top of page

Hafta Sonu Butik Mardin Turu

(1 Gece 2 Gün) 
Avatar 95
PROGRAM:

1. GÜN MİDYAT - MARDİN - DEYR-ÜL ZEFERAN MANASTIRI

Haftasonu Butik Mardin Turu için İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanından Pegasus Hava Yolları tarifeli seferiyle İstanbul Yeni Havaalanı- Mardin 06:30 kalkış / 08:25 varış

Rehberimiz sabah 08:30'da sizi Mardin Havaalanında karşılıyor. Buluşma ardından Midyat'a hareket ediyoruz. Midyat gezimiz geçmişte pek çok dizi ve film çekimine ev sahipliği yapan Devlet Konuk Evi, Midyat sokakları ve telkari işçiliğinin özel örneklerinin sunulduğu çarşıyı kapsıyor. Midyat gezisi ardından Mardin merkeze hareket ediyoruz. İlk olarak serbest öğle yemeğinde eşsiz Mardin lezzetleriyle buluşuyoruz. Sonrasında yürüyerek Mardin gezimize başlıyoruz. Kırklar Kilisesi, Ulucami, Otantik Çarşılar ve Kayseriye Bedesteni, Tarihi Mardin Evleri ve abbaralar gibi  Mardin kültürü ve mimarisi ile özdeşleşmiş yapıları gezip, Mardin'in dar sokaklarını keşfettikten sonra kısa bir mola vererek yöreye has mırra içiyoruz. Ardından Mardin mimarisi ve çok renkli kültürlülüğünün en güzel simgelerinden birisi olan Deyr-ül Zeferan Manastırını ziyaret ediyoruz. Günün son gezi noktası olan Kasımiye Medresesi'nin görülmesinin ardından otele yerleşme. Akşam yemeği serbest. (ekstra- otelde akşam yemeği 50 TL)
Konaklama: Mardin

 

2.GÜN   DEREİÇİ (KILLIT) SÜRYANİ KÖYÜ - DARA - SAVUR - DİYARBAKIR

Kahvaltı sonrası otelden ayrılarak son gün gezi programımıza başlıyoruz. İlk durağımız Dereiçi köyü. En son Kadir İnanır'ın oynadığı ''Kapı'' filmine mekan olan bu Süryani köyünü gezdikten sonra ''minyatür Mardin'' denilen Savur kasabasına gezerek burada keyifli bir gezinti yapıyoruz. Ardından öğle yemeği molamızı verdikten sonra bölgenin en büyük ve etkileyici antik kentlerinden olan Dara'yı geziyoruz. Antik kent gezisi sonrasında Diyarbakır istikametine yola koyuluyoruz. Akşam üzeri Diyarbakır'a ulaşarak panoramik şehir turu yaptıktan sonra misafirlerimizi 19:15 itibarıyla Diyarbakır Havaalanı'na bırakarak uğurluyoruz. Dönüş Pegasus Hava Yolları tarifeli seferiyle Diyarbakır - İstanbul Sabiha Gökçen seferi. 20:30 kalkış / 22:30 varış

HATIRLATMALAR

Akşam yemekleri hakkında:  1 gece konaklamalı Mardin turlarımızda misafirlerimizden gelen dönüşler dikkate alınarak akşam yemeğini hariç tuttuk ve bunu maliyetten düştük. Akşam yemeğini ekstra ücret mukabilinde otelde set menü olarak alabileceğiniz gibi dilediğiniz restorana kendi imkanlarınızla giderek dilediğinizi yiyebilirsiniz. Yoğunluk nedeniyle , restoranlara önceden rezervasyon yaptırmanız gerektiğini önemle hatırlatırız.
 
Uçuşlar hakkında: Tur programı tarifeli seferlerin varlığı ve saat uygunluğuna göre oluşturulmuştur. Tarifeli seferlerdeki sefer iptali, saat değişikliği ve uçuşta eko sınıftan yer olmaması halinde dönüşte aynı saatteki Anadolu Jet Diyarbakır-İstanbul Sabiha Gökçen tarifeli seferi ile dönüş sağlanabilir.

 

Rehber grubu Mardin Havaalanında karşılar. Uçuştan en az 1 saat önce size verilen PNR numarası ile check in işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan GeziciYAK sorumlu tutulamaz.

 

Not:

.: Program akışı rehber tarafından belirlenir.

.: Rehber, hava, deniz, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb.
nedenlerle program günlerinde, öğle yemeği alınacak mevkilerde, değişiklik yapabilir.

FİYATA DAHİL HİZMETLER:

 • Pegasus Hava Yolları ile  İstanbul Sabiha Gökçen - Mardin uçak bileti (8 kg kabin bagajı + 15 kilo bagaj hakkı)

 • Pegasus Hava Yolları ile Diyarbakır-İstanbul Sabiha Gökçen uçak bileti (8 kg kabin bagajı + 15 kilo bagaj hakkı)

 • Bölgedeki ulaşım ve transferler

 • Profesyonel rehberlik hizmeti

 • Mardin'de 1 gece seçilen kategoride otelde konaklama

 • Konaklanan otelde 1 sabah kahvaltısı

 • Program dahilindeki tüm cevre gezileri

 • Zorunlu seyahat ve sağlık sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 • Öğle yemekleri

 • Akşam yemeklerindeki içecekler ve menü dışındaki siparişler

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

 • 15 kg üzeri bagaj ücretleri

 • Kişisel harcamalar

*Müzekartınız varsa yanınızda bulundurunuz.

COVID-19 TEDBIRLERI

:: Covid-19 tedbirleri uyarınca tüm katılımcılarımızdan HES Kodu talep edilmektedir.

:: Turumuz esnasında covid-19 tedbirleri uyarınca mesafe, temizlik, maske kurallarına riayet edilecektir. Araçlarımız her sabah temizlenip, dezenfekte edilerek tura başlayacaktır. 

:: Tur araçlarında dezenfektan bulundurulacaktır.

:: Sosyal mesafe tedbirleri kapsamında tura tek kişi olarak kayıt yaptıran misafirlerimizin, tur aracında yan koltuğu boş bırakılacak yada tekli koltukta yolculuk sağlanacaktır.

Turumuz butik konseptli bir tur olup en az 10 en fazla 25 kişiyle gerçekleşecek şekilde planlanmıştır. Benzer turları, programları görebilirsiniz ancak turumuzun 25 kişiyle sınırlı olarak benzer turlara göre ''daha az kişiyle'' yapıldığı detayını lütfen gözden kaçırmayınız. Bu bizlere 40 kişilik bir tura göre iki kat daha maliyetli bir tur olarak yüksek maliyet oluştururken katılımcılara ise daha az kişiyle, nispeten daha az zaman kaybederek ve daha hızlı bir şekilde bu programı gerçekleştirme imkanı vermektedir.

* Turumuz fiyat odaklı değildir. Bizden daha ucuz turlara rastlayabilirsiniz. Bu turların pek çoğu otobüsle ve kalabalık gruplar halinde yapılmaktadır. Ancak kitle turizmi yapmadığımızı, butik tur anlayışıyla hizmet verdiğimizi hatırlatırız. Turlarımız en ucuz değildir. Bölge şartlarında, olabildiğince iyi hizmet verebilmek üzerine çaba göstermekteyiz.

* Turumuzda ekstra hizmet bedeli, rehberlik ücreti toplanmaz. Farklı turlarla karşılaştırırken bu detayı göz önüne almanızı hatırlatırız.

* Çalıştığımız oteller daha önceki turlarımızın misafir dönüşleri dikkate alınarak seçilmiş, misafirlerimizin memnun kalacağını düşündüğümüz işletmelerdir. Lütfen otelimizi trip advisor, booking gibi sitelerde puan ve yorumlarıyla inceleyiniz. 

* Turumuzun rehberleri bölgeye hakim, tecrübeli ve misafir dönüşlerimizde olumlu görüş bildirilmiş rehberlerdir. Araştırırsanız siz de göreceksinizdir rehber kadromuzun namı her yerde bilinir. Benzer turları karşılaştırırken, aynı programın da yazılabileceğini ama aynı hizmet standardının garantisi olmayacağını dikkate almanızı öneririz. Hiç gitmeden, görmeden masa başında programlarımızı kopyalayabiliyorlar belki ama henüz bizi kopyalayamıyorlar:)

 

BÖLGEDEKİ ULAŞIMLAR

Klimalı turistik araçlarla sağlanır. Katılımcı sayısına ve araç müsaitliğine bağlı olarak aşağıdaki araç modellerinden biriyle bölgedeki ulaşım hizmetleri sağlanır.

17 kişilik Mercedes Sprinter yada yada Mercedes Sprinter
27 kişilik Turkuaz, Prestij, Novo yada Sultan
35 kişilik Eurobus yada Powerbus

 

REZERVASYON HAKKINDA
Bu turda otellerde sınırlı oda kontenjanı ve yoğun talep nedeniyle en az 30 gün öncesinden rezervasyon gerekmektedir.

 

FİYAT FARKLILIĞI
Bu turumuz belirtilen tarihlere ek olarak bayram, yılbaşı gibi özel dönemlerde de yapılmaktadır. Program ayrıca yayınlanır. Bayram ve resmi tatil dönemlerine denk gelen turlarda fiyatlarda farklılık olacaktır.

 

KONTENJAN
Turlarımız 15 ile 25 kişi arası katılımcı sayısında butik konseptte yapılmaktadır.

1.479 ₺

Havale/Eft

2
gün

*Kredi Kartı ve taksitli ödeme alternatiflerimizi sorunuz.

**Uçak fiyatlarındaki olası değişiklikler fiyata yansıtılır.

.: [Varsa] Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında 3. kişi olarak geçerlidir.

.: Fiyatlar katılımcı tercihine göre 2 ya da 3 kişilik odada kişi başınadır.

.: Single kontenjanı sınırlıdır 

bottom of page