top of page

Otobüs İle Balkan Turu    

(7 Gece 8 Gün)
Trenle Balkanlar Turu

399 €

havale/eft

8
gün
Turumuzda ekstra tur yoktur.
Akşam yemekleri (4 akşam restoranlarda müzik eğlenceli, 3 akşam otelde alınacaktır.)
 
PROGRAM:

 

1.Gün İstanbul, Edirne
Saat 21:30’da Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü,
Saat 22:15’de Mecidiyeköy Ziraat Bankası Önü 
Saat 23:30’te İncirli Ömür Plaza Önü
23:00 İncirli Ömür Plaza Önünden hareket ile Tem otoyolundan Çorlu-Edirne istikametini takip ederek Kapıkule Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Bulgaristan`a giriş ve Sofya yolculuğumuza devam ediyoruz.

 

2.Gün Sofya, Belgrad
Sabah erken saatlerde Bulgaristan'ın ikinci büyük kenti olan Plovdiv üzerinden Sofya`ya varıyor ve panoramik şehir turumuza başlıyoruz. St. Nedelya kilisesi, Rotanda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı ve Ulu Önder Atatürk'ün Yeniçeri Elbisesi ile katılmış olduğu ünlü balonun yapıldığı Ordu Evi görülecek yerler arasındadır. Ardından Sırbistan`ın başkenti, Eski Yugoslavya`nın ve önemli Osmanlı eserlerinin bulunduğu Belgrad`a hareket. Yolculuğumuz sonrası canlılığın ve hareketliliğin yeni sembolü Avrupa'nın en eski kentlerinden biri olan Belgrad şehir turumuzda Türk döneminin muhteşem oyma tavanları ile süslü Eski Saray, Bin yıl anıtı, Sava Nehri'nin Tuna'ya katıldığı noktada Fatih Sultan Mehmed' in uğruna yaralandığı ama fethinin Kanuni sultan Süleyman'a nasip olduğu Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgrad Kalesi, Kale Meydanı, Taş Meydan, Askeri Müze, Şehit Ali Paşa'nın türbesi, Bayraklı Camii görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize hareket, akşam yemeği ve geceleme Belgrad`da otelimizde.

Sabah Kahvaltısı : Sofya`da ekstra olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği : Rehberin belirleyeceği yol üzerinde dinlenme tesisinde alınacaktır.
Akşam Yemeği : Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Para Birimleri: Bulgaristan-Leva, Sırbistan - Dinar ( Ortalama Kur 1 Euro : 115 Dinar )
Rota : İstanbul- Sofya (550 km) , Sofya-Belgrad (390 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 940 km

 

3.Gün Belgrad, Saraybosna

Sabah kahvaltımızın ardından Saraybosna`ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden yapacağımız şehir turumuzu yapıyoruz. Asırlar boyunca Balkanlar'ın kültür başkentliğini yapmış, 1914'te Avusturya-Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand'ın Sırplar tarafından bu arada öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı'nın çıktığı yer olmuş, 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnaklar'ın kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış, fakat güzelliğini halen büyük ölçüde koruyan Saraybosna'da Meşhur Baş Çarşı, tarihi Osmanlı hanı Morica Han, şehrin dinsel kozmopolitliğini yansıtan Katolik Katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri, 1914'te Franz Ferdinand suikastının gerçekleştiği Latin Köprüsü, Eski Kütüphane, şehrin 40 yıllık Avusturya-Macaristan yönetimi sırasında oluşmuş ve batı tarzı binalarını görebileceğiniz turumuzu tamamlayarak otelimize transfer. Konaklama ve Akşam Yemeği Saraybosna`daki otelimizde. 

Sabah Kahvaltısı : Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği : Belgrad - Saraybosna arası rehberin belirleyeceği dinlenme tesisinde ekstra serbest zaman.
Akşam Yemeği : Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Para Birimleri : Bosna Hersek - Convertible Marka ( Ortalama Kur 1 Euro : 1.95 KM )
Rota :Belgrad - Saraybosna (309 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe : 309 km
 

4.Gün Saraybosna, Mostar, Blagay Tekke, Poçitel, Dubrovnik, Tribinje

Sabah kahvaltımızın ardından gezinin en ilgi çekici yerlerinden biri olan Mostar’a hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden ilk olarak, Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen Mostar köprüsü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmıştı fakat Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Mostar köprüsünün ardından Koski Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Ardından Avrupa’nın en güçlü su kaynağının, Buna nehrinin doğduğu yere kurulmuş olan Blagay’ı ziyaret ediyoruz. Turumuzun ardından bir sonraki durağımız Poçitel. Tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel`i ziyaret ediyoruz.16.yy.da Osmanlı tarafından yapılan eserleri görüyor ve Hırvatistan`ın tatil cenneti Dubrovnik`e hareket. Dubrovnik panoramik şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Tur esnasında, UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi`ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy' dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir. Turumuzun ardından serbest zaman Tribinje’ ye hareket ediyoruz. Konaklama ve Akşam yemeği otelimizde.

Sabah Kahvaltısı : Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği : Serbest zamanda ekstra alınacaktır.- Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz
Rehber Tavsiyesi : Boşnak Böreği , Soğan Dolması , Köfte , Boşnak Kahvesi
Akşam Yemeği : Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Para Birimleri :Hırvatistan- Kuna ( Ortalama Kur 1 Euro : 7 Kuna ),Bosna Hersek - Convertible Marka (Ortalama Kur 1 Euro: 1.95 KM )
Rota :Saraybosna, Mostar (129 km), Mostar, Blagaj (15 km) Blaga,

Poçitel (25 km), Poçitel, Trebinje (110 km), Dubrovnik, Trebinje (30 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe :358 km

5.Gün Trebinje, Kotor, Budva, İşkodra

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden özel otobüsümüz ile hareket ederek Adriyatik Denizinin incisi dünyanın en genç ülkelerinden biri olan Karadağ`a giriş yapıyoruz. Karadağ`daki ilk durağımız nefes kesici bir orta çağ kasabası olan, Balkanlardaki Fiyortları ile meşhur Kotor. Burada Eski Şehir-Kalede yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Sonrasında durağımız muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar`ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda StariGrad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Budva`nın tadını doyasıya çıkarabilmeniz için serbest zaman. Ardından zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur`lu bir multi-milyardere satılması ile turizme kazandırılan muhteşem St. Stefan`ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola ve otelimize hareket. Geceleme ve Akşam yemeği İşkodra`da otelimizde.

Sabah Kahvaltısı : Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği : Serbest zamanda ekstra alınacaktır.- Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz
Rehber Tavsiyesi : Deniz Mahsulleri , Mezeler, Izgaralar , Yerel İçecekler
Akşam Yemeği : Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Para Birimleri : Karadağ - Euro , Bosna Hersek - Convertible Marka ( Ortalama Kur 1 Euro : 1.95 KM )
Rota :Trebinje - Kotor (95 km), Kotor - Budva (23 km) , Budva - İşkodra (86 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe : 200 km
 

6.Gün İşkodra, Tiran, Ohrid

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak Arnavutluk’un başkenti Tiran’a hareket. Varışımız ile birlikte Tiran turumuzu yapıyoruz.Turumuz esnasında Ethem Bey Camii, Tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli, Enver Hoca’nın eski anıt mezarı ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından Ohrid’e hareket ediyoruz. Varışımızın ardında şehir turumuzda Kiril Alfabesi’ni geliştirmiş olduklarına inanılan 9. Yüzyıl Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anitı, Ohri Müzesi, Aya Sofya, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Aziz Bakire Meryem Kilisesi, 13. yüzyıl Doğu Hıristiyanlığı’nın en görkemli mabetlerinden Aziz Bogorodica Perivleptos, Heykeller Galerisi, Samoil Kalesi, Aziz Panteleimon Manastırı, Çınar Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları. Gezimizin ardından otelimize transfer ve geceleme Ohrid’de ki otelimizde.

Sabah Kahvaltısı : Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği : Serbest zamanda ekstra alınacaktır.- Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz
Akşam Yemeği : Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Para Birimleri : Makedonya – Denar ( Ortalama Kur 1 Euro : 60 Denar ) , Kosova – Euro
Rota : İşkodra, Tiran  (101 km) , Tiran, Ohri ( 131 km )
Toplam Kat Edilecek Mesafe : 232 km

 

7.Gün Ohrid, Resne, Manastır, Kalkandelen Üsküp 

Sabah kahvaltımızın ardından  ilk durağımız 1908 yılında Enver Bey ile beraber dağa çıkan ve II. Abdülhamid’in meşrutiyeti yeniden ilan etmesiyle sonuçlanan Jön Türk Devrimi’nin öncülerinden Niyazi Bey’in memleketi olan Resne. Burada Niyazi Bey’in Fransa’daki Château de Chenonceau’yu örnek alarak yaptırdığı evinin önünde kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Manastır’a doğru kısa bir yolculukla Balkanlar’ın en eski şehirlerinden biri olan, Makedonya’nın tarih ve kültür cenneti Manastır’a (Bitola) varıyoruz. Varışımızın ardından Makedonca ’da da Manastır anlamına gelen `Bitola’ adıyla anılan bu güzel şehri tanıtan turumuzda Şirok Sokağı, Eski Çarşı (Osmanlı Bedesteni), Yeni Cami ve İshak Çelebi Camii göreceğimiz yerler arasında. Manastır’da ayrıca Mustafa Kemal Atatürk’ün mezun olduğu İdadiyi (Askeri Lise) ve buradaki Atatürk Müzesi’ni de ziyaret etme şansını bulacağız. Serbest zamanın ardından
Kalkandelen’e  (Tetova)’ya hareket. Burada yapacağımız Alaca Camiini ziyaret ediyor ve Üsküp’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Varışımızın ardından turumuza panoramik olarak Üsküp Kalesiyle başlıyoruz. Devamında tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, Taş Sokakları ve Tarihi binaları ile Türk çarşısı, Çarşıdaki kuyumcular sokağı, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Yahya Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han ve devamında 16.yy’dan kalma 2.Sultan Murat tarafından başlatılan, Fatih Sultan Mehmet tarafından bitirilmiş olan Vardar nehri üzerine kurulu olan Taş Köprü ile başlıyoruz. Devamında Üsküp Meydanı, Büyük İskender heykeli, Kral Samuel heykeli, Rahibe Teresa Anıtı, Rahibe Teresa’nın Evi görülecek yerler arasındadır. Gezimiz sonrası otelimize transfer. Akşam yemeğimizi 
Yerel bir restoranda Rumeli müziği eşliğinde yöresel bir ziyafet olarak alıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Serbest zamanda ekstra alınacaktır.- Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.
Akşam Yemeği : Lokal Restoranda alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Para Birimleri : Makedonya - Denar ( Ortalama Kur 1 Euro : 60 Denar )
Rota: Ohrid, Resne ( 36 km ), Resne, Manastır ( 35 km ) Manastır, Kalkandelen ( 150 km ) Kalkandelen, Üsküp ( 44 km )
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 265 km

 

8.Gün Üsküp, Selanik, Kavala, İstanbul

Sabah kahvaltımızın ardından Selanik`e hareket Kordon, beyazkule , döner kule , fuar meydanı , Osmanlı ve Bizans eserleri , Yunanistan'ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros katedrali, Büyük İskender heykeli, Hamza bey camii, E.Venezelos - P. Konstantin heykelleri, Vardar, Makedonia, Aristoteles, Elefterios meydanları görülecek yerler arasındadır. Selanik turumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün evini ziyaret ederek tamamlanıyor. Kısa bir molanın ardından Kavala, İskeçe, Gümülcine üzerinden İpsala sınır kapısına varış. Ülkemize giriş işlemlerinin ardından Keşan, Tekirdağ üzerinden İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek dileği ile siz değerli misafirlerimize veda ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı : Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği : Selanik’te serbest olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği : Yol üzerinde serbest olarak alınacaktır.
Para Birimleri : Yunanistan – Euro
Rota : Üsküp, Selanik ( 237 km ) Selanik, İstanbul ( 607 km )
Toplam Kat Edilecek Mesafe : 844 km

 
*** PASAPORTUNDA KIBRIS MÜHÜRÜ OLAN VATANDAŞLARIMIZ YUNANİSTANA GİRİŞ YAPAMAMAKTADIR

*** ÜLKE GİRİŞLERİNDE DOĞABİLECEK: PASAPORT PROBLEMLERİ VEYA ÜLKEYE GİRİŞİNE İZİN VERİLMEYEN MİSAFİRLERİMİZDEN ACENTAMIZ SORUMLU DEĞİLDİR.
 
FİYATA DAHİL HİZMETLER:​
 • Lüks otobüsleri ile ulaşım ve ikramlar

 • 3 ve 4 yıldızlı otellerde Selanik’te 1, Ohrid’de 1, İşkodra ya da Podgorica'da 1, Trebinje'de, Neum ya da Mostar 1, Saraybosna’da 1, Belgrad’da 1, Üsküp’de 1 gece toplam 7 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı

 • llk Günkü Yolda Alınan Açık Büfe Kahvaltı.

 • Panoramik Selanik, Manastır, Resne, Ohrid, Tiran, Budva, Kotor, Dubrovnik, Mostar, Saraybosna, Belgrad, Üsküp, Sofya şehir turları

 • Şehirlerarası transferler

 • Türkçe tur liderlik hizmetleri

 • Zorunlu Seyahat Sigortası ve 30.000 Euro Teminatlı Seyahat Sağlık Sigortası

 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 • 50 TL yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)

 • 120 € vize ücreti ve hizmet bedeli.

 • Öğle ve akşam yemekleri

 • Ekstra turlar

 • Kişisel harcamalar

 • Müze Ören yeri giriş ücretleri

Buluşma Yeri ve Saati

İstanbul Halkalı Tren istasyonu saat 21.30’de buluşma. Saat 22:40’ da Sofya Expresi trenimizde odalara yerleşme ve Kapıkule sınır kapısına doğru hareket.

 
UNUTMAYIN:​
 • Program akışı rehber tarafından belirlenir.

 • Rehber, hava, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb. nedenlerle programda değişiklik yapabilir.

 • 02-09 Nisan 2022

2/3 Kişilik Odalarda Kişi Başı         

Kredi kartı tek çekim: 399 €

Odada Tek Kişi Konaklama : 599 

Kredi kartı tek çekim:  

,

02-06 yaş: 450 

Kredi kartı tek çekim: 462 

06-12 yaş: 550 

Kredi kartı tek çekim: 565 

Kredi kartı taksit imkanları için ofisimizden bilgi alabilirsiniz.

Ne zaman
.
Nerede
Doğu Karadeniz
bottom of page