top of page

SAKURALAR ZAMANI İSTANBUL TURU

 Günübirlik
 
PROGRAMI:

Baharın sıcak yüzünü hissettiğimiz bu günlerde, İstanbul’daki rengarenk Sakura bahçelerinde gezmeye ne dersiniz? Cevabınız evet ise sizleri, İstanbul’da, Japon kültürüne göre kutsal kabul Sakuraların eşsiz güzelliklerini görmeye, Türk- Japon ilişkilerini tüm ayrıntılarıyla öğrenmeye ve birbirinden ilginç öyküleri dinlemeye davet ediyoruz. Kiraz Çiçeği anlamındaki sakuraların uykularından uyanıp yüzünü gösterme zamanı geldi. Sakura Mevsimi, Japonya’da epey önemli sayılan ve baharın gelişini müjdeleyen kiraz çiçeklerinin açtığı kısa bir zaman dilimidir. Eşsiz güzellikteki kiraz çiçeklerinin inanılmaz manzaralar sunduğu bu günlere verilen önem o kadar büyüktür ki, dünyanın dört bir yanından turistler Japonya’ya akın eder, özel günler bu tarihlere denk getirilir ve hatta meteorolojinin görevlerinden biri de sakuraların hangi bölgelerde ne zaman açacağını doğru bilgiyle halka duyurmak olur. Kültürü, mimarisi, ilginç yaşam tarzı ve gelenekleri de üst üste konunca Japonya’ya gitmek için en doğru zaman Sakura mevsimidir diyebiliriz. Bu sene Japonya’ya gidemesek de İstanbul’daki sakura zamanını yaşayabilir ve Japon kültürünü tüm ayrıntılarıyla tanıyabiliriz… Baltalimanı Japon Bahçesi, Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi ve Emirgan Korusu ’nu ziyaret edeceğiz. Bu etkinliğimize katıldığınızda İstanbul’un bambaşka bir çehresiyle tanışacak, Ertuğrul Fırkateyni’nin Türk Japon dostluğundaki yerini öğrenmek ve kısıtlama günlerinden çiçek kokuları eşliğinde çıkabileceksiniz. Gingko, Bloba, Sofora ağacı, krizantem, Japon ayvası gibi Japon bahçelerinin vazgeçilmez bitkilerini eşliğinde mistik Japon öykülerini dinlemek için etkinliğimize mutlaka katılmalısınız.


Güzergah

Baltalimanı Japon Bahçesi, Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi ve Emirgan Korusu

 

Notlar

.: Tur en az 8 katılımcı ile kalkış garantilidir.

.: Araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre belirlenir.

İptal Koşulları

Rezervasyonun kesinleşmesi için tur katılım bedelinin tamamının ödenmesi gerekmektedir.

· Tur tarihine 5 gün kala yapılan iptallerde, tur bedelinin %50’si iade edilir. Son 3 gün yapılan iptallerde, katılımcının hakkı saklı kalır ve herhangi bir iade yapılmaz.

· Tur tarihine 3 günden az zaman kalan durumlarda ise herhangi bir iade yapılmaz ve geçerliliğini yitiren ödeme, katılımcıya herhangi başka bir tur için hak kazandırmaz.

· Mücbir nedenlerden dolayı (hava, yol koşulları vs.) yapılamayan ya da eksik yapılan gezilerden GeziciYAK Turizm sorumlu tutulamaz.

· 0-6 yaş arası çocuklardan, turda araçta koltuk işgal etmemeleri ve ayrı bir öğle yemeği almamaları durumunda ücret alınmamaktadır. 7 yaş ve üzeri çocuk katılımcılardan tam ücret alınır.

· Turlar, tur programı, ulaşım, rehberlik hizmetleri, yemek servisi ile bir bütündür ve bu hizmetler birbirinden ayrı düşünülemez.

· Acenta, öğlen ve akşam yemekleri için belirtilen restoran ve mönüde, güncel ihtiyaçlara göre değişiklik yapabilir.

· Acenteden kaynaklı tur erteleme ya da iptallerinde, yapılan ödeme farklı bir tura kaydırılabilir ya da isteğe bağlı olarak acente tarafından, tur katılımcısına iade edilebilir

· Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri, rehberlik hizmetleri, müze & ören yeri giriş ücretleri vb. haklar iade edilmez.

FİYATA DAHİL HİZMETLER:
  • Botanik alanında uzman rehberlik

  • Özel araç ile ulaşım

  • Öğle yemeği

  • Tur notları

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
  • Ekstralar, her türlü kişisel harcama.

 775 ₺

havale/eft

1
gün
KK Tek Çekim: 796 
Taksitli fiyatlarımız için ofisimizden bilgi alabilirsiniz.
BULUŞMA YERİ VE SAATİ:

​09.30 Taksim AKM önü

10.00 

bottom of page