top of page

SONBAHARA ÖZEL DOĞU KARADENİZ TURU

(3 Gece 4 Gün)

895 ₺

Havale/Eft

4
gün
PROGRAM:

Dünyanın korunmada öncelikli 200 ekolojik bölgesi arasında bulunan Fırtına Vadisinin en önemli özelliği, dünyada sayısı çok azalmış olan “doğal yaşlı ormanların" zengin yayılış göstermesidir. WWF (Dünya Doğayı Koruma Vakfı) 1999 yılında, Avrupa'nın biyolojik çeşitlilik bakımından en değerli ve acil olarak korunması gereken 100 orman alanını belirlemiştir. Türkiye'de yer alan bu alanlardan biri de Fırtına Vadisi'dir. Türkiye'nin “Dünyaya Armağanları” listesinde yer alan Fırtına vadisi ölmeden önce görülmesi gereken yerlerdendir. 
Turumuz Doğu Karadeniz’in en güzel Yaylalarını kapsayan yürüyüş programıdır. 
En asgari düzeyde araç kullanıp, koşuşturmadan ve gürültüden uzak, tamamen doğal ortamlar içerisinde geçireceğiniz keyifli dakikalar vaat etmektedir.. Yöre insanını en iyi şekilde tanıyabilecek, onların o kıvrak zekalarının yansımalarına tanık olacaksınız.
Turumuz Trabzon havalananından başlamaktadır. Konaklanacak yer olan Ayder Yaylası'na kadar güzergah üzerinde görülecek yerleri geziyoruz. Daha sonraki günler Ayder ve çevredeki yaylalara geziler yapıp, yürüyüşler düzenleyeceğiz. 

 
1. Gün Perşembe TRABZON–FIRTINA VADİSİ–RAFTİNG–BULUT ŞELALESİ–AYDER 

Türkiye’ nin her noktasından gelebilen katılımcılarımızı Trabzon’da karşılıyoruz. Fırtına vadisine yöneliyoruz. Vadi tanıtımı sonrası Fırtına Deresin'de isteyenlerle rafting yapıyoruz. Daha sonra Ayder Yaylasına doğru yöneliyoruz. İsteyenlerle Bulut Şelalesi gezisi yapıyoruz ve otel’e yerleşiyoruz.

 
2. Gün Cuma AYDER YAYLASI VE KAÇKAR DAĞI MİLLİ PARKI KEŞFİ                             

Yaylaları tanıma günü, en kısa yürüyüşümüzün olacağı ısınma turu şeklinde gerçekleşecek rahat ve keyifli bir gün. Ayder Yaylasında direk otelimizden başlayacak bir yürüyüş yapacağız. Otelden vakitli bir şekilde ayrılıp yağmur ormanları, iri gövdeli kayınlar ve ladin ağaçları arasından Gunnt Yaylasına doğru bir yürüyüş yapıyoruz. Gunnt Yaylasında Laz Yaylacılarla karşılaşacağız. Burada bir süre gözlem yapıp patikadan dereye varıyor olacağız. Yürüyüş güzergahında Masajı Toba Şelalesin'de ve Avusor deresinde istersek yüzme keyfi yaşayacağız. Araç yolunu takip ederek otelimize geri dönüyoruz.

3. Gün Cumartesi HUSER YAYLASI YÜRÜYÜŞÜ- AYDER YAYLASI 

Bütün vadiyi ve gezdiğimiz rotaları avucunuzun içine almış gibi görebileceğimiz bir yayla gezisi yapacağız. Huser Yaylası’na Ayder yaylasından yürüyüşe başlayarak biraz dik bir patikadan yürüyerek ulaşıyoruz. Huser Yaylası ve çevresini geziyoruz. 360 derece manzara eşliğinde dorukları, vadileri sizlere tanıtacağız. Horon ve yayla dinlencesi sonrası aynı patikadan yürüyerek Ayder Yaylası’na iniyoruz.

 

4. Gün Pazar ZİLKALE–PALOVİT ŞELALESİ–KONAKLAR MAHALLESİ–TRABZON

Bugün Çat vadisini ve yüz yıllık konakları keşif günü olacak. Önce Zilkale, Palovit Şelalesi gezilerini yapıyoruz. Çamlıhemşin Konaklar Mahallesine rotamızı çevirerek özel bir konakta gezi yapıyoruz olacak. Daha sonra öğle yemeği molası vereceğiz. Yemek sonrası isteyenlerle iki köy arasında bir saatlik yürüyüş yapacağız. Yürüyüş sonrası katılımcılarımızı isteğe bağlı olarak Sümela Manastırı gezisi yaparak Trabzon Havaalanına ulaştırıp yolcu ediyoruz.

Turumuz min-max 15 lişi ile yapılan butik bir turdur.

:: Konaklama:

Ayder’de Natura Otel veya Petek Otel

 

:: Not:

.: Program akışı rehber tarafından belirlenir.

.: Rehber, hava, deniz, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb.
nedenlerle program günlerinde, öğle yemeği alınacak mevkilerde, değişiklik yapabilir.

.: Sınır kapısını kimliklerimizle geçiyoruz. Geçiş sırasında üzerinde güncel fotoğrafınızın bulunduğu ve kenarı köşesi yıpranmamış, TC kimlik numarası yazan kimliklerle işlemlerimizi yapabiliyoruz. 18 yaşından küçük katılımcılarımızın yanlarında iki ebeveyni yoksa (sadece anne veya babasıyla seyahat ediyorsa) diğer ebeveynden de mutlaka noter onaylı muvaffakatname gerekmektedir. Aynı şekilde çocuk katılımcıların kimliklerinde mutlaka fotoğrafları olmalıdır. 

Grupla buluşma saatlerimiz;
Cumartesi sabahı 10.00'da Ordu-Giresun havaalanı ve 14.00'da Trabzon havaalanı şeklindedir.
Dönüş günü ise, Cuma akşam saat 17.00’de Trabzon havaalanı ve sonrasında saat 20.30’da Ordu-Giresun havaalanından sizleri yolcu edeceğiz. Trabzon'dan dönecek olanlar akşam 19.00 ve sonrası tüm uçakları tercih edebilirsiniz.

Normal koşullarda bölgeye tavsiye ettiğimiz ulaşım aracı uçaktır. Otobüs veya kendi aracınızla da ulaşımı sağlayabilirsiniz. Tur katılımcıları havaalanında karşılanıp, havaalanından yolcu edilirler. Otobüsle veya kendi aracıyla gelenler otogarda karşılanır.

Uçak bileti için Linki tıklayarak sitemizden satın alma işlemi yapabilirsiniz.  

 

Ulaşım:

Gruplarımız 15 kişiyle sınırlı olduğundan dolayı, tüm katılımcıları bulundukları şehirden alıp ortak bir ulaşım olanağı sağlamamız maalesef pek mümkün değildir. Dolayısıyla, gruplarımızla lokal gezi yaptığımız bölgede buluşmak zorundayız.

 

Grupla buluşma saatlerimiz;
Tur sabahı 10.00'da Trabzon havaalanı şeklindedir.
Dönüş günü ise akşam saat 19.00 ve sonrası Trabzon havaalanından tüm uçakları tercih edebilirsiniz.

 
FİYATA DAHİL HİZMETLER:
 • Bütün ara transferler,  

 • 3 Gece Konaklama

 • 3 Kahvaltı,

 • 3 Akşam yemeği,

 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri,

 • Bölgesel mihmandarlık ve  rehberlik hizmeti,

 • TÜRSAB zorunlu paket seyahat & sağlık sigortası.

Ana ulaşım haricindeki tüm ulaşım hizmetleri turumuza dahildir.

 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 • Şehirler arası ulaşım bedeli,

 • Öğlen yemekleri,

 • Elimizde olmayan nedenlerden dolayı oluşacak, program değişikliklerinden kaynaklanan giderler (Hava Muhalefeti, Yol kapanması, sosyal olay, sel, deprem gibi olayların neden olduğu sonuçlar)

 

Tur Lideri/ Mihmandar /Rehber

Rehberlerimiz; sosyal ilişkileri güçlü, gezi yapılacak bölgeleri araştırmacı bir ruhla inceleyen, sizlerin bölgeyle özdeşlik kurmanızı sağlayacak olan ve yöreyi çok iyi bilen bölge insanlarıdır.Onlarca kez yaşamış oldukları tur deneyimlerinden dolayı yöreye oldukça hakimdirler.Ayrıntılı gezi ve anlatım için bizi tercih etmenizde bir nedeni de; gidilen lokal bölgelerde Laz, Hemşinli ve Gürcü gönüllü rehberlerinizin olmasıdır.
 

Gerekli Malzemeler
*Seyahat Çantası (Gezilerimizde küçük araçlar kullanıldığı için hazırlıklarınızı yaparken küçük boy çanta getirmeniz gerekmektedir. Çekçekli, altında tekerlekleri olan çantalar sıkıştırılamadığından çok sorun olabiliyor. Spor çantası şeklinde bir seyahat çantanız olmasını rica ederiz. Turlar otobüsle değil minibüslerle yapılmakta) :)
*Küçük bir sırt çantası (Günlük yürüyüşlerde yedek eşyanızı ve kumanyanızı koyacağınız yaklaşık 25 lt. sırt çantası)
*Yürüyüş ayakkabısı (Bileğinizi kavrayan, yüksek topuklu olmayan, taban sertliği iyi olan)
*Spor ayakkabı (Yürüyüş haricinde giyeceğiniz ve yedek olarak bulunacak az yer kaplayan hafif ayakkabı) 
*Yağmurluk (Tercihen panço da olabilir)
*Sweat-shirt (Uzun kollu polar veya sentetik üst giysi)
*T-shirt (Sentetik, teri üzerinde tutmayan)
*Pantolon (Sentetik veya polar, erken kuruyan, geniş kesim, iki adet yeterli)
*Şort (Sıcak günler için-yada şort olabilen pantolon)
*Mayo, Havlu ve Plaj terliği (Buzul göllerine, Derelere, Karadeniz'e veya kaplıca girmek için)
*Flash Bellek (Tur sırasında çekilen video ve fotoğrafların anında katılımcılara verilebilmesi için)
*Fotoğraf Makinesi

Önemli Not:

Tura hazırlanırken yukarda bahsettiğimiz gibi minibüsler kullanıldığını unutmayın. Seyahat çantanızı hazırlarken bunu düşünerek hazırlık yapın. Ayrıca alacağınız hediyelik eşyalar, yöresel giysiler vb gibi şeyler taşıyacağınız yükü artıracağı için minimumda hazırlık yapmanızı öneririz.

 

TURLARIMIZDA:

 • Alternatif Turizm'de etkinliklerde tüm katılımcılar etkin görev alır. Her aşamada yardımlaşılır.

 • Program akışı rehber tarafından belirlenir.

 • Rehber/Tur Lideri /Mihmandar , hava, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb. nedenlerle programda değişiklik yapma yetkisine sahiptir

 • 20-23 Eylül 2018
 • 27-30 Eylül 2018
 • 26-29 Ekim 2018
(Ekim ayı boyunca Perşembe başlangıçlı)​

KK Tek Çekim: 918 ₺

 

Single Katılım: 1.095 ₺ (Havale/Eft)

KK Tek Çekim: 1.124 ₺

Kredi kartları diğer taksitli ve tek çekim fiyatlarımızı sorunuz.

.: [Varsa] Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında 3. kişi olarak geçerlidir.

: [Varsa] 02-06 yaş konaklamalarında 1.çocuk ücretsiz olup 2. çocuk için 07-12 yaş fiyatı uygulanmaktadır.

.: Fiyatlar katılımcı tercihine göre 2 ya da 3 kişilik odada kişi başınadır.

.: Single kontenjanı sınırlıdır 

bottom of page