top of page

Eski Foça, Bergama, Ayvalık Turu

(2 Gece 3 Gün)

PROGRAM

Not: Turumuz 2 gece 3 gündür. 1. gece yolda geçmektedir.

 

1.GÜN İstanbul-Eski Foça

22:00’ de Bakırköy İncirli Doğtaş Önü,

22:30’da Mecidiyeköy Otobüs durakları önü,

23:30’da Kadıköy evlendirme dairesi önünden hareket ile Yalova, Bursa, Balıkesir güzergahından Eski Foça' ya varış.

 

2.GÜN Eski Foça Rum Evleri, Yüzme Molası, Bergama

Yol güzergahımızda verilen serbest kahvaltı molasını takiben Eski Foça'ya hareket ediyoruz. Eski Foça ve Foçalılar için Heredot'un ünlü sözü : Onlar kentlerini bizim yeryüzünde bildiğimiz en güzel gökyüzü ve en güzel ikliminde kurdular. Evet bu güzellikler diyarı şirin Ege kasabasını rehberimizle keşfe çıkıyoruz. ilk olarak Anadolu’daki en eski Pers anıt mezarı olan Taş Evi  görme imkanı buluyoruz. Rehberimizin vereceği bilgileri dinledikten sonra keyifli turumuza kent merkezinde devam ediyoruz. Arkaik sur duvarları (Herodot Duvarı) ve Kent Kapısı, Tarihi Beş Kapılar Kalesi, Kayalar Camii ziyaret edeceğimiz yerler arasındadır. Denize Arnavut taş kaldırımı sokaklar, tarihi Rum Evleri bu güzellikler arasında eski Rum evleri gezimizi ve Foça sokakları turumuzu sonlandırıyoruz.  Yoğunluğa göre uygun bir plajda yüzme molası veriyoruz. Yüzme molası sonrası Bergama’ya hareket ediyoruz. Yolculuğun ardından UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Bergama’ ya ulaşıyoruz. Gezimize önce, antik çağın bilinen en eski iyileştirme merkezlerinden birisi olan, eczacılık ilminin ilk temellerinin atıldığı ve şifa tanrısı Asklepios’a adanan Asklepion ile başlıyoruz. Rehberimiz eşliğinde yapacağımız ziyaret esnasında burada bulunan hastalara uygulanan tedavi yöntemleri ve iyileşme kürleri hakkında detaylı bilgi sahibi olacağız. Asklepion gezimizi tamamladıktan sonra Pergamon Antik Kenti ziyaretimizi gerçekleştirmek üzere “yukarı şehir” anlamına gelen Akropol’e gidiyoruz.  Hristiyanlık için kutsal kabul edilen “Yedi Kilise”den birisi olan ve adını inşasında kullanılan yapı taşının renginden alan Kızılavlu’ yu panaromik  olarak görerek bizleri Akropole çıkartacak olan teleferik istasyonuna ulaşıyoruz. Kısa bir teleferik yolculuğu ardından, Roma öncesi döneme ait saray ve su sarnıçları gibi Helenistik kalıntıların yanı sıra, kentin tepesine bir taç gibi yerleştirilmiş olan Trajan Tapınağı’nı, parşömen kağıdının ilk kez kullanıldığı, İskenderiye’den sonra dünyanın ikinci büyük kütüphanesini, antik dünyanın en dik tiyatrolarından biri olan Bergama Tiyatrosunu geziyor ve Helenistik çağın en ünlü heykeltıraşlık eserlerinden biri olup bugün orijinalinin Berlin Pergamon Müzesinde sergilendiği Zeus Sunağı’ nın bulunduğu yerde, hüzünlü hikayesini rehberimizden dinliyoruz.. Ardından otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

 

3.GÜN Ayvalık Cunda Adası, İstanbul 

Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrası istikamet Sarımsaklı plajlarında yüzme molası vereceğimizi düşünerek kıyafet seçiminizi buna göre ayarlamanızı tavsiye ederiz. Ayvalık'a varışımızla ilk olarak Şeytan Sofrasından eşsiz Ege manzarasını seyrediyoruz. Ardından Sarımsaklı Plajlarında yüzme molası. Yaklaşık 2-3 saat arası. Yüzme molası sonrası zeytinyağı imalathanesi geziyor ve Cunda Adasına varıyoruz. Cunda Adası'nda tarihi Rum evleri, Taksiyarhis Kilisesi, Taş Kahve, Takıcılar çarşısı gezilip görülüyor. Belli süre serbest zaman veriliyor. Ardından rüya gibi geçen 2 günün ardından tura başlangıç noktamız İstanbul' a dönülüyor. Bir daha bu güzellikleri yaşamak ve görmek dilekleriyle.

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:

 • Lüks Araçlar ile Ulaşım,

 • 1 Gece yarım pansiyon konaklama,

 • 1 akşam yemeği, 1 sabah kahvaltısı,

 • Rehberlik hizmetleri,

 • Araç içi ikramlar,

 • Feribot Geçişleri,

 • Otopark Ücretleri

 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 • Öğle Yemekleri,

 • İlk Günkü Sabah Kahvaltısı

 • Oteldeki ekstralar

 • Müze Ören Yeri Girişleri

 • Plaj, Şezlong, Şemsiye Ücretleri

 

COVID-19 TEDBIRLERI

:: Covid-19 tedbirleri uyarınca tüm katılımcılarımızdan HES Kodu talep edilmektedir.

:: Turumuz esnasında covid-19 tedbirleri uyarınca mesafe, temizlik, maske kurallarına riayet edilecektir. Araçlarımız her sabah temizlenip, dezenfekte edilerek tura başlayacaktır. 

:: Tur araçlarında dezenfektan bulundurulacaktır.

:: Sosyal mesafe tedbirleri kapsamında tura tek kişi olarak kayıt yaptıran misafirlerimizin, tur aracında yan koltuğu boş bırakılacak yada tekli koltukta yolculuk sağlanacaktır.

 

TURLARIMIZDA:
 • ​Program akışı rehber tarafından belirlenir.

 • Rehber, hava, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb. nedenlerle programda değişiklik yapabilir.

 • Turlarımızda gidilen bölgenin yöresel yemeklerini de tatmaya çalışıyoruz.

559 ₺

Havale/Eft

3
gün
 • 09-11 Temmuz 2021

Single katılım: 599 ₺

 

Kredi kartları diğer taksitli ve tek çekim fiyatlarımızı sorunuz.

.: [Varsa] Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında 3. kişi olarak geçerlidir.

.: Fiyatlar katılımcı tercihine göre 2 ya da 3 kişilik odada kişi başınadır.

.: Single kontenjanı sınırlıdır 

bottom of page