top of page

Ramazan Bayramı Butik Kapadokya Turu

(2 Gece 3 Gün)

3.599 ₺

3
gün

Havale/Eft

PROGRAM:

1.GÜN  PANORAMA TEPESİ - GÖREME AÇIKHAVA MÜZESİ - ZELVE AÇIKHAVA MÜZESİ- PAŞABAĞ - DERVENT VADİSİ - KIZILVADİ

İstanbul çıkışlı Uçaklı Ramazan Bayramı Butik Kapadokya Turu için İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı - Kayseri tarifeli uçuş ile Kayseri'ye uçuyoruz. İstanbul'dan kalkan uçağınız 1 saat 25 dk. sonra Kayseri Havaalanına inmiş oluyor. Rehberimiz misafirlerimizi Kayseri Havaalanında karşılıyor ve havaalanında bekleyen araca eşyalarımız yerleştirdikten sonra bir saatlik yolculuk ardından bölgeyi gezmeye başlıyoruz. Gün içinde ilk olarak Panorama Tepesinden bölgeyi seyredip bölge hakkındaki ilk bilgileri dinledikten sonra Göreme Açıkhava Müzesini detaylıca geziyoruz. (Karanlık Kilise'ye girmek isterseniz ekstra bilet gerekir-30 TL)

Ardından öğle yemeği molası veriyoruz. Dilerseniz yöresel testi kebabını tadabilirsiniz (ekstra)

Öğle yemeğinin ardından Kapadokya'nın ilgi çekici barınma ve saklanma noktalarından biri olan Zelve Açıkhava Müzesi'ni geziyoruz. Sonrasında ''Keşişler Vadisi'' olarak ta bilinen Paşabağ'ı ve ilginç peri bacası oluşumlarıyla meşhur Dervent Vadisi'ni gezdikten sonra Kızılvadi'de manzara seyri yaparak ilk gün programımızı tamamlıyoruz ve Göreme'deki otelimize geçiyoruz. Odalara yerleşme ardından akşam yemeği serbest. 

Konaklama: Göreme Kaya Hotel

Akşam yemeği : Otelde set menü akşam yemeği kişi başı 200 TL'dir. Dilerseniz otelde, dilerseniz Göreme'deki restoranlardan tercih ettiğiniz birinde akşam yemeğinizi yiyebilirsiniz. Otelimiz Göreme merkezde olup çarşıya 200-300 metre mesafededir.

(Otelde akşam yemeği tercih etmeniz halinde turun ilk günü sabah rehberinize bilgi vermenizi rica ederiz)

 

2.GÜN DERİNKUYU YERALTI ŞEHRİ - NARLIGÖL KRATER GÖLÜ - IHLARA VADİSİ'NDE YÜRÜYÜŞ - UÇHİSAR KALESİ 

Dileyen misafirlerimiz gündoğumu saatinde balon turuna katılabilirler (ekstra olup kontenjan müsaitliğine bağlı olarak yardımcı olabilmekteyiz)

Sabah kahvaltı sonrası hareketle programımıza başlıyoruz. Yaklaşık 45 dk.'lık yolculuğun ardından ilk durağımız bölgenin en çok ziyaret edilen yeraltı şehri Derinkuyu Yeraltı Şehri. Yedi katlı yeraltı şehrini gezdikten sonra yola devam ederek Narlıgöl'de fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında bir sonraki durağımız ilginç doğal yapısı ve kayalara oyulmuş kiliseleriyle Kapadokya Bölgesi'nin en önemli inziva yerlerinden biri olan Ihlara Vadisi. Burada vadinin içinde yaklaşık bir saatlik yürüyüş yapıyor ve Yılanlı Kilise'yi ziyaret ediyoruz. Ihlara programının ardından bölgeye dönerek öğle yemeği için otantik bir restorana misafir oluyoruz. 

Öğle yemeği ardından Kapadokya'yı kuş bakışı seyredebileceğimiz Uçhisar Kalesi'ne çıkıyoruz. Bütün Kapadokya manzarası ayaklarımızın altında. Ardından yöresel onyx taşı atölyesini ziyaret ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilirler. Atölye ziyareti ardından ikinci gün programımızı tamamlayarak otele dönüyoruz. Akşam yemeği serbest.

(not: bugün öğle yemeği 14:30 gibi olacaktır, o nedenle Ihlara'da aperatif olarak gözleme, tost atıştırılabilir)

Konaklama: Göreme Kaya Hotel

Akşam yemeği : Otelde set menü akşam yemeği kişi başı 200 TL'dir. Dilerseniz otelde, dilerseniz Göreme'deki restoranlardan tercih ettiğiniz birinde akşam yemeğinizi yiyebilirsiniz. Otelimiz Göreme merkezde olup çarşıya 200-300 metre mesafededir.

(Otelde akşam yemeği tercih etmeniz halinde turun ilk günü sabah rehberinize bilgi vermenizi rica ederiz)

 

3.GÜN AŞK VADİSİ'NDE YÜRÜYÜŞ - AVANOS - ÜRGÜP - SARIHAN KERVANSARAYI - KAYSERİ 

Sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak Kapadokya'nın en güzel ve ilginç vadilerinden biri olan Aşk Vadisi'ne yürüyüş programı ile güne başlıyoruz. Gidiş dönüş toplam 40 dk' lık yürüyüş içeren bu sabah aktivitesi sizi ''Türkiye'de Ölmeden Önce Yapmanız Gereken 101 Şey'' kitabında da yer bulmuş, özel bir yere ulaştıracak. Sabah yürüyüş programının sonrasında Avanos'un ünlü çömleklerinin yapımı hakkında bilgi alacağımız çömlek atölyesini ziyaret ediyoruz. Çömlekçilik hakkında ustasından bilgi alıp, dileyen misafirlerimiz alışveriş yaptıktan sonra Ürgüp'e gidiyoruz. Ürgüp'ün tarihi mahallelerini ve etkileyici konaklarını görebileceğimiz gezintinin ardından Turasan Şarap Fabrikasının mahzenine giderek bölgedeki şarapçılık hakkında ilk ağızdan bilgi alıyoruz. Sonrasında fabrika satış mağazasında şarap alışverişinin ardından Kayseri'ye doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde mola vererek Kapadokya Bölgesi'ndeki en önemli Selçuklu eserlerinden biri olan Sarıhan Kervansarayı'na uğrayıp, kervansarayı geziyoruz. Yaklaşık 1 saatlik yolculuk ardından Kayseri'ye ulaştığımızda ilk olarak serbest öğle yemeği molası veriyoruz (ekstra)

Lezzetli Kayseri yemekleri bizi bekler. Sonrasında buluşarak Cumhuriyet Meydanı, Saat Kulesi, Kayseri Kalesi, Selçuklu mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Hunat Hatun Medresesi, gene bir başka Selçuklu şaheseri Döner Kümbet'i görebileceğimiz Kayseri şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Ardından buluşarak havaalanına gidiyoruz ve misafirlerimizi Kayseri Havaalanına bırakarak bir başka turumuzda tekrar buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz. Dönüş Kayseri- İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı tarifeli uçuş ile.

 

Hatırlatma:

Gezilecek yerlerin sıralaması ve günleri rehber tarafından değiştirilebilir. 30 Nisan hareketli turda uçuş saati erken olduğundan Mustafapaşa(Sinasos) kasabası gezisi ve yöresel halı&kilim atölyesi gezisi de  programa eklenecektir. 

 

BUTİK KAPADOKYA TURU UÇUŞ DETAYLARI
30 NİSAN-2 MAYIS TURU

Gidiş 

PEGASUS HAVA YOLLARI İstanbul Sabiha Gökçen H. -  Kayseri Havaalanı 07:35 kalkış - 08:55 varış

Dönüş 

PEGASUS HAVA YOLLARI Kayseri Havaalaanı - İstanbul Sabiha Gökçen H. 18:05 kalkış - 19:30 varış

 

2-4 MAYIS TURU

Gidiş 

PEGASUS HAVA YOLLARI İstanbul Sabiha Gökçen H. -  Kayseri Havaalanı 11:40 kalkış - 13:00 varış

Dönüş 

PEGASUS HAVA YOLLARI Kayseri Havaalaanı - İstanbul Sabiha Gökçen H. 18:25 kalkış - 19:50 varış

 

EKSTRA BALON TURU

Turumuzun ikinci gün sabahı balon turu yapmak isterseniz tur hareketinden en az 1 ay öncesinden rezervasyon yaptırmanız ve müsaitlik doğrultusunda yardımcı olabiliyoruz.

16 kişilik sepetlerde 55-60 dk'lık balon turu ücreti kişi başı 120 Euro'dur. TL ödemelerde ödeme günü banka euro satış kuru esas alınır.

(Nakit / banka havalesi 120 Euro / Kredi kartı tek çekim 125 Euro / Anlaşmalı kartlara 3 taksit 129 Euro)

Fiyata otelinizden ulaşım, balon turu, sigorta dahildir.

(Hava muhalefeti nedeniyle balon turu gerçekleşmez ise bir sonraki gün sabahına rezervasyonunuz aktarılır, yine gerçekleşmez ise ödeme iadesi yapılır)

NOT

Rehber grubu Kayseri Havaalanında karşılar. Uçuştan en az 1 saat önce size verilen PNR numarası ile İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına ulaşarak check in işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan GeziciYAK sorumlu tutulamaz.

 

Not:

.: Program akışı rehber tarafından belirlenir.

.: Rehber, hava, deniz, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb.
nedenlerle program günlerinde, öğle yemeği alınacak mevkilerde, değişiklik yapabilir.

FİYATA DAHİL HİZMETLER:

 • Pegasus Hava Yolları İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı-Kayseri uçak bileti

 • Pegasus Hava Yolları Kayseri-İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı uçak bileti

 • Bölgedeki ulaşım ve transferler

 • Profesyonel rehberlik hizmetleri

 • 2 gece Göreme Kaya Hotel'de konaklama (Standart Taş Oda)

 • Otelde 2 sabah kahvaltısı

 • Program dahilindeki tüm çevre gezileri

 • Zorunlu seyahat sigortası

 • En fazla 25 kişilik butik tur ayrıcalığı

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • Öğle yemekleri

 • Akşam yemeklerindeki içecekler ve set menü harici siparişler

 • Balon turu

 • Kişisel harcamalar

 • Müze, ören yeri ücretleri, park ücretleri ve hizmet bedeli (100 TL olup Müzekartınız varsa 40 TL'dir)


*Müzekartınız varsa yanınızda bulundurunuz.

ÖREN YERİ, MÜZE GİRİŞ, PARK VE HİZMET BEDELLERİ
Turumuzda ören yeri, müze giriş, park ve hizmet bedelleri tur ücretine hariçtir. Bu bedel 125 TL olup, misafirlere 1 sene geçerli Müzekart tedarik edilir. Müzekartı olanlar için ödeme miktarı 60 TL'dir.
MÜZEKART DAHİL ÜCRET 125 TL
MÜZEKARTI OLANLAR İÇİN ÜCRET 65 TL
0-18 YAŞ  / 65 YAŞ ÜSTÜ 50 TL (Müzekart hariç)
Ödemenizi tur başlangıcında rehbere yapabilirsiniz.

YURTİÇİ UÇUŞLARDA AŞI / PCR TESTİ ZORUNLUĞU

KURAL VE KOŞULLAR

T.C. İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı genelgeye göre, 6 Eylül 2021 (dahil) tarihinden itibaren iç hat uçuşlarda check-in sırasında HES kodu aracılığıyla aşılı/geçirilmiş hastalık veya azami 48 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR testi şartı aranacaktır.

 

T.C Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği kriterler çerçevesinde, bakanlıkça kabul gören aşıların uçuşa kabul kriterlerini karşılaması için; Johnson & Johnson için tek doz, diğer aşılar için iki doz aşı olunması ve son doz üzerinden 14 gün geçmesi gerekmektedir.

 

Covid-19 bağışıklığı bulunan kişiler için aşı ve PCR testi gerekmemektedir. Covid-19 hastalığını geçirmiş olup, pozitif sonuçlu PCR testinin üzerinden en fazla 180 gün geçmiş olan yolcularımız bağışık kabul edilmektedir.

 

Covid-19 geçirmiş olan yolcularımız için, PCR pozitif test sonucunun üzerinden en az 14 gün geçtikten sonra süre sınırı olmaksızın tek doz aşı uygulaması yeterli bulunmaktadır.

 

Uygulama, 18 yaş (18 yaşından gün almış) ve üzeri tüm yolcularımız için geçerlidir.

 

Yolcuların check-in işlemlerini gerçekleştirebilmeleri için Hayat Eve Sığar uygulaması HES Kodu Ayarları bölümünden Aşı Durumu, Hastalık Durumu ve Test Durumu statülerinin görüntülenebilmesine onay vermiş olmaları gerekmektedir. 

 

Genelge şartlarının sağlanmaması nedeniyle uçağa binilememesi ve tura katılınamamasından kaynaklı doğacak kayıplardan acentemiz sorumlu değildir, bu konuda sorumluluk katılımcıya aittir.

 

BÖLGEDEKİ ULAŞIMLAR

Klimalı turistik araçlarla sağlanır. Katılımcı sayısına ve araç müsaitliğine bağlı olarak aşağıdaki araç modellerinden biriyle bölgedeki ulaşım hizmetleri sağlanır.

17 kişilik Mercedes Sprinter yada Volkswagen Crafter

27 kişilik Turkuaz, Prestij, Novo yada Sultan

35 kişilik Eurobus yada Powerbus

​Kredi kartları diğer taksitli ve tek çekim fiyatlarımızı sorunuz.

.: [Varsa] Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında 3. kişi olarak geçerlidir.

.: Fiyatlar katılımcı tercihine göre 2 ya da 3 kişilik odada kişi başınadır.

.: Single kontenjanı sınırlıdır 

WhatsApp Image 2021-08-23 at 12.21.23.jpeg
bottom of page