere destan. (ne yiyebiliriz? Birecik patlıcanından yapılma patlıcan kebabı ve Urfa kebabı) Öğle yemeği ardından Birecik'i gezip Urfa şehir merkezine dönüyoruz. Otantik Urfa çarşısında alışveriş ve serbest gezinti için vereceğimiz serbest zaman ardından (Gümrük Han'da soluklanıp menengiç kahvesi yada mırra içebilirsiniz) buluşarak otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği otelde. Arzu eden misafirlerimiz Urfa'daki konukevlerinde düzenlenen sıra gecesi programlarına katılabilirler. KONAKLAMA: ŞANLIURFA DEDEMAN HOTEL (5*)

 
3.GÜN 15 MAYIS 2021 MARDİN-DARA

Sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılarak Mardin'e hareket ediyoruz. Gün içerisinde ilk gezi noktamız Dara. Bölgenin en büyük Antik kalıntılarının bulunduğu köyü gezdikten sonra Mardin merkezine ulaşarak öğle yemeği molası veriyoruz (Yöresel kaburga dolması tavsiye olunur) . Yemek molası sonrası yürüyerek Mardin merkezini geziyoruz.  Kırklar Kilisesi, Mardin Müzesi, Ulucami gibi Mardin kültürü ve mimarisi ile özdeşleşmiş yapıları gezip, Mardin'in dar sokaklarını keşfettikten sonra Mardin mimarisi ve çok renkli kültürlülüğünün en güzel simgelerinden birisi olan ve şu sıralar Metropolitlik statüsündeki  Deyr-ül Zeferan Manastırını ve takiben etkileyici hikayeleri ve tarihçesi ile bilinen Kasimiye Medresesi'nin gezerek Mardin gezimizi tamamlıyoruz. Akşam yemeği otelde.

KONAKLAMA: MARDİN 5* RAMADA PLAZA HOTEL BY WYNDHAM

 

4.GÜN 16 MAYIS 2021 MARDİN-DARA

Kahvaltı sonrası otelden ayrılarak son gün gezi programımıza başlıyoruz. İlk durağımız Dereiçi köyü. En son Kadir İnanır'ın oynadığı ''Kapı'' filmine mekan olan bu Süryani köyünü gezdikten sonra Midyat'a geçiyoruz.Midyat gezimiz geçmişte pek çok dizi ve film çekimine ev sahipliği yapan Devlet Konuk Evi, Midyat sokakları ve telkari işçiliğinin özel örneklerinin sunulduğu çarşıyı kapsıyor. Midyat gezisi ardından öğle yemeği molamızı da Midyat'ta verdikten sonra Mardin Havaaalanı'na doğru yola koyuluyoruz. Saat 14:00 itibarıyla konuklarımızı Mardin Havaalanına bırakarak bir başka turda tekrar buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz. Dönüş Anadolu Jet Hava Yolları tarifeli seferiyle Mardin'den İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına (15:10 kalkış- 17:10 varış)

 

UÇUŞ DETAYLARI

 

Gidiş (13 Mayıs 2021 Perşembe)

PEGASUS HAVA YOLLARI  İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı - Şanlıurfa Havaalanı 06:35 kalkış - 08:25 varış

 

Dönüş (16 Mayıs 2021 Pazar)

ANADOLU JET HAVA YOLLARI  Mardin - İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı 15:10 kalkış - 17:10 varış

 

Rehber grubu Şanlıurfa Havaalanında karşılar. Uçuştan en az 1 saat önce size verilen PNR numarası ile İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına ulaşarak Pegasus Hava Yolları check in noktasında check in işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan GeziciYAK sorumlu tutulamaz.

 

Not:

.: Program akışı rehber tarafından belirlenir.

.: Rehber, hava, deniz, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb.
nedenlerle program günlerinde, öğle yemeği alınacak mevkilerde, değişiklik yapabilir.

FİYATA DAHİL HİZMETLER:

 • Pegasus Hava Yolları ile İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı - Şanlıurfa uçak bileti (15 bagaj hakkı)

 • Anadolu Jet Hava Yolları ile Batman- İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı uçak bileti (15 bagaj hakkı)

 • Bölgedeki ulaşım ve transferler

 • Profesyonel rehberlik hizmetleri

 • 2 gece 5* Şanlıurfa Dedeman Hotel'de konaklama

 • 1 gece 5* Mardin Ramada Plaza By Wyndham Hotel'de konaklama

 • 3 sabah kahvaltısı

 • 3 akşam yemeği

 • Program dahilindeki çevre gezileri

 • Zorunlu seyahat sigortası

 • En fazla 25 kişilik butik tur ayrıcalığı

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 • Öğle yemekleri

 • Akşam yemeklerindeki içecek

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri*

 • Halfeti tekne turu (isteğe bağlı)

 • Urfa sıra gecesi (isteğe bağlı)

 • 15 kg. üzeri bagaj ücretleri

 • Uçakta online checkinde koltuk seçimi

 • Kişisel harcamalar


*Müzekartınız varsa yanınızda bulundurunuz.

COVID-19 TEDBIRLERI

:: Covid-19 tedbirleri uyarınca tüm katılımcılarımızdan HES Kodu talep edilmektedir.

:: Turumuz esnasında covid-19 tedbirleri uyarınca mesafe, temizlik, maske kurallarına riayet edilecektir. Araçlarımız her sabah temizlenip, dezenfekte edilerek tura başlayacaktır. 

:: Tur araçlarında dezenfektan bulundurulacaktır.

:: Sosyal mesafe tedbirleri kapsamında tura tek kişi olarak kayıt yaptıran misafirlerimizin, tur aracında yan koltuğu boş bırakılacak yada tekli koltukta yolculuk sağlanacaktır.

* Turumuz butik konseptli bir tur olup en fazla 25 kişiyle gerçekleşecek şekilde planlanmıştır. Benzer turları, programları görebilirsiniz ancak turumuzun 25 kişiyle sınırlı olarak benzer turlara göre ''daha az kişiyle'' yapıldığı detayını lütfen gözden kaçırmayınız. Bu bizlere 40-45 kişilik bir tura göre iki kat daha maliyetli bir tur olarak yüksek maliyet oluştururken katılımcılara ise daha az kişiyle, nispeten daha az zaman kaybederek ve daha hızlı bir şekilde bu programı gerçekleştirme imkanı vermektedir.

 

* Turumuz fiyat odaklı değildir. Bizden daha ucuz turlara rastlayabilirsiniz. Bu turların pek çoğu otobüsle ve kalabalık gruplar halinde yapılmaktadır. Ancak kitle turizmi yapmadığımızı, butik tur anlayışıyla hizmet verdiğimizi hatırlatırız. Turlarımız en ucuz değildir. Bölge şartlarında, olabildiğince iyi hizmet verebilmek üzerine çaba göstermekteyiz.

 

* Çalıştığımız oteller bölge standartlarında iyi oteller arasındadır. Otellerimiz konumları ve hizmet kalitesi ile konaklayan misafirlerimizin çoğu tarafından beğenilmektedir.

 

Son 5 yılda 13-16 Mayıs tarihlerinde bölgedeki hava durumu incelendiğinde en yüksek sıcaklık 31 derece, en düşük sıcaklık (gece sıcaklığı) ise 10 derece olmuş. Ortalama en yüksek sıcaklık 21 derece, en düşük sıcaklık ise 12 derece. Son 5 yıldaki 15 gün içinde yağmurlu gün sayısı 3. Hava çoğunlukla güneşli

 

REZERVASYON HAKKINDA

Resmi tatil dönemlerindeki Mardin Urfa turlarımız yoğun talep görmektedir. Kontenjanımız kısıtlıdır. En az 1 ay öncesine kadar rezervasyonlarınızı tamamlamanızı öneriyoruz. Geç rezervasyonlarda uçak bileti ücretleri yükselmektedir.

 

KONTENJAN HAKKINDA

Mardin Urfa turlarımız 10 ile 25 kişi arasında katılımcı ile butik konseptli olarak yapılmaktadır.

2.899 ₺

Havale/Eft

4
gün
 • 13-16 Mayıs 2021

Single Farkı: 3.399 ₺ (Havale/Eft)

Çocuk Fiyatı (02-12 yaş):  2.499 ₺ (Havale/Eft)

Kredi kartları diğer taksitli ve tek çekim fiyatlarımızı sorunuz.

.: [Varsa] Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında 3. kişi olarak geçerlidir.

.: Fiyatlar katılımcı tercihine göre 2 ya da 3 kişilik odada kişi başınadır.

.: Single kontenjanı sınırlıdır 

bottom of page