top of page

BUTİK KARS TURU

(2 Gece 3 Gün)
PROGRAM:
1. GÜN:  KARS - SARIKAMIŞ 

Uçakla Butik Kars Turu için uçakla Kars'a uçuş.

Pegasus Havayolları ile İstanbul S. Gökçen - Kars uçuşu. 07:15 kalkış / 09:15 varış)

Rehberimiz misafirlerimizi Kars Havaalanında karşılıyor.

(Ankara'dan gelmek isterseniz; Gidiş için tarife uygunluğu bulunmamaktadır, İstanbul'a gelerek, İstanbul Sabiha Gökçen-Kars uçuşu ile tura katılabilirsiniz)

(İzmir'den gelmek isterseniz; Tarife uygunluğuna bağlı olarak İzmir'den 07:30 kalkışlı Sun Express tarifeli direkt İzmir-Kars seferi ile gelebilirsiniz, oluşacak fiyat farkını lütfen sorunuz)

Kars havalanında karşılama ardından Sarıkamış'a hareket ediyoruz. Sarıkamış'a ulaştığımızda Sarıkamış Şehitliği'ni ziyaret edip meşhur Katerina Köşkü'nü dışarıdan görüyoruz. Sonrasında Kars merkeze dönerek öğle yemeği molası veriyoruz. Yöresel lezzetlerle tanışma zamanı (ekstra) Yemek molası sonrası yürüyerek Kars'ı geziyoruz.

Kars Kalesi: Tarihsel süreçte defalarca zarar görüp yeniden yapılan ve günümüzde eski sağlamlığını halen koruyan Kars Kalesi sizleri oldukça etkileyecek.

Fethiye Camii: Kars’ta oldukça çok görülen Rus Mimarisi özelliği gösteren yapılardan birisidir. 19.yy. da Ruslar tarafından kilise olarak yaptırılmış ve Kars’ın kurtuluşundan sonra camiye çevrilmiştir.

Kars Sokakları: Baltık mimarisi olarak adlandırılan mimari gelenek Kars’ın en belirgin özelliklerinden birisidir. Kars aynı zamanda ülkemizin düzenli şehir planlamasına sahip tarihi kentlerinin ilkidir. Rus işgali sonrasında yapılmaya başlanan bu şehir planı ve Baltık mimarisine özgü kamu ve sivil yapıları görmek ve fotoğraflamak için en geçerli yol yürüyerek keşfetmektir. Rehberimiz eşliğinde yapacağımız yürüyüşü seveceksiniz. 

Havariler Kilisesi – Kümbet Camii: Klasik bir Ortodoks mimarisine sahip olan kilise, camiye çevrilen ilk yapılardan bir tanesi. Bugün halen aktif durumda ve ziyaretçisi oldukça fazla.

Kars gezisini tamamladıktan sonra konaklayacağımız otele geçiyoruz. 

Akşam yemeği serbest olup tura dahil değildir. Kars'ta dilediğiniz bir restoranda akşam yemeği rezervasyonu yaptırabilir yada rehberimizin organize edeceği Kafkas Gösterili yöresel kaz eti menülü akşam yemeği programımıza katılabilirsiniz.

Konaklama Kars’ta 4* Kars Park Hotel'de.

2. GÜN:ANİ HARABELERİ - ÇILDIR GÖLÜ

Otelde kahvaltı ardından Ani Harabelerine doğru yola çıkıyoruz. Manzaralı yolculuğumuz, Arpaçay’ın açtığı derin vadiye ulaştıracak ki burası aynı zamanda Ermenistan ile olan sınırımız. Ani Antik Kenti tam bu sınır üzerinde ve oldukça önemli bir geçmişe sahip.

Ani Antik Kenti: Ermeni Bagratlı Hanedanlığının 900’lü yılların sonunda bugün harabelerin bulunduğu yeri yeni merkez olarak seçip şehri inşa etmeye başlaması ile birlikte Ani tarihide başlamıştır. Sonrasında Bizans egemenliği ve 1064 yılında Selçuklu Sultanı Alpaslan’ın fethi ile birlikte Selçuklu egemenliği başlamıştır. Gürcü, Osmanlı ve Timur egemenlikleri şehirde sonraki dönemlerde devam etmiş ve 155’lerde Osmanlıların terk etmesi ile şehirde yaşam sona ermiştir. Günümüzde Ermeni Ortodoks Mimarisinin ve Beylikler Dönemi Selçuklu Mimarisinin temellerinin bulunabildiği, ilklerinin olduğu en önemli antik alanlardan birisidir. Burada rehberimiz eşliğinde ve yürüyerek gerçekleştireceğimiz gezimizde görebileceğimiz eserlerden bazıları;

Surlar ve Aslanlı Kapı, Manucehr Camii, Aziz Gregor Kilisesi, Surp Kirkor Kilisesi

Keçel Kilise, Büyük Katedral.

Programımızın bitimi sonrası Ani’den ayrılarak ülkemizin yüksek rakımda bulunan tatlı su göllerinin en etkileyici olanlarından birisi olan Çıldır Gölü’ne hareket edeceğiz. Kışın buz tutan ve eşsiz bir görünüme sahip olan gölde, manzaranın tadını çıkarabilir ve donduğu zamanlarda göl üzerinde kızakla gezinebilirsiniz. (Yıldan yıla değişmekle birlikte, Çıldır Gölü genelde 10 Ocak-30 Mart arasında tam donmus olmakta ve kızakla gezilebilmektedir)

Öğlen Yemeği: Çıldır gölünden tutulan ve halk diliyle sarı balık, kara balık ve gümüşi diye adlandırılan balıklardan oluşan menümüz ile öğlen yemeğimizi alacağız (ekstra)

Çıldır programızı tamamladıktan sonra hava kararırken Kars'a dönerek alışveriş molası vereceğiz. Geleneksel ürünler ve özellikle dünyaca meşhur kaşar ve gravyer peynirinden de satın alabilirsiniz.

Gezilerimizi tamamladıktan sonra otele dönüş. Akşam yemeği serbest olup tura dahil değildir. Kars'ta dilediğiniz bir restoranda akşam yemeği rezervasyonu yaptırabilir yada rehberimizin organize edeceği yöresel müzik eşliğinde yöresel menülü akşam yemeği programımıza katılabilirsiniz.

Konaklama Kars’ta 4* Kars Park Hotel'de.


3. GÜN: DOĞU EKSPRESİ İLE KARS - ERZURUM / ERZURUM

Sabah Kars Garı'na transfer ve 08:00 hareketli Doğu Ekspresi'ne biniş. Meşhur, fenomen Doğu Ekspresi'nin Kars-Erzurum kısmındaki yolculuğumuz başlasın! Pulman koltuklu kompartımanda yolculuk yaparak Erzurum'a doğru yol alıyoruz. Yaklaşık 4,5 saat boyunca doğu coğrafyasının muhteşem manzaraları bizi bekliyor.

Saat 12:30 civarlarında Erzurum Garı'na varış ve bekleyen aracımıza geçiş yapıyoruz. İlk olarak öğle yemeği molası veriyoruz (ekstra)

Tabiki Cağ Kebabçısına gidiyoruz. Cağ kebabı, Doğu Anadolu’nun aslında en bilinen yemeği. Bir gün önceden karabiber ve soğan ile terbiye edilmiş etin yatık olarak odun kömüründe pişirilmesi. Bölgenin yerlisi olsanız yarım kilo, bir kilo şeklinde sipariş verirsiniz. Ama zamanınız az ise veya az tadına bakayım damağım kendine gelsin derseniz ahşap tutamaklı cağa keserek ve hafif ızgarada kızartılarak servis edilir.

Öğle yemeği sonrası Erzurum' geziyoruz.

Erzurum'da göreceğimiz yerler:

Üç Kümbetler: Klasik Anadolu mimarisinin başlangıcı sayılan karışımın en güzel örnekleri. Malazgirt sonrası ortak kültürün ana temsilcileri olan Üç Kümbetler başlangıç olacak.

Erzurum Ulu Camii: 800 yıllık ve 6000 kişi kapasiteli eser halen aktif. Bugün aktif olup halen görülebilecek en nadide eserlerden birisi.

Çifte Minareli Medrese: 1243 Kösedağ Savaşı sonrası karmakarışık siyasi ortamda yapılan eserlerden birisi.

Erzurum Tabyaları ve Nene Hatun Kabri:  Tabyalar19. yüzyılın başından itibaren, Ruslar'ın Doğu Anadolu'ya yaptıkları baskın ve istilalardan şehri korumak amacıyla inşa edilmiştir. Şehrin çevresinde, görüş açısı yüksek tepelere inşa edilen bu stratejik yapıların sayısı 22'yi bulmaktadır. Ayrıca Rus işgaline karşı direnişin öncüsü, Anadolu'nun kadın kahramanlarından Nene Hatun'un kabri de buradadır.

Şehir turunun tamamlanmasının ardından Erzurum Havaalanına transfer.

18:00 itibarıyla misafirlerimizi Erzurum Havaalanından uğurlayarak vedalaşıyoruz. Dönüş 19:20 hareketli Pegasus Havayolları tarifeli seferi ile. 21:15 İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına varış ve Uçakla Butik Kars turumuzun sonu.

 

(Ankara'ya dönmek isterseniz; Tarife uygunluğuna bağlı olarak Pegasus Havayolları 18:30 Erzurum- İstanbul Sabiha Gökçen / 21:30 İstanbul Sabiha Gökçen-Ankara aktarmalı uçuşları ile dönebilirsiniz, fiyat farkını sorunuz)

(İzmir'e dönmek isterseniz; Tarife uygunluğuna bağlı olarak Pegasus Havayolları 18:30 Erzurum- İstanbul Sabiha Gökçen / 21:45 İstanbul Sabiha Gökçen-İzmir aktarmalı uçuşları ile dönebilirsiniz, fiyat farkını sorunuz)

 

UYARI: Kış dönemi turlarına gelecek misafirlerimizin kış ve soğuk hava koşullarına uygun kıyafet bulundurması gerekmektedir. Atkı, bere, eldiven ve termal içlik bulundurmanızı öneririz.

NOT: Doğu Ekspresi seferlerine pandemi nedeniyle ara verilmiş olup yakın zamanda açılması beklenmektedir. Tur tarihinde doğu ekspresinin çalışmaması halinde Kars-Erzurum arası yolculuk karayolundan sağlanacaktır.

 

Bilgilendirme
Acentemiz, havayolları ve demiryolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak ve tren seferlerinde oluşabilecek aksama, rötar yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek zaman kayıplarından, tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın veya trenin kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan acenta sorumlu tutulamaz.

Not:

 • Program akışı rehber tarafından belirlenir.

 • Rehber, hava, deniz, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb. nedenlerle program günlerinde, öğle yemeği alınacak mevkilerde, değişiklik yapabilir.

 

FİYATA DAHİL HİZMETLER:

 • Pegasus Hava Yolları ile İstanbul S.Gökçen - Kars uçak bileti (8 kg kabin bagajı + 15 kilo bagaj hakkı)

 • Pegasus  Hava Yolları Erzurum - İstanbul S. Gökçen uçak bileti (8 kg kabin bagajı + 15 kilo bagaj hakkı)

 • 2 gece Kars'ta 4* Kars Park Hotelde konaklama

 • Otelde 2 kahvaltı

 • Profesyonel rehberlik hizmeti

 • Bölgedeki ulaşımlar

 • Doğu Ekspresi Kars-Erzurum arası pulman (koltuklu vagon) bileti

 • Program dahilindeki geziler (Kars, Ani Harabeleri, Sarıkamış, Çıldır Gölü, Erzurum)

 • Zorunlu seyahat sigortası

 • En fazla 25 kişilik butik tur ayrıcalığı

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • Öğle yemekleri

 • Akşam yemeğindeki içecekler

 • Müze ve ören yeri girişleri

 • Çıldır Gölü'nde fayton / atlı kızak ücretleri

 • Kişisel harcamalar

 

BU TURUN ARTILARI

:: Doğu'nun en güzel manzaralı rotasında Kars-Erzurum arası Doğu Ekspresi treninde 4,5 saat gündüz yolculuğu yapacağız. En güzel manzaralı rotayı gün ışığında görme şansımız olacak.

:: Doğu'nun üç güzeli Kars, Sarıkamış ve Erzurum bu turda.

:: Diğer doğu ekspresi turları en az 4 gün sürerken bu turumuz 3 günlüktür. Daha kısa sürede Doğu Ekspresi yolculuğu deneyimi yaşamak isteyenler için ideal.

:: 4,5 saatlik Doğu Ekspresi yolculuğunu yataklı vagonda değil koltuklu pulman vagonda yaptığımız için turumuzun fiyatı daha uygun.

:: Akşam yemeklerini serbest bıraktık, maliyetten düştük. Dilediğinizce tercihte bulunabilirsiniz. 

 

COVID-19 TEDBIRLERI

:: Covid-19 tedbirleri uyarınca tüm katılımcılarımızdan HES Kodu talep edilmektedir.

:: Turumuz esnasında covid-19 tedbirleri uyarınca mesafe, temizlik, maske kurallarına riayet edilecektir. Araçlarımız her sabah temizlenip, dezenfekte edilerek tura başlayacaktır. 

:: Tur araçlarında dezenfektan bulundurulacaktır.

:: Sosyal mesafe tedbirleri kapsamında tura tek kişi olarak kayıt yaptıran misafirlerimizin, tur aracında yan koltuğu boş bırakılacak yada tekli koltukta yolculuk sağlanacaktır.

 

COVİD-19 SALGINI SÜRESİNCE DEĞİŞİKLİK HAKKI 

Erken rezervasyon indirimli olarak rezervasyon yaptırıp, tur tarihinde covid-19 salgını sürerse ne olacak diye endişelenmeyin. Covid-19 salgınının sürmesi halinde tur hareketinden 21 gün öncesine kadar tarafımıza yazılı talepte bulunmanız kaydıyla tur hakkınızı ve ödemenizi 2022 sonuna kadar saklı tutma (tarih değişikliği) hakkınız vardır. 

Not: Tur hareketine 21 günden az zaman kala yapılacak değişikliklerde sözleşme şartları uyarınca ilgili turların değişiklik şartları geçerlidir.

Not: Tur rezervasyonunun tamamen iptali ve ödeme iadesi taleplerinde paket tur sözleşme şartlarında belirtilen iade koşulları geçerlidir.

Not: Uçak bileti dahil paketli tur satın aldıysanız bilet iptal / değişiklik taleplerinizde ilgili havayolu şirketlerinin iade / değişiklik koşulları geçerlidir.

Avatar 95

1.799 ₺

Havale/Eft

3
gün
Müsaitlik için ofisimizden bilgi alabilirsiniz.
 
*Kredi Kartı ve taksitli ödeme alternatiflerimizi sorunuz.
**Uçak fiyatlarındaki olası değişiklikler fiyata yansıtılır.
.: [Varsa] Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında 3. kişi olarak geçerlidir.

.: Fiyatlar katılımcı tercihine göre 2 ya da 3 kişilik odada kişi başınadır.

.: Single kontenjanı sınırlıdır 

bottom of page