top of page

Ramazan Bayramı Butik Mardin Turu

(2 Gece 3 Gün) 
Avatar 95
PROGRAM:

1.GÜN  MARDİN- DEYRÜL ZAFERAN MANASTIRI

Ramazan Bayramı Butik Mardin Turu için Türk Hava Yolları İstanbul Havaalanı - Diyarbakır tarifeli uçuşu 08:55 kalkış-10:40 varış. İstanbul'dan kalkan uçağınız 1 saat 45 dk. sonra Diyarbakır Havaalanına inmiş oluyor. Rehberimiz sizi Diyarbakır Havaalanında karşılıyor ve  Mardin'e hareket ediyoruz(95 km) Mardin'e varışta ilk olarak Mardin mimarisi ve çok renkli kültürlülüğünün en güzel simgelerinden birisi olan Kasımiye Medresesi'nin gezdikten sonra öğle yemeği molası veriyoruz. Yemek molası sonrası Deyrül Zaferan Manastırını geziyoruz. Sonrasında Mardin merkeze geçerek yürüyerek Mardin merkezini geziyoruz.  Kırklar Kilisesi, Mardin Müzesi, Ulucami gibi Mardin kültürü ve mimarisi ile özdeşleşmiş yapıları gezip, Mardin'in dar sokaklarını keşfettikten sonra otele yerleşme. Akşam yemeği hariç olup anlaşmalı restoranda set menü akşam yemeği ücreti 200 TL'dir.

KONAKLAMA: MARDİN HH BABİL KONAĞI

 

2.GÜN DARA - SAVUR - DEREİÇİ (KILLIT) SÜRYANİ KÖYÜ - MARDİN

Kahvaltı sonrası otelden ayrılarak son gün gezi programımıza başlıyoruz. İlk durağımız Dereiçi köyü. En son Kadir İnanır'ın oynadığı ''Kapı'' filmine mekan olan bu Süryani köyünü gezdikten sonra ''minyatür Mardin'' denilen Savur kasabasına gezerek burada keyifli bir gezinti yapıyoruz. Ardından öğle yemeği molamızı verdikten sonra bölgenin en büyük ve etkileyici antik kentlerinden olan Dara'yı geziyoruz. Antik kent gezisi sonrasında Mardin merkeze dönüyoruz. Tarihi merkezi ve çarşıyı gönlünüzce gezebilirsiniz. Sonrasında otele dönüş. Akşam yemeği hariç olup anlaşmalı restoranda set menü akşam yemeği ücreti 200 TL'dir.

KONAKLAMA: MARDİN HH BABİL KONAĞI

 

3.GÜN MİDYAT - HASANKEYF - BATMAN

Kahvaltı sonrası erken hareketle otelden ayrılarak yola çıkıyoruz. Gün içerisinde ilk durağımız Midyat. Midyat gezimiz Devlet Konuk Evi, Midyat sokakları ve telkari işçiliğinin özel örneklerinin sunulduğu çarşıyı kapsıyor.  Ardından çarşıda alışveriş için serbest zaman. Sonrasında Hasankeyf'e doğru yola çıkıyoruz. Hasankeyf'te; bulunduğu yerden arkeopark alanına taşınan Zeynel Bey Türbesi, El-Rızk Camii ve Artuklu Hamamı gibi eserleri görüp seyir terasından fotoğraf çektikten sonra Batman Havaaalanı'na doğru yola koyuluyoruz. Saat 17:00 itibarıyla konuklarımızı Batman Havaalanına bırakarak bir başka turda tekrar buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz. Dönüş Türk Hava Yolları tarifeli seferiyle Batman'dan İstanbul Havaalanına (18:00 kalkış- 20:05 varış)

İSTANBUL'DAN UÇUŞ DETAYLARI

GİDİŞ (2 MAYIS 2022)

TÜRK HAVA YOLLARI İstanbul Havaalanı - Diyarbakır Havaalanı 08:55 kalkış - 10:40 varış

 

DÖNÜŞ (4 MAYIS 2022)

TÜRK HAVA YOLLARI Batman - İstanbul Havaalanı 18:00 kalkış - 20:05 varış

 

Ücretsiz bagaj hakkı: 15 kg

 

Not: Bu turda buluşma Diyarbakır Havaalanındadır. Tarifeli uçuşların iptali yada yer kalmaması halinde bölgedeki alternatif havaalanlarına uçuş sağlanır. Uçuştan en az 1 saat önce size verilen PNR numarası ile İstanbul Havaalanına ulaşarak check in işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan GeziciYAK sorumlu tutulamaz.

 

İZMİR'DEN KATILMAK İSTEYEN MİSAFİRLERİMİZ İÇİN UÇUŞ BİLGİSİ

Gidiş 

SUN EKSPRESS HAVA YOLLARI İzmir Havaalanı - Diyarbakır Havaalanı 05:55 kalkış - 07:45 varış

(İstanbul grubu 10:40'ta inecek olup buluşma 10:45'tedir.  Havaalanında üç saat bekleme var)

Dönüş 

SUN EKSPRESS HAVA YOLLARI Diyarbakır - İzmir Havaalanı 22:45 kalkış - 00:55 varış (ertesi gün)

(İstanbul grubu 17:00'de Batman Havaalanına bırakıldıktan sonra İzmir misafirlerimiz , 110 km lik yolculukla 18:30 sularında Diyarbakır havaalanına transfer edilecektir. Dilerlerse Diyarbakır merkeze de bırakabiliriz)
 

Tarifeli uçuşlardaki kontenjan müsaitliğine bağlı olarak rezervasyonunuz onaylanabilecektir.

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul-Diyarbakır uçak bileti (Eco Fly kategori bilet / 15 bagaj hakkı)

 • Türk Hava Yolları ile Batman-İstanbul uçak bileti (Eco Fly kategori bilet / 15 bagaj hakkı)

 • Bölgedeki ulaşım ve transferler

 • Profesyonel rehberlik hizmetleri

 • 2 gece Mardin HH Babil Konağı'nda standart odada konaklama

 • 2 sabah kahvaltısı

 • Program dahilindeki çevre gezileri

 • Zorunlu seyahat sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Öğle yemekleri

 • Akşam yemekleri

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

 • 15 kg. üzeri bagaj ücretleri

 • Uçakta online checkinde koltuk seçimi

 • Kişisel harcamalar

YURTİÇİ UÇUŞLARDA AŞI / PCR TESTİ ZORUNLUĞU

KURAL VE KOŞULLAR

T.C. İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı genelgeye göre, 6 Eylül 2021 (dahil) tarihinden itibaren iç hat uçuşlarda check-in sırasında HES kodu aracılığıyla aşılı/geçirilmiş hastalık veya azami 48 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR testi şartı aranacaktır.

 

T.C Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği kriterler çerçevesinde, bakanlıkça kabul gören aşıların uçuşa kabul kriterlerini karşılaması için; Johnson & Johnson için tek doz, diğer aşılar için iki doz aşı olunması ve son doz üzerinden 14 gün geçmesi gerekmektedir.

 

Covid-19 bağışıklığı bulunan kişiler için aşı ve PCR testi gerekmemektedir. Covid-19 hastalığını geçirmiş olup, pozitif sonuçlu PCR testinin üzerinden en fazla 180 gün geçmiş olan yolcularımız bağışık kabul edilmektedir.

 

Covid-19 geçirmiş olan yolcularımız için, PCR pozitif test sonucunun üzerinden en az 14 gün geçtikten sonra süre sınırı olmaksızın tek doz aşı uygulaması yeterli bulunmaktadır.

 

Uygulama, 18 yaş (18 yaşından gün almış) ve üzeri tüm yolcularımız için geçerlidir.

 

Yolcuların check-in işlemlerini gerçekleştirebilmeleri için Hayat Eve Sığar uygulaması HES Kodu Ayarları bölümünden Aşı Durumu, Hastalık Durumu ve Test Durumu statülerinin görüntülenebilmesine onay vermiş olmaları gerekmektedir. 

 

Genelge şartlarının sağlanmaması nedeniyle uçağa binilememesi ve tura katılınamamasından kaynaklı doğacak kayıplardan acentemiz sorumlu değildir, bu konuda sorumluluk katılımcıya aittir

HATIRLATMALAR
:: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin.
:: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz)
:: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.)

:: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı)
:: (Uçak biletini kendisi alacaklar için) Uçak bileti fiyatı tur ücretinin dışındadır. Tura rezervasyon yaptırıp bizden kesin hareket teyidi almadan uçak bileti almayınız.
:: Müzekart çıkartmayı düşünüyorsanız, bölgede Müzekart tedarik etmeniz mümkün olamayabileceğinden tur öncesinde almanızı öneririz.
:: GeziciYAK  Rehberi;  hava ve ortam şartlarına bağlı olarak tur programı üzerinde değişiklik yapabilme hakkını saklı tutar.

Havale/Eft

3
gün

*Kredi Kartı ve taksitli ödeme alternatiflerimizi sorunuz.

**Uçak fiyatlarındaki olası değişiklikler fiyata yansıtılır.

​.: [Varsa] Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında 3. kişi olarak geçerlidir.

.: Fiyatlar katılımcı tercihine göre 2 ya da 3 kişilik odada kişi başınadır.

.: Single kontenjanı sınırlıdır 

WhatsApp Image 2021-08-23 at 12.21.23.jpeg
bottom of page