top of page

Ramazan Bayramı Pamukkale Sagalassos Salda Gölü Turu

(3 Gece 4 Gün)

1.849 ₺

Havale/Eft

4
gün
PROGRAM:
1.GÜN (5 HAZİRAN 2019) İstanbul - Denizli - Afrodisias - Hierapolis - Pamukkale
İİstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan, Pegasus Hava Yolları'nın saat 06.45' deki tarifeli seferi ile Denizli'ye hareket. 07:55'te Denizli'ye varışta karşılama ve Afrodisias Antik Kenti gezisi için hareket. M.Ö. 5. yüzyılda kurulan kent, Roma İmparatorluğu döneminde gelişmiş, M.Ö. 1. yüzyıl ile M.S. 5. yüzyıllar arasında, başta heykelcilik olmak üzere önemli bir sanat merkezi haline gelmiş, Afrodit Tapınağı'yla ve Afrodit adına yapılan törenlerle ün salmış. Ünlü  fotoğrafcı Ara Güler'in tesadüfen bulduğu antik kent Prof. Kenan Erim'in olağanüstü gayretiyle bugünkü durumuna gelebildi. Harabelerin ve çok zengin heykel koleksiyonu barındıran müzenin gezisinden sonra, bölgede  öğle  yemeği.  Yemekten sonra Pamukkale sit alanının içinde bulunan Hierapolis Harabeleri ve günümüze kadar çok iyi korunarak gelmiş olan antik kentin nekropolis'ini gezip ardından da tabii sit alanında bulunan ve  UNESCO  tarafından Dünya Miras Listesi'ne alınan, adeta beyaz, devasa bir kale görünümündeki Pamukkale travertenlerinde serbest zaman. Günün sonunda otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.
Konaklama: Pamukkale Lycus River Hotel vb. (5*)

2.GÜN (6 HAZİRAN 2019) Laodikya - Salda Gölü
Sabah otelde alınacak kahvaltıdan sonra Laodikya gezisi için hareket. M.Ö. 1. yüzyılda Anadolu'nun en önemli kentleri arasında olan Laodikeia, hristiyanlık döneminde de 7 önemli kiliseden biri olmuş. Son yıllarda yapılan kazı  ve restorasyon çalışmaları sayesinde yeniden doğan bu görkemli antik kent, bütün dünyadan gelen ziyaretçilerle dolup taşmakta. Sabah saatlerinin sakinliğinden faydalanarak harabelerde rahat bir keşif gezisinden sonra Salda Gölü'ne doğru yola çıkış. Bir buçuk saatlik yolculuğun ardından Salda Gölü'ne varış. Salda Gölü, Göller Bölgesi içinde, ormanla kaplı tepeler, kayalık araziler ve küçük alüvyal ovalarla çevrili hafif tuzlu karstik bir    göldür. 184 metreye varan derinliği ile Türkiye'nin üçüncü en derin gölü olup Dünyadaki Mars özelliği gösteren iki yerden biridir. Göldeki magnezyum yüklü beyaz kayaların aynısı Mars’ta da olduğu için buraya Mars yüzeyli göl denmekte. Gölün toprak yapısının sahip olduğu mineraller sayesinde, göl suyunun bazı cilt hastalıklarına karşı   tedavi edici etkisi vardır. Suyunun temiz ve berrak oluşu ve turkuaz rengi, güneybatı ve güneydoğu kıyılarında yer alan küçük kumsalların, okyanus adalarını andırmalarına neden olmakta. Çeşitli molalar vererek gölün çevresini keşfettikten sonra öğle yemeği molası ve gölün güzelliğinin tadını çıkaracağımız serbest zaman ardından  Isparta'ya hareket. Otele yerleşme ve akşam yemeği.
Konaklama: Isparta Ramada Hotel vb. (4*)
 
3.GÜN (7 HAZİRAN 2019) Sagalassos Antik Kenti - Eğirdir Gölü - Yazılı KanyonSabah kahvaltıdan sonra, Sagalassos Antik Kenti gezisi için hareket. 1706 da Fransız gezgin Paul Lucas tarafından keşfedilen bu antik kentteki kazı çalışmaları 1990 yılından beri Belçika Leuven Üniversitesi ekibi tarafından yürütülmekte. Antik kentin keşfi: Dünyanın en yüksek rakımlı antik tiyatrosu; Marcellum (gıda pazarı); Meclis Binası; Antoninler Çeşmesi; Agora; Odeon; Roma Hamamı; Eski çağlardan beri suları akan hellenistik çeşme; Neon Kütüphanesi; Çömlekçiler Mahallesi ve diğer yapıtlar... Bu harika antik kenti keşfettikten sonra  Eğirdir Gölü'ne doğru yola devam. Eğirdir, Göller Bölgesi'nin merkezi sayılır ve gelirken de göreceğiniz devasa elma bahçeleriyle tanınır. Göl üzerinde bulunan Yeşil Ada'da gezerek bu çok güzel göl ve dağ manzaralarını seyredebilirsiniz. Göl kıyısındaki bir yerel lokantada , gölün meşhur kerevitlerinin ve sazan dolmasının tadımı. Yemekten sonra Yazılı Kanyon'a doğru yola devam: Az bilinen bir doğa harikası bir milli park; Yazılı Kanyon adını  ise, ünlü şair Epiktetos'un buradaki kayaları oyarak yazdığı ünlü Hür İnsan Üzerine Şiirinden almakta. Harika manzaraları izlemek için yapılacak bir yürüyüşün ardından otele dönüş. Akşam yemeği otelde.
Konaklama: Isparta Ramada Hotel vb. (4*)
 
4.GÜN (8 HAZİRAN 2019) Gül Hasadı* - Isparta- Denizli -  İstanbul

Bugün gece erken saatlerde uyanmayı göze alan misafirlerimizle birlikte gül hasadına gidiyoruz. Isparta'da güller 15 mayıs gibi açıyor ve haziran ortasına kadar toplanıyor. Güllerin şafaktan önce saat 05:00 gibi toplanmaya başlanması ve işlemin 11:00 civarlarında tamamlanması gerekiyor. O nedenle sabah çok erken saatlerde rehber eşliğinde gül hasadının yapılacağı köye hareket ediyoruz. Burada gül toplayan kadınlara eşlik edip gül topluyoruz. Ardından eski usülde imbik ile gül suyu çıkarılmasınını görerek, gülün gül suyu ve kozmetik ürünlerine dönüşmesine doğru yolculuğunun ilk aşamalarına şahitlik ediyoruz. Gül hasadı sonrasında Isparta'yı geziyoruz. Şehir merkezi gezisi ve tarihi konaklarının görülmesinin ardından serbest öğle yemeği molası veriyoruz. Yöresel lezzet oğlak kebabı ve kabune pilavını tadabilirsiniz. Sonrasında Denizli Havaalanı'na transfer. Yaklaşık 1.5 saat yolculuğun ardından Denizli Havaalanına ulaşarak misafirlerimizi uğurluyoruz. Saat 18:35 teki Anadolu Jet Hava Yollarının tarifeli seferi ile İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı'na hareket ve 19:40 ta varış ve turumuzun sonu.

* Gül hasadı mevsim şartlarına göre haziran ayının ortasına kadar sürmektedir, tur tarihinde hasadın sürmesi halinde gül hasadına gidilebilecek olup aksi takdirde köye gidilerek hasat dışındaki gezi programı yapılacaktır.

 

Turumuz 25 kişilik kontenjan ile sınırlandırılmış Butik Turdur.

 

UÇUŞ DETAYLARI
Gidiş (05.06.2019 Çarşamba)

PEGASUS HAVA YOLLARI  İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı - Denizli Havaalanı 06:45 - 07:55
Dönüş (08.06.2019 Cumartesi)
ANADOLU JET HAVA YOLLARI  Denizli - İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı 18:35 kalkış - 19:40 varış

 

Not: Rehber grubu Denizli Havaalanında karşılar. Uçuştan en az 1 saat önce size verilen PNR numarası ile İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına ulaşarak check in işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan GeziciYAK sorumlu tutulamaz.

 

Not:

.: Program akışı rehber tarafından belirlenir.

.: Rehber, hava, deniz, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb.
nedenlerle program günlerinde, öğle yemeği alınacak mevkilerde, değişiklik yapabilir.

FİYATA DAHİL HİZMETLER:

 • Pegasus Hava Yolları  İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı- Denizli uçak bileti

 • Anadolu Jet Hava Yolları Denizli- İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı uçak bileti

 • Bölgedeki ulaşım ve transferler

 • Profesyonel rehberlik hizmetler

 • 1 gece Pamukkale 5* Lycus River Hotel vb. otelde konaklama

 • 2 gece Isparta'da 4* Ramada Hotel vb. otelde konaklama

 • Otellerde 3 sabah kahvaltısı

 • Otellerde 3 akşam yemeği

 • Program dahilindeki çevre gezileri

 • Gül hasadı gezisi (tur tarihinde hasadın sürmesi halinde)

 • Zorunlu seyahat sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 • Öğle yemekleri

 • Akşam yemeklerindeki içecekler

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

 • Kişisel harcamalar


*Müzekartınız varsa yanınızda bulundurunuz.

 • 05-08 Haziran 2019

KK Tek Çekim: 1.897 ₺

Single Farkı: 2.099 ₺ (Havale/Eft)

KK Tek Çekim: 2.153 ₺

 

Çocuk Fiyatı (02-12 yaş): 1.549 ₺ (Havale/Eft)

KK Tek Çekim: 1.589 ₺

 

Kartlara taksit seçenekleri için ofisimizden bilgi alabilirsiniz

 

Kredi kartları diğer taksitli ve tek çekim fiyatlarımızı sorunuz.

.: [Varsa] Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında 3. kişi olarak geçerlidir.

: [Varsa] 02-06 yaş konaklamalarında 1.çocuk ücretsiz olup 2. çocuk için 07-12 yaş fiyatı uygulanmaktadır.

.: Fiyatlar katılımcı tercihine göre 2 ya da 3 kişilik odada kişi başınadır.

.: Single kontenjanı sınırlıdır 

 • Google+ Basic Black
 • Twitter Basic Black
 • Facebook Basic Black
bottom of page