top of page

DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU -Yılbaşı Programı              Yeni Yılı Trende karşılamaya ne dersiniz :)

(3 Gece 4 Gün) Uçakla gidiş, Doğu Ekspresi ile dönüş
30 Aralık 2021 - 2 Ocak 2022
Doğu Ekspresi ile Butik Kars Turu                                                                  (Kars'a Uçakla gidiş / Turistik Doğu Ekspresi ile Kars-Ankara dönüş)        3 GECE 4 GÜNLÜK PROGRAM
 
:: Doğu Ekspresi'nde yeni yıla girme deneyimi                                                                         Eğlencemi ?! O tamamı ile sizin hayal gücünüze kalmış :)

BU TURUN FARKI
:: Turistik Doğu Ekspresi'nde yataklı vagonda yolculuk (iki kişilik yataklı kompartıman

:: Bölge uzmanı deneyimli rehber eşliğinde Kars'ı layıkıyla tanıyarak, yaşayarak, öğrenerek gezme deneyimi

:: Tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri görebileceğiniz bir yolculuk yaparken yöresel lezzetlerle de buluşma imkanı

:: En fazla 25 kişilik tur konsepti ile az kişiyle gezme ayrıcalığı
 

UÇUŞ BİLGİSİ
 İSTANBUL'DAN KATILACAK MİSAFİRLERİMİZ İÇİN  
                                                     30-12-2021 Pegasus İstanbul Sabiha Gökçen-Kars 07:30 uçuşu

ANKARA'DAN KATILACAK MİSAFİRLERİMİZ İÇİN                                                           30-12-2021 Anadolu Jet Ankara-Kars 08:00 uçuşu

 

Not: Gidiş biletleri tarifeli uçuş müsaitliğine bağlı olarak alınabilmektedir, erken rezervasyon öneririz. Uçak tarife saatleri ve havayolu şirketleri değişebilir. Misafirler tarifeli uçuşun saatinin ve havayolu şirketinin değişebileceğini bilerek rezervasyon yaptırmalıdırlar.

Not: İzmir’den katılmak isterseniz, uygunluğu ve fiyat farkını lütfen sorunuz.

 

Bilgilendirme

Rehber grubu Kars Havaalanında karşılar. Uçuştan en az 1 saat önce size verilen PNR numarası ile İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına ulaşarak check  in işlemi için Pegasus Hava Yolları kontuarına başvurmanız gerekmektedir. Acentemiz, havayolları ve demiryolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak ve tren seferlerinde oluşabilecek aksama, rötar yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek zaman kayıplarından, tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın veya trenin kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan acente sorumlu tutulamaz.

 

PROGRAM

1.GÜN 30 aralık 2021 KARS  

Doğu Ekspresi ile Butik Kars Turu için uçakla Kars'a uçuş.

Rehberimiz misafirlerimizi sabah Kars Havaalanında karşılıyor. Turumuzun ilk gününde Kars merkezi gezeceğiz. Yarısı Ani, yarısı Harakani denmiş Kars için ama elbette başka başka dünyalara ve atacağımız her adımda başka tatlı şaşkınlıklara şahit olacağımız bu şehrin sokaklarında dolaşmaya başlıyoruz. Bir şehre yukarıdan bakmak gerekir önce. Bu sebeple ilk durak noktamız Kars Kalesi olacak. Sadece bir kale olmaktan çıkıp; Kars çayı'nın medeniyetleri birleştirdiği noktada; Aleksandr Puşkin'in izlerini taşıyan sokakları; Osmanlı taş köprüleri ve hamamlarını, şehirdeki ermeni kiliselerinden biri olan 12 Havariler Kilisesi'ni ( Kümbet Camii), maneviyatını hissedeceğiniz Eb'ul Hasan Harakani türbesini geziyoruz. Rehberimiz eşliğinde, Baltık mimarisinin en güzel örneklerini görebileceğiniz caddelerde yürüyerek, fotoğraflar çektikten sonra Kars'ta öğle yemeği (ekstra) molası veriyoruz. Yemek molasının ardından Kars gezi programımıza devam edip sonrasında çarşıda alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Yöresel Kars kaşarı ve gravyer alabilirsiniz. Sonrasında buluşarak Kars’taki otelimize geçiyoruz. Odalara yerleşme ardından akşam yemeği otelde.

Akşam yemeği ve konaklama Kars’ta 4* Kars Park Hotel'de.

 

2.GÜN 31 aralık 2021 ANİ HARABELERİ-ÇILDIR GÖLÜ-TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ  

Sabah otelde kahvaltı ardından otelden ayrılarak Kars’a 50 km mesafedeki Ani Harabelerine doğru yol alıyoruz. Türkiye-Ermenistan sınırına yakın , Arpaçay nehri kenarında bulunan Ani Harabeleri UNESCO Dünya Kültür Miras listesinde bulunan özel bir yer. Ermeni mimarisinin seçkin örneklerinin yanı sıra, Gürcü ve Selçuklu mimarisinin örneklerini de izleyerek, İpek yolu üzerindeki , dönemin bu zengin şehrinde; Surlar, Zerdüşt Ateşgede'si, Büyük Katedral, Eb'ul Menucehr Camii, Aziz Gregor Kilisesi ziyaret yerlerimiz arasında olacak. Rehberimizin anlatımları eşliğinde gerçekleşecek bu etkileyici gezide, Arpaçay'ı ve Ermenistan taş ocaklarını da görme fırsatınız olacak. Ani gezisinin ardından ülkemizin yüksek rakımda bulunan tatlı su göllerinin en etkileyici olanlarından birisi olan Çıldır Gölü’ne hareket edeceğiz. Öğle yemeği molamız Çıldır Gölü kıyısındaki göl manzaralı restoranda (ekstra) Yemek sonrası, göl kıyısında serbest zaman. Kışın buz tutan ve eşsiz bir görünüme sahip olan gölde, manzaranın tadını çıkarabilir ve donduğu zamanlarda, göl üzerinde kızakla gezinebilirsiniz.

(Yıldan yıla değişmekle birlikte, Çıldır Gölü genelde 10 Ocak-30 Mart arasında tam donmus olmakta ve kızakla gezilebilmektedir)Akşam üzeri Kars'a dönüş. Doğu Ekspresine biniş öncesi alışveriş molası ve akşam yemeği (ekstra) molasının ardından merkezde rehberimizin belirleyeceği yerde buluşarak 21:15'te Kars Garı'na hareket ediyoruz. Kars Garı'na varış ve 22:20 hareketli Turistik Doğu Ekspresi'ne biniş. Rehberimiz sizi kompartımanlarınıza yerleştiriyor. Turistik Doğu Ekspresinin yataklı vagonunda iki kişilik kompartımanlarda yolculuk... Eşsiz doğa manzaralarıyla unutulmaz bir seyahat deneyimi sunan Turistik Doğu Ekspresi ile, yaklaşık 32 saat sürecek yolculuk misafirlerimize muazzam bir tecrübe yaşatıyor.

(Doğu Ekspresi'nde yeni yıla girme deneyimi.... Alışverişinizi yapın, iki kişilik kompartımanınızda unutulmaz bir yılbaşı deneyimi yaşayın)
(Not: Yılbaşı tren yolculuğuna denk gelmektedir. Misafirlerimiz kendi kompartımanlarında yılbaşını kutlayabilirler. Trenin yemek vagonu ortak kullanımlı alan olduğundan özel bir organizasyon yapma imkanımız bulunmamaktadır)

 

3.GÜN  1 ocak 2022  TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ YOLCULUĞU                              (ERZİNCAN, DİVRİĞİ VE SİVAS'TA MOLALI) 

Turistik Doğu Ekspresi treni Kars'tan Ankara'ya doğru Anadolu'nun eşsiz coğrafyasında yol alırken Erzincan, Divriği ve Sivas Bostankaya’da mola veriyor.

 

MOLA 1 (ERZİNCAN)

(Turistik Doğu Ekspresi rötar olmadığı takdirde Erzincan varış saati 06:20 / Erzincan kalkış saati 09:45)

Arzu ederseniz bireysel olarak Erzincan’ı gezebilirsiniz.

(Sabah erken saatte varılması ve gardan şehri yürüyerek gezmenin mümkün olması nedeniyle Erzincan programı eklenmemiştir)

 

MOLA 2 (DİVRİĞİ)

(Turistik Doğu Ekspresi rötar olmadığı takdirde Divriği varış saati 12:43 / Divriği kalkış saati 15:26)

12:43’te Divriği’ye ulaşan trenimizden inerek , bizi karşılayan yerel görevlimiz ve araçla Divriği Ulu Cami'ye geçiyoruz.

Unesco Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan ve Selçuklu’nun taş sanatında ulaştığı en yüksek seviye olarak tanımlanan Divriği Ulu Camii göz alıcı bir mimari şaheser. Restorasyon çalışmalarından ötürü dışarıdan panoramik olarak göreceğimiz Divriği Ulu Cami hakkında yerel rehberimizin anlatımı sonrası çarşıda serbest zamanımızın ardından trenimize dönüyoruz.

 

MOLA 3 (SİVAS BOSTANKAYA)

Turistik Doğu Ekspresi üçüncü ve son molasını Sivas yakınlarındaki Bostankaya tren istasyonunda mola veriyor.

(Turistik Doğu Ekspresi rötar olmadığı takdirde Bostankaya varış saati 17:45 / Bostankaya kalkış saati 20:39)

Bostankaya tren istasyonuna vardığımızda bizi bekleyen görevlimizin karşılaması ardından aracımıza binerek Sivas Merkeze hareket ediyoruz (33 km) Doğu Ekspresi kış döneminde çoğunlukla rötarlı geldiğinden ve hava erken karardığından Sivas gezimiz hava karardıktan sonra ve yapıların dışarıdan görülmesi şeklinde olacaktır. Görevlimiz Sivas’ta Millî Mücadele tarihinde çok önemli bir yere sahip olan Sivas Kongre Binası ,  Buriciye Medresesi - Şifaiye Medresesi ve sadece ön cephesi ayakta kalmış olan Çifte Minareli Medreseyi görebileceğimiz meydana ulaştırıyor. Burada dilerseniz yemek yiyebilirsiniz.

(Kongre Binası gezilememektedir)

Daha sonra görevlimizin vereceği saatte meydanda buluşarak trenimize geri dönüyoruz.

 

(Tren molaları için yukarıdaki varış-kalkış saatleri sefere göre değişebilmektedir. Yolculuk esnasında, vagonumuzdan sorumlu kondüktörün tren mola için duruğunda vereceği kalkış saatleri esastır)

 

4.GÜN TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ -ANKARA-İSTANBUL

Sabah 06:57 Ankara'ya varış. (Rötar/aksama olmadığı takdirde TCDD tarafından duyurulan tahmini varış saatidir)

İstanbul'a devam edecek misafirlerimiz için yüksek hızlı tren ile 10:45'te hareket ve 15:27'de İstanbul Söğütlüçeşme Garı'na varış ve turun sonu.

(Dilerseniz İstanbul'da Pendik veya Bostancı duraklarından birinde inebilirsiniz)

 

Not 1: Tren mola verdiğinde , tren kalkış saatinden önce trene geri dönme ve binme sorumluğu tur katılımcılarının sorumluluğundadır.

Not 2: Doğu Ekspresi zaman zaman Ankara'ya birkaç saat rötarlı gelmektedir. 09:20 kalkışlı Ankara-İstanbul trenine yetişilmesi riskli olduğundan 10:45 İstanbul trenine bilet alınmıştır. Erken gelmeniz halinde, dilerseniz 09:20 trenine (eğer bu trende yer var ise) biletinizi değiştirebilirsiniz. Gardaki bilet gişesinden bu işlemi bireysel olarak yapabilirsiniz. Bu işlem acentemiz tarafından yapılamamaktadır.
Not 3: Hızlı tren bileti, internetten ilgili seferdeki müsaitlik doğrultusunda kesilebilmektedir, geç rezervasyonlarda nadiren de olsa hızlı tren bileti kalmayabilir, bu durumda ya ileri saatli tren bileti kesilebilir ya da hızlı tren bilet ücreti iade edilir.

Not 4: Ankara'dan İstanbul'a devam etmeyecek misafirlerimize, rezervasyon aşamasında belirtmeleri halinde 98 TL Yüksek Hızlı Tren bileti ücreti ödemeden düşülür.

 

UYARI: Kış dönemi turlarına gelecek misafirlerimizin kış ve soğuk hava koşullarına uygun kıyafet bulundurması gerekmektedir. Atkı, bere, eldiven ve termal içlik bulundurmanızı öneririz.

 

Önemli : Operasyonel sebeplere bağlı olarak gidiş uçağı , yine İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanından öğleden önce kalkışlı olmak üzere değişebilir.

 

OCAK ŞUBAT MART TURLARI HAKKINDA!
TCDD Turistik Doğu Ekspresi vagon tahsislerini sırayla yapmakta olup, ilerleyen ayların tahsisleri henüz yapılmadığından turları duyuramıyoruz. Vagon tahsisleri yapıldıkça tarihler siteye eklenecektir.
Ocak şubat mart turlarından öncelikli haberdar olmak için info@geziciyak.com a e-mail ile ön talepte bulunabilirsiniz.

 

COVID-19 TEDBIRLERI

:: Covid-19 tedbirleri uyarınca tüm katılımcılarımızdan HES Kodu talep edilmektedir.

:: Turumuz esnasında covid-19 tedbirleri uyarınca mesafe, temizlik, maske kurallarına riayet edilecektir. Araçlarımız her sabah temizlenip, dezenfekte edilerek tura başlayacaktır. 

:: Tur araçlarında dezenfektan bulundurulacaktır.

Not:

 • Program akışı rehber tarafından belirlenir.

 • Rehber, hava, deniz, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb. nedenlerle program günlerinde, öğle yemeği alınacak mevkilerde, değişiklik yapabilir.

 

FİYATA DAHİL HİZMETLER:

 • İstanbul Sabiha Gökçen - Kars uçak bileti (8 kg kabin bagajı + 15 kilo bagaj hakkı)

 • Turistik Doğu Ekspresi Kars - Ankara yataklı vagon bileti (2 gece)

 • Ankara-İstanbul (Söğütlüçeşme) Yüksek Hızlı Tren bileti

 • 1 gece Kars'ta 4* Kars Park Hotel' de konaklama

 • Otelde 1 kahvaltı

 • 1 akşam yemeği (otelde set menü) 

 • Türsab zorunlu seyahat sigortası

 • Profesyonel rehberlik hizmeti

 • Program dahilindeki geziler

 • Trenle dönüşte Divriği Ulu Cami ve Sivas gezi programları

 • Bölgedeki ulaşımlar

 

Üç kişilik odada konaklama hakkında: Üç kişi aynı odada konaklayacak misafirlerimizin otelde üç kişilik tek bir odada konaklaması mümkündür ancak Doğu Ekspresinde kompartımanlar iki kişilik olduğundan üç kişi olan misafirlerimizden birisi Doğu Ekspresinde iki kişilik kompartımanda bir başka misafirle paylaşımlı olarak yolculuk yapmak durumundadır. Ya da müsaitlik doğrultusunda ek ücret ödeyerek üç kişi için iki kişilik iki kompartımanı kapatabilirsiniz.

 
FİYATA DAHİL OLMAYANLAR :
 • Öğle yemekleri

 • Akşam yemeklerindeki içecekler

 • İkinci gün Kafkas gösterili akşam yemeği (isteğe bağlı olarak ekstra)

 • Trendeki yemekler

 • Müze ve ören yeri girişleri

 • Çıldır Gölü'nde fayton / atlı kızak ücretleri

 • Kişisel harcamalar         

(Müzekart önerilir.) Devlet müzlerinde 65 yaş ve üstü ücretsizdir. Özel müzeler yaş ve meslek gruplarına göre kendi ücret politikalarını uygulamaktadır.

Turlarda Müze Kart çıkartırken yaşanan yoğunluklar sebebiyle, zaman ve sıra problemi yaşamamak için aşağıdaki linkten kartınızı turdan önce almanızı öneririz.

https://muze.gov.tr/MuseumPass

Turistik Doğu Ekspresi Güzergahı
Doğu Ekspresi Türkiye’deki en uzun demir yolu hatlarından biri. Ankara-Kars arasındaki seyahatini ortalama 32 saatte tamamlayan ekspres, haftanın iki günü hareket ediyor. Kars Garı - Sarıkamış- Horasan - Erzurum - Palandöken - Erzincan - Eriç - İliç - Divriği - Çetinkaya - Bostankaya - Kayseri - Himmetdede - Yerköy - Irmak - Kayaş - Ankara Garı istikametini izliyor. Turistik Doğu Ekspresi Kars'tan hareket ettiğinde Erzurum, Divriği ve Bostankaya'da 2.5-3 saat arası molalar vermektedir.

 

Turistik Doğu Ekspresi Yemek
Turistik Doğu Ekspresi’ne bir vagon restoran vagonu olarak bağlanıyor. Bu vagonda hafif aperatif yiyecek (tost, sandvic, poğaça..) , atıştırmalıklar, çorba ve birkaç çeşit ızgara ile alkolsüz içecek servisi yapılıyor. Sıcak yemekler mikrodalgada ısıtılarak servis ediliyor. Fiyatlar fahiş değil, standart restoran fiyatları seviyesinde.
Trene dışardan yiyecek ve içecek getirebiliyorsunuz.


Turistik Doğu Ekspresi Kompartımanları Nasıl?
Turistik Doğu Ekspresinde kompartımanlar 2 kişilik.  Bir tarafta iki kişilik koltuk (üstünde ranza) diğer tarafta masa, lavabo ve küçük bir buzdolabı var. Kompartımanda bir adet priz bulunuyor (üçlü priz bulundurmakta fayda var).
Yataklı vagon kapısı içerden kitlenebilir.


Turistik Doğu Ekspresi Yatak ve Tuvalet
Turistik Doğu Ekspresi’nde kompartımanlar 2 kişilik. Yatmak istediğinizde, seyahat başında size verilen temiz nevresimleri, ranza haline gelen yataklara seriyorsunuz.
Doğu Ekspresi’nde vagon başlarında ortak kullanımlı tuvalet mevcut ve aralıklı olarak temizleniyor.


Hatırlatmalar
* Trende restoran vagonu var ama sınırlı içerik olduğundan seyahat öncesi yolluk (meyve, içecek, atıştırmalık) almakta fayda var.
* Yataklı vagonlarda priz var ama yetersiz kalma ihtimaline karşı yanınıza üçlü priz alabilirsiniz.
* Yolculuk boyunca internet kesik kesik çekiyor. Telefon çekmeyen yerler de var.

 

3.399₺

Havale/Eft

4
gün
Müsaitlik için ofisimizden bilgi alabilirsiniz.
** Uçak fiyatlarındaki olası değişiklikler fiyata yansıtılır.

** Kredi kartları, diğer taksitli ve tek çekim fiyatlarımızı sorunuz.

​** [Varsa] Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında      3. kişi olarak geçerlidir.

** Fiyatlar katılımcı tercihine göre 2 ya da 3 kişilik odada kişi başınadır.

** Single kontenjanı sınırlıdır 

WhatsApp Image 2021-08-23 at 12.21.23.jpeg
bottom of page