top of page

DOĞU KARADENİZ TURU

(6 Gece 7 Gün)

1895 ₺

Havale/Eft

7
gün
PROGRAM:
1. Gün Cumartesi GİRESUN - GÖRELE - AKÇAABAT - TRABZON - AYASOFYA - ATATÜRK KÖŞKÜ - AYDER

Doğu Karadeniz turumuza grubumuzu Giresun-Ordu havaalanında karşılayarak başlıyoruz. Havaalanından çıktıktan sonraki ilk durağımız Giresun kalesi olacak. Buradan Giresun'un en eski mahallelerinden olan Zeytinlik'ten geçerek Giresun Arkeoloji Müzesine (tarihi Gogora kilisesi) gideceğiz. Buradaki gezilerimizi tamamlayıp yaklaşık 150 yıllık bir tarihe sahip olan meşhur Görele dondurmasını tatmak üzere yola koyuluyoruz. Dondurmalarımızla birlikte kısa bir ilçe turu yaparak Akçaabat'a ulaşıp meşhur Akçaabat köfte menülü öğle yemeğimizi yiyoruz. Yemek sonrası Ayasofya Müzesi ve Atatürk Köşkü gezilerini yapıp Ayder Yaylasına doğru yol alıp konaklayacağımız otele yerleşiyoruz.
*Yürüyüş süresi ve mesafe: Giresun Kalesi ve Görele civarında yaklaşık 1 saatlik bir yürüyüş vardır (1 Km)

 
2. Gün Pazar FINDIKLI - ÇAĞLAYAN VADİSİ - BATUM                                

Yemyeşil bir doğanın ortasında güne merhaba diyip Fındıklı ilçesine doğru yola çıkıyoruz. Çağlayan Köyü'nde yer alan tarihi evleri gezip öğle yemeğini Çağlayan vadisinde yiyoruz. Yemek sonrası Batum’a doğru yola çıkacağız. Sarp Sınır kapısından geçip kısa bir Batum gezisi yapıyoruz. Bu akşam Batum’dayız, geceyi aydınlatan ışık gösterilerine bayılacaksınız :)
*Yürüyüş süresi ve mesafe: Çağlayan’da yaklaşık 1 saat ve Batum’da şehir gezisi şeklinde sürecek (4 km)


3. Gün Pazartesi BATUM BOTANİK PARKI - HOPA - BORÇKA - KLASKUR - KARAGÖL - MAÇAHEL  

Kahvaltı sonrası ilk durağımız Batum Botanik Parkı olacak. Burada yaklaşık bir saatlik bir sürede çeşitli kıtaların taksonları arasında yürüyüş yapacağız. Yürüyüş sonu vaktimiz olursa isteyen kendini denize atabilir :) Ardından sınır kapısından ülkeye giriş yapıp doğruca Karagöl’e çıkıyoruz. Muhteşem Karagöl manzarası eşliğinde kısa bir yürüyüş yapacağız. Ardından Maçahel geçidinden geçerek Camili Köyüne varıp tesisimize yerleşiyoruz.
*Yürüyüş süresi ve mesafe: Batum’da botanik parkı ve Borçka Karagöl’de 1-2 saatlik kısa yürüyüşler (2 km)

 

4. Gün Salı MARAL ŞELALESİ - MAÇAHEL - FIRTINA VADİSİ - AYDER

Bugünkü ilk gezi yerimiz Maçahel Vadisinde Maral Köyü ve Maral Şelalesi olacak. Şelaleye ulaşmak için yaklaşık bir saatlik yürüyüş yapacağız. İsteyenler şelale'de yüzebilecek :) Sonrasında Maçahel’e dönüp tarihi ahşap camileri geziyoruz. Maçahel'den ayrılarak Hopa üzerinden Fırtına vadisine uğruyoruz. İsteyenlerle rafting yapıp Ayder yaylasına çıkıp tesisimize yerleşiyoruz.
*Yürüyüş süresi ve mesafe: Maral şelalesinde 1 saat yürüyüş (2 km)

 

5. Gün Çarşamba POKUT YAYLASI - SAL YAYLASI - ZİLKALE - PALOVİT ŞELALESİ - KONAKLAR – AYDER

Bugün yaylaların en güzelleri ile tanışma günü.. Keyifli bir kahvaltı sonrası Pokut ve Sal Yaylalarında keşif gezisi yapıyoruz. Bulutların denize dönüşmesini ve Kaçkar dağlarının en yüksek zirvelerini izliyoruz. Sal ve Pokut Yaylaları ahşap mimarisi ve yerleşim planı ile hepinizin beğenisini alacaktır.  Pokut Yaylasını çevreleyen orman içerisinde bir yürüyüş yapacağız. Buradan ayrılıp Çat Vadisi'ne doğru yola çıkıyoruz. Zilkale ve Palovit Şelalesi ve Konaklar mahallesi gezilerini yapıp Ayder'e geri dönüyoruz.
*Yürüyüş süresi ve mesafe: Yaklaşık 2 Saat (2 km)

 

6. Gün Perşembe AVUSOR YAYLASI - DİDİ TOBA BUZUL GÖLÜ - AYDER

Bugün yürüyüş günü :) Avusor vadisinde Hacizeni, Tobaya ve Peryatak Yaylalarını gezip Avusor Yaylasına çıkıyoruz. Avusor Yaylasından 2600 metre yükseklikte bulunan ve bir buzul gölü olan Didi Toba (Büyükgöl)'e doğru yürüyüş yapıyoruz. Cesareti olanlar girebilir :) Gün sonunda akşam üzeri Ayder'de horonlu bir eğlence gecesi düzenliyoruz.
*Yürüyüş süresi ve mesafe: Yaklaşık 3 Saat (Avusor Büyükgöl’e çıkarken 2 saat çıkış 1 saat iniş yürüyüş olacak) (13 km)

 
7. Gün CumaRİZE - SÜRMENE - SÜMELA MANASTIRI - TRABZON - GİRESUN

Kahvaltı sonrası Ayder'den ayrılıyoruz. İlk gezi yerimiz Rize'de Çay fabrikası olacak. Ardından Rize merkezde kısa bir alışveriş molası veriyoruz. Dönüş yolculuğumuzda Sürmene'ye doğru yola çıkıp Memiş Ağa (Kastel) Konağını gezeceğiz. Konak gezimiz sonrası Sümela Manastırı’na yöneliyoruz. Manastır'ın tadilattan dolayı bu yıl da kapalı olma durumu var fakat en azından güzel fotoğraflarını çekeceğimiz bir noktaya gidebileceğiz :) Sonrasında yolculuğumuza devam edip Trabzon'dan dönecek olan katılımcılarımız varsa onları havaalanına bırakıp kalan katılımcılarımızla birlikte Giresun-Ordu havaalanına ulaşarak sizlerle vedalaşıyoruz

Turumuz min-max 15 lişi ile yapılan butik bir turdur.

:: Konaklama:

Özel bir bölge olan Maçahel'de pansiyon, diğer yerlerde otel konaklamalı gerçekleşir.
4 gece Ayder’de Natura Otel veya Petek Otel
1 Gece Maçahel Tema Konuk Evi veya Maçahel Han
1 Gece Batum İberia veya Legacy Otel..vb

 

:: Not:

.: Program akışı rehber tarafından belirlenir.

.: Rehber, hava, deniz, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb.
nedenlerle program günlerinde, öğle yemeği alınacak mevkilerde, değişiklik yapabilir.

.: Sınır kapısını kimliklerimizle geçiyoruz. Geçiş sırasında üzerinde güncel fotoğrafınızın bulunduğu ve kenarı köşesi yıpranmamış, TC kimlik numarası yazan kimliklerle işlemlerimizi yapabiliyoruz. 18 yaşından küçük katılımcılarımızın yanlarında iki ebeveyni yoksa (sadece anne veya babasıyla seyahat ediyorsa) diğer ebeveynden de mutlaka noter onaylı muvaffakatname gerekmektedir. Aynı şekilde çocuk katılımcıların kimliklerinde mutlaka fotoğrafları olmalıdır. 

Grupla buluşma saatlerimiz;
Cumartesi sabahı 10.00'da Ordu-Giresun havaalanı ve 14.00'da Trabzon havaalanı şeklindedir.
Dönüş günü ise, Cuma akşam saat 17.00’de Trabzon havaalanı ve sonrasında saat 20.30’da Ordu-Giresun havaalanından sizleri yolcu edeceğiz. Trabzon'dan dönecek olanlar akşam 19.00 ve sonrası tüm uçakları tercih edebilirsiniz.

Normal koşullarda bölgeye tavsiye ettiğimiz ulaşım aracı uçaktır. Otobüs veya kendi aracınızla da ulaşımı sağlayabilirsiniz. Tur katılımcıları havaalanında karşılanıp, havaalanından yolcu edilirler. Otobüsle veya kendi aracıyla gelenler otogarda karşılanır.

Uçak bileti için Linki tıklayarak sitemizden satın alma işlemi yapabilirsiniz.  

 

Ulaşım:

Gruplarımız 15 kişiyle sınırlı olduğundan dolayı, tüm katılımcıları bulundukları şehirden alıp ortak bir ulaşım olanağı sağlamamız maalesef pek mümkün değildir. Dolayısıyla, gruplarımızla lokal gezi yaptığımız bölgede buluşmak zorundayız.
Özellikle son 2 yıldır Trabzon uçuşlarında anlamsız bir şekilde tavan yapan uçak fiyatları sonrası bu seneden itibaren çok daha uygun bütçeye sahip olduğunu gördüğümüz Ordu-Giresun havaalanı uçuşlarını da değerlendirmeye almaya ve turlarımızı buradan başlatmaya karar verdik :) Bununla birlikte sabah uçuşuyla gelen ( en geç 9,00-10,00 arası havaalanında olacak şekilde) misafirlerimizi Ordu-Giresun havaalanından alıp her şeye rağmen Trabzon'a gelmek isteyen katılımcılarımızı da öğleden sonra ki aşağıda belirttiğimiz saat dilimlerinde turumuza dahil edebileceğiz.
Dönüşte de yine aynı şekilde turumuzu Ordu-Giresun'da sonlandıracak şekilde plan yaptık. Trabzon'dan dönmek isteyenleri belirli bir saat diliminde yine Trabzon havaalanına bırakacağız merak etmeyin :)

 

Otobüs ile ulaşım için;

Gidiş veya dönüş organizasyonunu otobüs ile yapmak isteyen katılımcılarımız saat 14.30 dolaylarında Trabzon’da olacak şekilde turdan 1 gün önce Perşembe yola çıkış ve dönüş için Cuma akşam dolaylarında çıkışı şeklinde rezervasyonlarını yapmalıdır. (Dönüş rezervasyonunu Trabzon'a ulaştığınız gün rehberle otogarda yapabilirsiniz)

 
FİYATA DAHİL HİZMETLER:
 • Bütün ara transferler,

 • Rehberlik hizmeti. 

 • 6 Gece Konaklama (6 Kahvaltı, 5 Akşam yemeği)

 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

 • Seyahat Sigortası

 • Turda yemekler Pazar öğle yemeğiyle biter

Ana ulaşım haricindeki tüm ulaşım hizmetleri turumuza dahildir.

 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 • Şehirler arası ulaşım bedeli. İstanbul(vb)-Trabzon / Trabzon-İstanbul (vb)

 • Öğlen yemekleri,

 • Batum geçiş harcı,

 • Batum'da akşam yemeği,

 • Elimizde olmayan nedenlerden dolayı oluşacak, program değişikliklerinden kaynaklanan giderler (Yol kapanması, sosyal olay, sel, deprem gibi olayların neden olduğu sonuçlar)

 • Rafting organizasyonu (İsteğinize bağlı olarak ekstra yapılır. Herhangi bir zorunluluk söz konusu değildir)

 

Ekstra Harcamalar
-Şehirler arası ulaşım bedeli,
-Öğlen yemekleri,
-Batum geçiş harcı,
-Batum'da akşam yemeği,
-Elimizde olmayan nedenlerden dolayı oluşacak, program değişikliklerinden kaynaklanan giderler (Yol kapanması, sosyal olay, sel, deprem gibi olayların neden olduğu sonuçlar)
-Rafting organizasyonu (İsteğinize bağlı olarak ekstra yapılır. Herhangi bir zorunluluk söz konusu değildir)

Öğlen Yemeği İçin Lezzet Durakları:
Akçaabat: Meşhur Akçaabat köftecisi
Fındıklı: Çağlayan Abu alabalık
Borçka: Meroli Lezzet durağı
Maçahel: Han Restoran
Çamlıhemşin: Kafe Çinciva, Makrevis Ev, Ladin Dağ evi
Rize: Liman Lokantası, Uzungöl İnan kardeşler, Sürmene Bozo Pide

 

Önemli Not: 
Sınır kapısını kimliklerimizle geçiyoruz. Geçiş sırasında üzerinde güncel fotoğrafınızın bulunduğu ve kenarı köşesi yıpranmamış, TC kimlik numarası yazan kimliklerle işlemlerimizi yapabiliyoruz. 18 yaşından küçük katılımcılarımızın yanlarında iki ebeveyni yoksa (sadece anne veya babasıyla seyahat ediyorsa) diğer ebeveynden de mutlaka noter onaylı muvaffakatname gerekmektedir. Aynı şekilde çocuk katılımcıların kimliklerinde mutlaka fotoğrafları olmalıdır. 

Rehber
Rehberlerimiz; sosyal ilişkileri güçlü, gezi yapılacak bölgeleri araştırmacı bir ruhla inceleyen, sizlerin bölgeyle özdeşlik kurmanızı sağlayacak olan ve yöreyi çok iyi bilen bölge insanlarıdır.

Onlarca kez yaşamış oldukları tur deneyimlerinden dolayı yöreye oldukça hâkimdirler. Anlatılacak bilgi çok olduğundan dolayı daha önce turlarımıza katılan ve ikinci kez gelen katılımcılar bazen "bu anlattıklarını önceki turda anlatmadın" diye rehberlerimize sitemde bulunmaktadırlar :)

Ayrıntılı gezi ve anlatım için bizi tercih etmenizde bir nedeni de; gidilen lokal bölgelerde Laz, Hemşinli ve Gürcü gönüllü rehberlerinizin olmasıdır.

Gerekli Malzemeler
*Seyahat Çantası (Gezilerimizde küçük araçlar kullanıldığı için hazırlıklarınızı yaparken küçük boy çanta getirmeniz gerekmektedir. Çekçekli, altında tekerlekleri olan çantalar sıkıştırılamadığından çok sorun olabiliyor. Spor çantası şeklinde bir seyahat çantanız olmasını rica ederiz. Turlar otobüsle değil minibüslerle yapılmakta) :)
*Küçük bir sırt çantası (Günlük yürüyüşlerde yedek eşyanızı ve kumanyanızı koyacağınız yaklaşık 25 lt. sırt çantası)
*Yürüyüş ayakkabısı (Bileğinizi kavrayan, yüksek topuklu olmayan, taban sertliği iyi olan)
*Spor ayakkabı (Yürüyüş haricinde giyeceğiniz ve yedek olarak bulunacak az yer kaplayan hafif ayakkabı) 
*Yağmurluk (Tercihen panço'da olabilir)
*Sweat-shirt (Uzun kollu polar veya sentetik üst giysi)
*T-shirt (Sentetik, teri üzerinde tutmayan)
*Pantolon (Sentetik veya polar, erken kuruyan, geniş kesim, iki adet yeterli)
*Şort (Sıcak günler için-yada şort olabilen pantolon)
*Mayo, Havlu ve Plaj terliği (Buzul göllerine, Derelere, Karadeniz'e veya kaplıca girmek için)
*Flash Bellek (Tur sırasında çekilen video ve fotoğrafların anında katılımcılara verilebilmesi için)
*Fotoğraf Makinesi

Önemli Not:
Tura hazırlanırken yukarda bahsettiğimiz gibi minibüsler kullanıldığını unutmayın. Seyahat çantanızı hazırlarken bunu düşünerek hazırlık yapın. Ayrıca alacağınız hediyelik eşyalar, yöresel giysiler vb gibi şeyler taşıyacağınız yükü artıracağı için minimumda hazırlık yapmanızı öneririz.

 • 18-24 Ağustos 2018

KK Tek Çekim: 1944 ₺

 

Single Katılım: 2345 ₺ (Havale/Eft)

KK Tek Çekim: 2406 ₺

 

Çocuk Fiyatı (06-12 yaş): 1350 ₺ (Havale/Eft)

* 2 yetişkin yanında geçerlidir.

02-05 Yaş Koltuk ücreti: 500 ₺ (Havale/Eft)

 

Kredi kartları diğer taksitli ve tek çekim fiyatlarımızı sorunuz.

.: [Varsa] Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında 3. kişi olarak geçerlidir.

: [Varsa] 02-06 yaş konaklamalarında 1.çocuk ücretsiz olup 2. çocuk için 07-12 yaş fiyatı uygulanmaktadır.

.: Fiyatlar katılımcı tercihine göre 2 ya da 3 kişilik odada kişi başınadır.

.: Single kontenjanı sınırlıdır 

Ne zaman
.
Nerede
Doğu Karadeniz
 • Google+ Basic Black
 • Twitter Basic Black
 • Facebook Basic Black
bottom of page