top of page

Ramazan Bayramı Antep Urfa

Lezzet ve Kültür Turu

(2 Gece 3 Gün)

2.099 ₺

Havale/Eft

3
gün
PROGRAM:
 
1.GÜN / CUMA  GAZİANTEP

Ramazan Bayramı Antep Urfa Lezzet ve Kültür Turu için Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile sabah 08:40'ta İstanbul Yeni Havaalanından Gaziantep'e uçuş. 10:30'da Gaziantep'e varış. Havaalanında sizi bölge uzmanı rehberimiz karşılıyor. Araçla panoramik Antep şehir turu ardından Zeugma Antik Kentinden çıkartılan dünyaca ünlü mozaiklerin sergilendiği Zeugma Müzesi'ni ziyaret edip yöre tarihi ve mitolojisi hakkında bilgi ediniyoruz. Müze gezisinin ardından öğle yemeği için meşhur Halil Usta'ya gidiyoruz. Küşlemesi efsane. Yemeğin ardından çarşıyı gezip meşhur Tahmis Kahvesine gidip kahve molası verdikten sonra Elmacı Pazarında serbest zaman. Alışveriş yapabilirsiniz. Günün sonunda baklava için meşhur Koçak Baklavacısını ziyaret ediyoruz. Baklava alışverişimizi  yaptıktan sonra dondurmacıda mola vereceğiz. Gramajla servis edilen fıstıklı dondurmayı tatmak gerekir!
Programın tamamlanmasının ardından otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği için en güzel yuvarlamanın olduğu restoran Aşina'ya gidiyoruz. Menüde yuvarlama çorbası, Ali Nazik, kuru dolma, salata ve 1 meşrubat var (menü dışı siparişler ekstradır)
KONAKLAMA: GAZİANTEP 4* DEDEMAN PARK HOTEL

 

2.GÜN / CUMARTESİ  GAZİANTEP - BİRECİK - ŞANLIURFA
Sabah dileyen misafirlerimiz Anteplilerin yaptığı gibi ciğercide kahvaltı yapabilirler. Salaş bir dükkanda sadece ciğer dürüm ve içecek servisi var ve dükkan sabah saatlerinde üç saat çalışıp ciğer şişleri bitince kapanıyor. Usta, bir önceki gün mezbahada içine sinecek ciğer bulamazsa o gün dükkanı açmıyor. Bir diğer Antep ritüeli ise gene sabahları beyran çorbası içmek. Pişmesi 10 saat süren bu zahmetli yemeğin lezzeti dillere destan. Rehberimiz dileyen misafirlerimize bu konularda yönlendirme yapacaktır. Otelde sabah kahvaltısının ardından Antep'in en güzel lezzetlerinden katmer tatmak üzere, lezzeti dillere destan pastanemize gidiyoruz. Dileyen misafirlerimiz katmer tadabilirler. Sonrasında Birecik'e hareket ediyoruz. Burada yapacağımız gezinin ardından öğle yemeği için patlıcan kebabıyla meşhur salaş bir lokantaya gidiyoruz. Birecik patlıcanından yapılan lezzetli patlıcan kebabını tadabileceğiz. Öğle yemeği sonrası Şanlıurfa'ya hareket. Halil-ür Rahman, Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, Rızvaniye Cami,  Bedesten, Sipahi Pazarı, Gümrük Hanı'nı içeren gezi programının ardından otele yerleşme. Otele yerleşme ardında yöresel menü eşliğinde sıra gecesi programı ile keyifli bir akşam bizi bekliyor.
KONAKLAMA: ŞANLIURFA 5* DEDEMAN HOTEL
 
3.GÜN / GÖBEKLİTEPE-  ŞANLIURFA
Sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılıyoruz. İlk durağımız dünyanın en eski tapınağına evsahipliği yapan Göbeklitepe. Ardından merkeze geçerek Şanlıurfa'yı gezmeye devam ediyoruz. Gezi ardından öğle yemeği için meşhur Çulcuoğlu Kebapçısına gidiyoruz. Lezzetli kebap çeşitlerinden dilediğinizi seçebilirsiniz. Ayrıca baklavası da çok lezzetli. Yemeğin ardından meşhur Gümrük Han'a geçiyoruz. Burada dileyen misafirlerimiz mırra veya menengiç kahvesini tadabilirler. Ardından buluşarak Şanlıurfa Havaalanına geçiyoruz. Dönüş 16:40 kalkışlı Türk Hava Yolları seferi ile İstanbul Yeni Havaalanı'na. 18:45'te İstanbul'a varış ve Antep Urfa Lezzet Kültür Turu sona eriyor.
Turumuz 25 kişilik kontenjan ile sınırlandırılmış Butik Turdur.

UÇUŞ DETAYLARI
Gidiş (07.06.2019 Cuma)

TÜRK HAVA YOLLARI  İstanbul Yeni Havaalanı - Gaziantep Havaalanı 08:40 - 10:30
Dönüş (09.06.2019 Pazar)
TÜRK HAVA YOLLARI  Şanlıurfa - İstanbul Yeni Havaalanı 16:40 kalkış - 18:45 varış


Not: Rehber grubu Gaziantep Havaalanında karşılar. Uçuştan en az 1 saat önce size verilen PNR numarası ile İstanbul Yeni Havaalanına ulaşarak check in işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan GeziciYAK sorumlu tutulamaz.

Not:

.: Program akışı rehber tarafından belirlenir.

.: Rehber, hava, deniz, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb.
nedenlerle program günlerinde, öğle yemeği alınacak mevkilerde, değişiklik yapabilir.

FİYATA DAHİL HİZMETLER:

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul Yeni Havaalanı - Gaziantep uçak bileti

 • Türk Hava Yolları ile Şanlıurfa - İstanbul Yeni Havaalanı uçak bileti

 • Bölgedeki ulaşım ve transferler

 • Rehberlik

 • Gaziantep'te 1 gece 4* Dedeman Park Hotel'de konaklama

 • Şanlıurfa'da 1 gece 5* Dedeman  Hotel'de konaklama

 • Otellerde açık büfe 2 sabah kahvaltısı

 • Cuma günü Gaziantep'te set menü akşam yemeği

 • Cumartesi günü Şanlıurfa'da set menü akşam yemeği (sıra geceli)

 • Akşam yemeği alınacak restoranlara ulaşım

 • Program dahilindeki çevre gezileri

 • Zorunlu seyahat sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 • Menülerde dahil olduğu belirtilen yemekler dışındaki ekstra siparişler

 • Akşam yemeklerinde 1 meşrubat dışındaki içecekler

 • 3 öğle yemeği (yediğinizi ödersiniz)

 • Baklava, dondurma, kahve ücretleri

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

 • Kişisel harcamalar, otel ekstraları


*Müzekartınız varsa yanınızda bulundurunuz.

 • 07-09 Haziran 2019

KK Tek Çekim: 2.153 ₺

Single Farkı: 2.329 ₺ (Havale/Eft)

KK Tek Çekim: 2.389 ₺

 

Çocuk Fiyatı (02-12 yaş) 1.899 ₺ (Havale/Eft)

KK Tek Çekim: 1.948 ₺

 

Kartlara taksit seçenekleri için ofisimizden bilgi alabilirsiniz

 

Kredi kartları diğer taksitli ve tek çekim fiyatlarımızı sorunuz.

.: [Varsa] Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında 3. kişi olarak geçerlidir.

: [Varsa] 02-06 yaş konaklamalarında 1.çocuk ücretsiz olup 2. çocuk için 07-12 yaş fiyatı uygulanmaktadır.

.: Fiyatlar katılımcı tercihine göre 2 ya da 3 kişilik odada kişi başınadır.

.: Single kontenjanı sınırlıdır 

 • Google+ Basic Black
 • Twitter Basic Black
 • Facebook Basic Black
bottom of page