top of page

Ramazan Bayramı Butik Güneydoğu Turu

(4 Gece 5 Gün)
Avatar 95
PROGRAM:

1.GÜN GAZİANTEP 

Butik Güneydoğu Turu için 10:30'da Gaziantep Havaalanında buluşma. Rehberimiz sizi Gaziantep Havaalanında karşılıyor. Havaalanında bekleyen araca eşyalarımızı yerleştirdikten sonra Mozaik Müzesi ile gezimize başlıyoruz. Bu güzel müzeyi ziyaret edip yöre tarihi ve mitolojisi hakkında bilgi edindikten sonra öğle yemeği molası veriyoruz. Lezzetli Antep kebapları bizleri bekler. Öğle yemeği sonrasında Elmacı Pazarı, otantik Bakırcılar Çarşısı ve tarihi merkezi görebileceğimiz gezinin ardından Antep gezimizi tamamlayarak çarşıda serbest zaman sonrası konaklayacağımız otele geçiyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

KONAKLAMA: GAZİANTEP GRAND HOTEL (5*)


2.GÜN ADIYAMAN - KAHTA - NEMRUT DAĞI'NDA GÜNBATIMI

Kahvaltı sonrası Adıyaman Kahta'ya hareket ediyoruz. Yaklaşık üç saatlik yoluluk ardından ulaştığımız Kahta'da öğle yemeği molası ardından Karakaş Tümülüsü, Cendere Köprüsü'nü görerek  unutulmaz bir gün batımı için Nemrut Dağı'na çıkıyoruz. Nemrut'ta günbatımı ardından Adıyaman'daki otele yerleşme ve akşam yemeği.

KONAKLAMA: ADIYAMAN BOZDOĞAN HOTEL (4*)

 

3.GÜN ATATÜRK BARAJI - HALFETİ - BİRECİK - HARRAN

Sabah kahvaltı sonrası yola çıkıyoruz ve Atatürk Barajı'nı gördükten sonra Halfeti'ye geçiyoruz. İsteğe bağlı ekstra tekne turu ve Fırat kıyısında öğle yemeği molası ardından Birecik üzerinden Harran'a doğru yol alıyoruz. Harran'da yapacağımız gezi dahilinde  Harran Antik Kenti ; Harran Ulu cami, Harran  Üniversitesi, Konik Kubbeli Tarihi Harran Evleri,  şehir surları görülmekte. Harran gezisinin ardından Şanlıurfa'daki otelimize geçiyoruz ve odalara yerleşme. 

Akşam yemeği sıra geceli olarak anlaşmalı konuk evinde (Sıra gecesi dahil-içecekler hariç)

KONAKLAMA: ŞANLIURFA DEDEMAN HOTEL (5*)

 

4.GÜN ŞANLILIURFA - GÖBEKLİTEPE - MARDİN

Sabah kahvaltı sonrası yola çıkıyoruz ve dünyanın en eski tapınağı olan Göbeklitepe'yi ziyaret ediyoruz. Tarihi değiştiren keşif Göbeklitepe'yi gördükten sonra Urfa merkeze dönüyoruz. Mutfağı, kültürü ve otantik çarşılarıyla ön plana çıkan ''Peygamberler Şehri'' Urfa'da Halil-ür Rahman, Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, İbrahim Peygamber Makamı, Rızvaniye Cami, Şanlıurfa Kalesi, Bedesten, Sipahi Pazarı, Gümrük Hanı'nı içeren gezi programının arasında çarşıda öğle yemeği molası veriyoruz. Birecik patlıcanından yapılan patlıcan kebabı tavsiye olunur.

Urfa programının tamamlanmasının ardından öğleden sonra Mardin'e hareket ediyoruz. Akşam üstü Mardin'e varışta Mardin mimarisi ve çok renkli kültürlülüğünün en güzel simgelerinden birisi olan Kasımiye Medresesi'nin gezdikten sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelde.

KONAKLAMA: MARDİN 5* RAMADA PLAZA HOTEL BY WYNDHAM

 

5.GÜN MARDİN - MİDYAT 

Kahvaltı sonrası otelden ayrılıyoruz  ve yürüyerek Mardin merkezini geziyoruz.  Kırklar Kilisesi, Mardin Müzesi, Ulucami gibi Mardin kültürü ve mimarisi ile özdeşleşmiş yapıları gezip, Mardin'in dar sokaklarını keşfettikten sonra öğle yemeği molası veriyoruz. Lezzetli Mardin tatları bizi bekler. Yemek molası sonrası Deyrülzaferan Manastırını geziyoruz ve ardından Midyat'a hareket ediyoruz. Midyat gezimiz Midyat sokakları, Devlet Konuk Evi ve telkari işçiliğinin özel örneklerinin sunulduğu çarşıyı kapsıyor. Yürüyerek yapacağımız gezi ardından çarşıda alışveriş için serbest zaman. Programımızı tamamlamamızın ardından Mardin Havaalanına hareket ediyoruz. Saat 17:30 itibarıyla konuklarımızı Mardin Havaalanına bırakarak bir başka turda tekrar buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz. 

 

Not: Uçak saatlerine göre ve beş günlük programla, koştur koştur yapmadan doya doya, layıkıyla gezmek adına bu programa Hasankeyf eklenmemiştir. (Hasankeyf sular altında kaldı, yukarıda arkeopark yapıldı)

 

UÇUŞ BİLGİSİ
İSTANBUL HAVAALANINDAN

30 NİSAN 2022 TÜRK HAVA YOLLARI İstanbul Havaalanı-Gaziantep 08:50 kalkış / 10:25 varış

4 MAYIS 2022 TÜRK HAVA YOLLARI Mardin-İstanbul Havaalanı 18:55 kalkış / 20:55 varış

 

İZMİR'DEN

30 NİSAN 2022 SUN EXPRESS HAVA YOLLARI İzmir-Gaziantep 06:20 kalkış / 08:00 varış

4 MAYIS 2022 SUN EXPRESS HAVA YOLLARI Diyarbakır-İzmir 00:15 kalkış / 02:15 varış (4 mayısı 5 mayısa bağlayan gece)
(Gelişte Gaziantep Havaalanında 2,5 saat, dönüşte Diyarbakır Havaalanında 3,5 saat bekleme vardır)
(Dönüş Mardin'e 95 km uzaklıktaki Diyarbakır'dan. Mardin'den Diyarbakır Havaalanına ulaşım tarafımızdan sağlanacaktır)
(Gelişte Gaziantep Havaalanında 2,5 saat, dönüşte Diyarbakır Havaalanında 3,5 saat bekleme vardır)

 

:: ANKARA'DAN TARİFELİ SEFER SAATLERİ TURA UYMAMAKTADIR.
:: UÇAK BİLETLERİ TARİFELİ UÇUŞLARDA YER OLMASI HALİNDE ALINABİLECEKTİR, BAYRAM DÖNEMİ OLDUĞUNDAN ERKEN REZERVASYON ÖNERİRİZ. 

 

HATIRLATMALAR

Rehber grubu Gaziantep Havaalanında karşılar. Uçuştan en az 1 saat önce size verilen PNR numarası ile İstanbul Havaalanına ulaşarak check in işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan, rötar olması halinde oluşacak kayıplardan GeziciYAK sorumlu tutulamaz.

FİYATA DAHİL HİZMETLER:

 • Gaziantep'e uçak bileti (15 bagaj hakkı) (UÇAK BİLETİ DAHİL PAKETTE)

 • Mardin yada Diyarbakır'dan uçak bileti (15 bagaj hakkı) (UÇAK BİLETİ DAHİL PAKETTE)

 • Bölgedeki ulaşım ve transferler

 • Profesyonel rehberlik hizmetleri

 • 1 gece 5* Gaziantep Grand Hotel'de konaklama

 • 1 gece 4* Adıyaman Bozdoğan Hotel'de konaklama

 • 1 gece 5* Şanlıurfa Dedeman Hotel'de konaklama

 • 1 gece 5* Mardin Ramada Plaza By Wyndham Hotel'de konaklama

 • Konaklanan otellerde 4 sabah kahvaltısı

 • Konaklanan otellerde 3 akşam yemeği

 • Urfa'da yemekli sıra gecesi programı

 • Program dahilindeki çevre gezileri

 • Nemrut Dağı minibüs ulaşımı

 • Zorunlu seyahat sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 • Öğle yemekleri

 • Akşam yemeklerindeki içecekler

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri*

 • Sıra gecesindeki içecekler

 • Halfeti tekne turu (isteğe bağlı) 

 • 15 kg. üzeri bagaj ücretleri

 • Uçakta online checkinde koltuk seçimi

 • Kişisel harcamalar


*Müzekartınız varsa yanınızda bulundurunuz.

Not:

.: Program akışı rehber tarafından belirlenir.

.: Rehber, hava, deniz, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb.
nedenlerle program günlerinde, öğle yemeği alınacak mevkilerde, değişiklik yapabilir.

BÖLGEDEKİ ULAŞIMLAR HAKKINDA

Bölgedeki ulaşımlar klimalı turistik araçlarla sağlanır. Katılımcı sayısına ve araç müsaitliğine bağlı olarak aşağıdaki araç modellerinden biriyle bölgedeki ulaşım hizmetleri sağlanır.
17 kişilik Mercedes Sprinter yada Volkswagen Crafter
27 kişilik Turkuaz, Prestij, Novo yada Sultan
35 kişilik Eurobus yada Powerbus


KONTENJAN VE HAREKET
Turlarımız butik konseptli olup kontenjanı 10 ile 25 kişi arasında olmaktadır. 
Turlarımız belirtilen tarihlerde en az 10 kişiyle hareket eder.

 

HATIRLATMALAR

Turların gerçekleştirildiği zamanda sıcaklık ve yağış mevsimsel farklara göre değişebilir. Bu nedenle mevsimlik kıyafetleri ( polar, yağmurluk ) ihtiyaç halinde kullanılabilmesi için mutlaka yanınızda bulundurunuz.
Yanınızda hareketi ve yürüyüşü kolaylaştıran spor ayakkabı bulundurmanızı tavsiye ederiz.
Rutin kullandığınız ilaçlar var ise tur öncesinde mutlaka yenilerini temin edip çantanıza koymanızı tavsiye ederiz.

Tur Rehberi; hava ve ortam şartlarına bağlı olarak tur programı üzerinde değişiklik yapabilme hakkını saklı tutar.

YURTİÇİ UÇUŞLARDA AŞI / PCR TESTİ ZORUNLUĞU

KURAL VE KOŞULLAR

T.C. İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı genelgeye göre, 6 Eylül 2021 (dahil) tarihinden itibaren iç hat uçuşlarda check-in sırasında HES kodu aracılığıyla aşılı/geçirilmiş hastalık veya azami 48 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR testi şartı aranacaktır.

 

T.C Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği kriterler çerçevesinde, bakanlıkça kabul gören aşıların uçuşa kabul kriterlerini karşılaması için; Johnson & Johnson için tek doz, diğer aşılar için iki doz aşı olunması ve son doz üzerinden 14 gün geçmesi gerekmektedir.

 

Covid-19 bağışıklığı bulunan kişiler için aşı ve PCR testi gerekmemektedir. Covid-19 hastalığını geçirmiş olup, pozitif sonuçlu PCR testinin üzerinden en fazla 180 gün geçmiş olan yolcularımız bağışık kabul edilmektedir.

 

Covid-19 geçirmiş olan yolcularımız için, PCR pozitif test sonucunun üzerinden en az 14 gün geçtikten sonra süre sınırı olmaksızın tek doz aşı uygulaması yeterli bulunmaktadır.

 

Uygulama, 18 yaş (18 yaşından gün almış) ve üzeri tüm yolcularımız için geçerlidir.

 

Yolcuların check-in işlemlerini gerçekleştirebilmeleri için Hayat Eve Sığar uygulaması HES Kodu Ayarları bölümünden Aşı Durumu, Hastalık Durumu ve Test Durumu statülerinin görüntülenebilmesine onay vermiş olmaları gerekmektedir. 

 

Genelge şartlarının sağlanmaması nedeniyle uçağa binilememesi ve tura katılınamamasından kaynaklı doğacak kayıplardan acentamız sorumlu değildir, bu konuda sorumluluk katılımcıya aittir

4.599 ₺

Havale/Eft

5
gün

Müsaitlik için ofisimizden bilgi alabilirsiniz.

**Uçak fiyatlarındaki olası değişiklikler fiyata yansıtılır.
.: Uçak Bileti Hariç katılım halinde 700 TL düşülür
.: [Varsa] Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında 3. kişi olarak geçerlidir.

.: Fiyatlar katılımcı tercihine göre 2 ya da 3 kişilik odada kişi başınadır.

.: Single kontenjanı sınırlıdır 

bottom of page