top of page

Ramazan Bayramı
Butik Urfa-Mardin Turu

(3 Gece 4 Gün)
PROGRAM:

1.GÜN (1 MAYIS 2022) HASANKEYF-MİDYAT-DEYRUL UMUR MANASTIRI-MARDİN

Ramazan Bayramı Butik Urfa Mardin Turu için Türk Hava Yolları tarifeli seferiyle İstanbul Havaalanı'ndan Batman'a uçuyoruz. 06:45 kalkış / 08:35 varış.

Rehberimiz misafirlerimizi Batman Havaalanında karşılıyor. Havaalanında bekleyen araca eşyalarımız yerleştirdikten sonra ilk gün gezi programımıza başlıyoruz.

Gezi programımızda ilk durak Hasankeyf. Hasankeyf'te; bulunduğu yerden arkeopark alanına taşınan Zeynel Bey Türbesi, El-Rızk Camii ve Artuklu Hamamı gibi eserleri görüp seyir terasından fotoğraf çektikten sonra Midyat'a hareket ediyoruz. Öğle yemeği (ekstra) molamızı Midyat'ta verdikten sonra Deyrul Umur Manastırı'na giderek tarihi Manastırı geziyoruz. Ardından Midyat'a dönerek merkezi gezmeye başlıyoruz. Midyat gezimizi yakın zamanda pek çok dizi ve film çekimine ev sahipliği yapan Devlet Konuk Evi gibi yapıları görebileceğimiz şekilde tarihi sokaklarda yürüyerek gerçekleştiriyoruz. Programın tamamlanmasının ardından Mardin'e hareket ediyoruz ve akşam saatlerinde otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelimizde set menü şeklinde.

Konaklama: MARDİN RAMADA PLAZA BY WYNDHAM HOTEL (5*)

 

2.GÜN (2 MAYIS 2022) MARDİN- DEYRÜL ZAFERAN MANASTIRI

Kahvaltı sonrası yürüyerek Mardin sokaklarını gezmeye başlıyoruz. Kırklar Kilisesi, Ulucami gibi Mardin kültürü ve mimarisi ile özdeşleşmiş yapıları gezip, tarihi Mardin'in abbaralı dar sokaklarını keşfettikten sonra öğle yemeği (ekstra) molası veriyoruz. Lezzetli Mardin tatları bizi bekler (Kaburga dolması tavsiye olunur) Yemek molasından sonraki durağımız Deyrül Zaferan Manastırı.  Mardin’in 4 kilometre doğusunda, Mardin Ovasına hakim bir noktada bulunan manastırın içinde tarihi bir Süryanice İncil ve kutsal taş bulunmakta. Manastırı gezdikten sonra gün içindeki son durağımız Mardin mimarisi ve çok renkli kültürlülüğünün en güzel simgelerinden birisi olan Kasımiye Medresesi. Ardından otelimize ve dönüş ve akşam yemeği

Konaklama: MARDİN RAMADA PLAZA BY WYNDHAM HOTEL (5*)

 

3.GÜN (3 MAYIS 2022) HARRAN - ŞANLIURFA

Sabah kahvaltı sonrası Mardin'den ayrılarak Şanlıurfa'ya doğru yola çıkıyoruz. Gün içerisindeki ilk durağımız Harran. Harran'da yapacağımız gezi dahilinde  Harran Antik Kenti ; Harran Ulu cami, Harran  Üniversitesi, Konik Kubbeli Tarihi Harran Evleri,  şehir surları görülmekte. Harran gezisinin ardından mutfağı, kültürü ve otantik çarşılarıyla ön plana çıkan ''Peygamberler Şehri'' Urfa'ya hareket ediyoruz. Öğle yemeği (ekstra) molası ardından Halil-ür Rahman, Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, İbrahim Peygamber Makamı, Rızvaniye Cami, Şanlıurfa Kalesi, Bedesten, Sipahi Pazarı, Gümrük Hanı'nı içeren gezi programını yürüyerek gerçekleştiriyoruz. Gezi sonrası Urfa çarşılarında alışveriş için serbest zaman. Gümrük Han'da soluklanıp menengiç kahvesi yada mırra da içebilirsiniz. Sonrasında otele yerleşme. Akşam yemeği serbest.

Urfa'da akşam yemeği hariç olup fiyattan düşülmüştür, gönlünüze göre tercihte bulunabilirsiniz. Arzu eden konuklarımız, otantik konuk evinde düzenlenen “Yemekli Sıra Gecesi” programımıza katılabilir. (ekstra 180 TL)

KONAKLAMA: ŞANLIURFA DEDEMAN HOTEL (5*)

 

4.GÜN (4 MAYIS 2022) GÖBEKLİTEPE- BİRECİK - HALFETİ 

Kahvaltı sonrası Şanlıurfa Müzesini geziyoruz. Ardından dünyanın en eski tapınağına ev sahipliği yapan Göbeklitepe'yi görüp rehberimizden tarihini öğreniyoruz. Tarihi değiştiren keşif Göbeklitepe'yi gördükten sonra Birecik'e hareket ediyoruz.  Burada yapacağımız gezinin ardından öğle yemeği için patlıcan kebabıyla meşhur salaş bir lokantaya gidiyoruz. Birecik patlıcanından yapılan lezzetli patlıcan kebabını tadabileceğiz (ekstra) öğle yemeği molasının ardından Halfeti'ye geçiyoruz. İsteğe bağlı ekstra tekne turu ardından programımızı tamamlayarak Şanlıurfa Havaalanına hareket ediyoruz. 18:30 itibarıyla misafirlerimizi havaalanına bırakarak uğurluyoruz. Dönüş 20:05 kalkışlı Türk Hava Yolları seferi ile İstanbul  Havaalanı'na. 21:55'te İstanbul'a varış ve turumuzun sonu. 

 

Turumuz 25 kişilik kontenjan ile sınırlandırılmış Butik Turdur.

UÇUŞ  BİLGİLERİ

Gidiş (1 MAYIS 2022)

TÜRK HAVA YOLLARI İstanbul Havaalanı - Batman  06:45 kalkış - 08:35 varış

 

Dönüş (4 MAYIS 2022)

TÜRK  HAVA YOLLARI Şanlıurfa- İstanbul Havaalanı  20:05 kalkış - 21:55 varış

Ücretsiz bagaj hakkı: 15 kg

 

HATIRLATMALAR

Rehber grubu Batman Havaalanında karşılar. Uçuştan en az 1 saat önce size verilen PNR numarası ile İstanbul Havaalanına ulaşarak check in işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan, rötar olması halinde oluşacak kayıplardan GeziciYAK sorumlu tutulamaz.

 

Not:

.: Program akışı rehber tarafından belirlenir.

.: S.Acentesi yetkilisi / rehberi/Lideri , hava, deniz, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb.nedenlerle program günlerinde,içerikde, öğle yemeği alınacak mevkilerde, değişiklik yapmaya yetkilidir.

FİYATA DAHİL HİZMETLER:

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul Havaalanı - Batman uçak bileti (Eco kategori bilet / 15 bagaj hakkı)

 • Türk Hava Yolları ile Şanlıurfa-İstanbul Havaalanı uçak bileti (Eco kategori bilet / 15 bagaj hakkı)

 • Bölgedeki ulaşım ve transferler

 • Profesyonel rehberlik hizmetleri

 • 2 gece Mardin'de 5* Ramada Plaza by Wyndham Hotel'de konaklama

 • 1 gece Şanlıurfa  5* Dedeman Hotel'de konaklama

 • 3 sabah kahvaltısı

 • 2 akşam yemeği (otellerde set menü)

 • Zorunlu seyahat sigortası

 • En fazla 25 kişilik butik tur ayrıcalığı

 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 • Öğle yemekleri

 • Akşam yemeklerindeki içecekler

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri*

 • Urfa'daki akşam yemeği

 • Sıra Gecesi (isteğe bağlı) (ekstra 180 TL)

 • Halfeti tekne turu (isteğe bağlı) (ekstra 60 TL)

 • 15 kg. üzeri bagaj ücretleri

 • Uçakta online checkinde koltuk seçimi

 • Kişisel harcamalar


*Müzekartınız varsa yanınızda bulundurunuz.

COVID-19 TEDBİRLERİ

**Turlarımız T.C. Sağlık Bakanlığı ve Bilimsel Danışma Kurulu iş birliği ile hazırlanan COVID-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinin kapsamında gerçekleştirilmektedir. 

4.599 ₺

Havale/Eft

4
gün
 • 01-04 Mayıs 2022

Single Farkı: 5.599 ₺ (Havale/Eft)

 

Çocuk Fiyatı (02-12 yaş):  3.999₺ (Havale/Eft)

 

*Uçak Bileti Hariç katılım halinde 1200 TL düşülür

Kartlara taksit seçenekleri için ofisimizden bilgi alabilirsiniz

 

.: [Varsa] Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında 3. kişi olarak geçerlidir.

.: Fiyatlar katılımcı tercihine göre 2 ya da 3 kişilik odada kişi başınadır.

.: Single kontenjanı sınırlıdır 

.: Uçak fiyatlarındaki  değişiklikler ve olası beklenmeyenin üstündeki akaryakıt fiyatları artışı ücrete yansıtılır.

bottom of page