top of page

(Promo Kısa) Doğu Ekspresi Kars Turu

(2 Gece 3 Gün) (Uçakla Erzincan'a gidiş / Doğu Ekspresi ile Erzincan-Kars (yaklaşık 8 saat) / Uçakla Kars'dan dönüş)
PROGRAM:
1. GÜN: ERZİNCAN – KARS / İKİ ŞEHİR

Butik Erzincan Kars Turu için Pegasus Hava Yolları ile İstanbul S. Gökçen - Erzincan uçuşu. 06:45 kalkış, 08:45 varış.
Rehberimiz misafirlerimizi Erzincan Havaalanında karşılıyor.
Doğu'nun soğuk denince akla gelen şehirlerinden biri olan Erzincan'a varışta yapacağımız kısa şehir turu ardından 10:26 kalkışlı  Doğu Ekspresi treni ile Kars’a hareket edeceğiz. Pulman koltuklarda yolculuk edeceğiz. Doğu Anadolu’nun muhteşem coğrafyasını izleyerek yapacağımız yolculuk Erzurum-Horasan-Topdağı-Sarıkamış rotasından devam edecek. 18:30 civarlarında Kars'a varış ve otele transfer.
Akşam yemeği ve konaklama Kars’ta bulunan 4* Büyük Kale Hotel veya Kars Park Hotel'de.
(Doğu Ekspresi Erzincan'a rötarlı gelebilmektedir, 10:26 rötarsız gelmesi halindeki kalkış saatidir)
(Pegasus uçağının rötar yapması ve bunun sonucunda Doğu Ekspresi trenine yetişilememesi durumunda Erzincan-Erzurum-Sarıkamış-Kars istikametinde araçla tur programı icra edilecektir. Bu esnada yetişilen istasyondan misafirlerin Doğu Ekspresine binmesi için gayret gösterilecektir. Misafirlerimiz bu ihtimali bilerek ve kabul ederek bu tura katılmak durumundadırlar)

2. GÜN: KARS / BOĞATEPE (ZAVOT) / ÇILDIR GÖLÜ                     

Sabah Boğatepe (Zavot) köyüne hareket ediyoruz. Burada Kars usulü yöresel köy kahvaltısı misafirlerimizi bekliyor. Ardından Peynir Müzesi'ni gezip Kars gravyer peyniri hakkında bilgi ediniyoruz. Dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilirler. Sonrasında, ülkemizin yüksek rakımda bulunan tatlı su göllerinin en etkileyici olanlarından birisi olan Çıldır Gölü’ne hareket edeceğiz.
Kışın buz tutan ve eşsiz bir görünüme sahip olan gölde, manzaranın tadını çıkarabilir ve donduğu zamanlarda kızakla gezinebilirsiniz.
(Yıldan yıla değişmekle birlikte, Çıldır Gölü genelde 10 Ocak-30 Mart arasında tam donmus olmakta ve kızakla gezilebilmektedir)
Öğlen Yemeği: Çıldır gölünden tutulan ve halk diliyle sarı balık, kara balık ve gümüşi diye adlandırılan balıklardan oluşan menümüz ile öğlen yemeğimizi alacağız ve ardından Kars merkeze dönüş için yola koyulacağız.
Kars Kalesi: Tarihsel süreçte defalarca zarar görüp yeniden yapılan ve günümüzde eski sağlamlığını halen koruyan Kars Kalesi sizleri oldukça etkileyecek.
Fethiye Camii: Kars’ta oldukça çok görülen Rus Mimarisi özelliği gösteren yapılardan birisidir. 19.yy. da Ruslar tarafından kilise olarak yaptırılmış ve Kars’ın kurtuluşundan sonra camiye çevrilmiştir.
Kars Sokakları: Baltık mimarisi olarak adlandırılan mimari gelenek Kars’ın en belirgin özelliklerinden birisidir. Kars aynı zamanda ülkemizin düzenli şehir planlamasına sahip tarihi kentlerinin ilkidir. Rus işgali sonrasında yapılmaya başlanan bu şehir planı ve Baltık mimarisine özgü kamu ve sivil yapıları görmek ve fotoğraflamak için en geçerli yol yürüyerek keşfetmektir. Rehberimiz eşliğinde yapacağımız yürüyüşü seveceksiniz. Aynı zamanda geleneksel ürünler ve özellikle dünyaca meşhur kaşar peynirini de satın alabilirsiniz.
Konaklama: Yoğun geçen ikinci günümüzün sonrası otelimize ulaşacağız. Akşam yemeği ve konaklama Kars’ta 4* Büyük Kale Hotel veya Kars Park Hotel'de.

 
3. GÜN: ANİ HARABELERİ / KARS MERKEZ / KARS HAVALİMANI

Sabah kahvaltımız ardından hareket ederek yaklaşık 50 kilometrelik ve 45 dakika ortalama sürecek olan yolculuğumuz bizi Arpaçay’ın açtığı derin vadiye ulaştıracak ki burası aynı zamanda Ermenistan ile olan sınırımız. Ani Antik Kenti tam bu sınır üzerinde ve oldukça önemli bir geçmişe sahip.
Ani Antik Kenti: Ermeni Bagratlı Hanedanlığının 900’lü yılların sonunda bugün harabelerin bulunduğu yeri yeni merkez olarak seçip şehri inşa etmeye başlaması ile birlikte Ani tarihide başlamıştır. Sonrasında Bizans egemenliği ve 1064 yılında Selçuklu Sultanı Alpaslan’ın fethi ile birlikte Selçuklu egemenliği başlamıştır. Gürcü, Osmanlı ve Timur egemenlikleri şehirde sonraki dönemlerde devam etmiş ve 155’lerde Osmanlıların terk etmesi ile şehirde yaşam sona ermiştir. Günümüzde Ermeni Ortodoks Mimarisinin ve Beylikler Dönemi Selçuklu Mimarisinin temellerinin bulunabildiği, ilklerinin olduğu en önemli antik alanlardan birisidir. Burada rehberimiz eşliğinde ve yürüyerek gerçekleştireceğimiz gezimizde görebileceğimiz eserlerden bazıları;
Surlar ve Aslanlı Kapı
Manucehr Camii
Aziz Gregor Kilisesi
Surp Kirkor Kilisesi
Keçel Kilise
Büyük Katedral

Programımızın bitimi sonrası Ani’den ayrılarak Kars’a döneceğiz. Öğlen yemeği ve serbest gezi-alışveriş için verilen serbest zaman sonrası havaalanına hareket.
Dönüş Pegasus Hava Yolları 19:20 kalkışlı Kars-İstanbul Sabiha Gökçen seferi ile. 21:30 İstanbul'a varış ve Butik Erzincan Kars Turu sona eriyor.  

Bu turun artılrı
:: Doğu'nun en güzel manzaralı rotasında Erzincan-Kars arası Doğu Ekspresi treninde 8 saat çoğunlukla gündüz yolculuğu yapacağız. En güzel manzaralı rotayı gün ışığında görme şansımız olacak.
:: Diğer doğu ekspresi turları en az 4 gün sürerken bu turumuz 3 günlüktür. Daha kısa sürede Doğu Ekspresi yolculuğu deneyimi yaşamak isteyenler için ideal.
:: 8 saatlik Doğu Ekspresi yolculuğunu yataklı vagonda değil koltuklu vagonda yaptığımız için fiyat daha uygun.

 

UYARI: Kış dönemi turlarına gelecek misafirlerimizin kış ve soğuk hava koşullarına uygun kıyafet bulundurması gerekmektedir. Atkı, bere, eldiven ve termal içlik bulundurmanızı öneririz.

 

Bilgilendirme
Acentemiz, havayolları ve demiryolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak ve tren seferlerinde oluşabilecek aksama, rötar yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek zaman kayıplarından, tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın veya trenin kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan acenta sorumlu tutulamaz.

 

Not:

 • Program akışı rehber tarafından belirlenir.

 • Rehber, hava, deniz, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb. nedenlerle program günlerinde, öğle yemeği alınacak mevkilerde, değişiklik yapabilir.

 

FİYATA DAHİL HİZMETLER:

 • Pegasus Hava Yolları ile İstanbul S.Gökçen - Erzincan / Kars - İstanbul S. Gökçen uçak bileti (8 kg kabin bagajı + 15 kilo bagaj hakkı)

 • 2 gece Kars'ta 4* Büyük Kale Hotel veya Kars Park Hotelde konaklama

 • Otelde 1 kahvaltı

 • 1 gün köyde kahvaltı

 • 2 akşam yemeği

 • Türsab zorunlu seyahat sigortası

 • Profesyonel rehberlik hizmeti

 • Bölgedeki ulaşımlar

 • Doğu Ekspresi Erzincan - Kars arası pulman (koltuklu vagon) bileti

 • Program dahilindeki geziler

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 •  Öğle yemekleri

 • Akşam yemeklerindeki içecekler

 • Müze ve ören yeri girişleri

 • Çıldır Gölü'nde fayton / atlı kızak ücretleri

 • Kişisel harcamalar     

Avatar 95

...

Havale/Eft

3
gün
Müsaitlik için ofisimizden bilgi alabilirsiniz.
 
*Kredi Kartı ve taksitli ödeme alternatiflerimizi sorunuz.
**Uçak fiyatlarındaki olası değişiklikler fiyata yansıtılır.

.: [Varsa] Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında 3. kişi olarak geçerlidir.

.: Fiyatlar katılımcı tercihine göre 2 ya da 3 kişilik odada kişi başınadır.

.: Single kontenjanı sınırlıdır 

bottom of page