top of page

Ramazan Bayramı

Butik Urfa-Antep-Hatay Lezzet Turu

(3 Gece 4 Gün)

2.959 ₺

Havale/Eft

4
gün
PROGRAM:
1. Gün 13 Mayıs 2021  ŞANLIURFA - GÖBEKLİTEPE

Ramazan Bayramı Butik Urfa Antep Hatay Lezzet Turu için Pegasus Hava Yolları İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı - Şanlıurfa tarifeli uçuşu 06:35 kalkış-08:25 varış. İstanbul'dan kalkan uçağınız 1 saat 50 dk. sonra Şanlıurfa Havaalanına inmiş oluyor. Rehberimiz sizi Şanlıurfa Havaalanında karşılıyor ve bekleyen araca eşyalarımızı yerleştirdikten sonra yöresel kahke ikramıyla Şanlıurfa gezimize başlıyoruz. İlk durağımız dünyanın en eski tapınağının bulunduğu Göbeklitepe. Tarihi değiştiren keşif Göbeklitepe'yi ziyaretimizin ardından Şanlıurfa şehir merkezine hareket ve Çulcuoğlu Restoranda öğle yemeği molası (ekstra) Hem kebapları hem baklavası çok lezzetli. (ne yiyebiliriz? kebap çeşitleri, baklava) Yemek sonrasında Şanlıurfa'yı geziyoruz. Şanlıurfa'da Halil-ür Rahman, Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, İbrahim Peygamber Makamı, Rızvaniye Cami, Şanlıurfa Kalesi, Bedesten ve Sipahi Pazarı'nı içeren gezi programının ardından meşhur Gümrük Han'a geçiyoruz. Burada dileyen misafirlerimiz mırra veya menengiç kahvesini tadabilirler. Sonrasında otelimize yerleşme. Akşam anlaşmalı konukevine giderek yemekli sıra gecesi programına katılıyoruz. (ücrete dahil / menüde ne var? lebeniye çorbası, çiğköfte, bostana, urfa kebabı, ayran, yöresel şıllık tatlısı) KONAKLAMA: ŞANLIURFA NEVALİ HOTEL (5*)

2. Gün 14 Mayıs 2021 HALFETİ - BİRECİK - GAZİANTEP                     

Sabah dileyen misafirlerimiz Urfalıların yaptığı gibi ciğercide kahvaltı yapabilirler. Oteldeki kahvaltı ardından Halfeti'ye hareket ediyoruz. Halfeti ve sonrasında Fırat Nehri üzerinde tekne turu (ekstra) ile sular altındaki Savaşan Köyü ve Rumkale'nin görülmesinin ardından Birecik'e hareket ediyoruz.  Birecik'te meşhur Gülbaba Restoran'da öğle yemeği molası veriyoruz (ekstra) Salaş bir lokanta ama patlıcan kebabının lezzeti dillere destan.

(ne yiyebiliriz? Birecik patlıcanından yapılma patlıcan kebabı ve Urfa kebabı)

Öğle yemeği ardından Gaziantep'e hareket. Gaziantep Kalesi, otantik Bakırcılar Çarşısı ve tarihi merkezi görebileceğimiz şehir turunun ardından Zeugma Antik Kentinden çıkartılan dünyaca ünlü mozaiklerin sergilendiği Zeugma Müzesi'ni ziyaret edip yöre tarihi ve mitolojisi hakkında bilgi ediniyoruz. Müze gezisinin ardından  sırada baklava var. Antep'e gelip de baklava yemeden olmaz. Meşhur baklavacı Güllüoğlu'nun yeni nesil temsilcilerinden Cevdet Güllü'den baklava konusunda ilk ağızdan bilgi aldıktan ve baklava tadımı yaptıktan sonra meşhur Tahmis Kahvesine gidip kahve molası veriyoruz. Ardından çarşıda serbest zaman. Elmacı Pazarında alışveriş yapabilirsiniz. Hala tatlıya yer varsa Antep'in fıstıklı dondurmasından da tatmadan dönmek olmaz diyebilirsiniz. Bir de dondurmacıda mola verdikten sonra otele yerleşme. Akşam yemeğimiz anlaşmalı restoranda. Dünya'da şehir ismi ile anılan tek mutfak olan Gaziantep Mutfağının o meşhur kebaplarından tatmak üzere, Küşlemeci Mehmet Usta'ya gidiyoruz. Menüde karışık kebap, salata ve ayran var. Kebap olarak yarımşar porsiyon küşleme, şiş kebap ve simit kebabı sunuluyor. KONAKLAMA: GAZİANTEP GRAND HOTEL (5*)


3. Gün 15 Mayıs 2021 GAZİANTEP - İSKENDERUN - ANTAKYA

Oteldeki kahvaltı ardından yola çıkıyoruz ama Gaziantep'ten ayrılmadan önce fırınımıza uğrayarak Gaziantep'in en beğenilen lezzetlerinden biri olan katmeri sıcak sıcak alıp ikram ediyoruz. Sonrasında İskenderun'a doğru yola koyuluyoruz. Öğleye doğru ulaştığımız İskendurun'da bu güzel sahil şehrinin palmiyelerle kaplı sahilini, Atatürk Anıtını ve tarihi yapılarını görebileceğimiz şehir turunun ardından öğle yemeği molası veriyoruz (ekstra)

(ne yiyebiliriz? tepsi kebabı, yöresel kabak tatlısı) Öğle yemeği ardından Antakya'ya hareket ediyoruz. Harbiye Şelalerini gördükten sonra otele yerleşme ve otelde akşam yemeği. Menüde ortaya dört çeşit meze, Antakya usulü çiğköfte, kebap ve salata var.

KONAKLAMA: ANTAKYA GRAND BOĞAZİÇİ HOTEL (4*)

4. Gün 16 Mayıs 2021 ANTAKYA

Kahvaltı sonrası Antakya şehir merkezine geçiyoruz. Dünyanın ilk mağara kilisesi olarak bilinen St.Pier Kilisesini ve ardından Antakya Mozaik Müzesini gezdikten sonra Hatay Sultan Sofrasında öğle yemeği molası (ekstra)

(ne yiyebiliriz? yoğurt aşı, Antakya yemekleri, kaytaz böreği, sac oruğu, kağıt kebabı)

Yemeğin ardından Tarihi Uzun çarşıya giriyoruz. Burada salaş künefecimize gidiyoruz. Sabırla bekleyip kömür ateşinde yavaş yavaş pişen eşsiz lezzete sahip künefeden tadabilirsiniz (ekstra) Daha sonra üç semavi dine ait ibadethanelerin bir arada bulunduğu tarihi Antakya sokaklarını yürüyerek gezdikten sonra Havaalanına geçiyoruz. 17:30 itibarıyla misafirlerimizi Hatay Havaalanına bırakarak bir başka gezimizde tekrar buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz. Dönüş Pegasus Hava Yolları tarifeli seferiyle 18:30 İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına.

 

UÇUŞ DETAYLARI

 

Gidiş (13.05.2021 Perşembe)

PEGASUS HAVA YOLLARI  İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı - Şanlıurfa Havaalanı 06:35 kalkış - 08:25 varış

 

Dönüş (16.05.2021 Pazar)

PEGASUS HAVA YOLLARI  Hatay- İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı 18:30 kalkış - 20:15 varış

 

Ücretsiz bagaj hakkı: 15 kg

 

Not: Rehber grubu Şanlıurfa Havaalanında karşılar. Uçuştan en az 1,5 saat önce size verilen PNR numarası ile İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına ulaşarak check in işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan GeziciYAK sorumlu tutulamaz.

Not:

.: Program akışı rehber tarafından belirlenir.

.: Rehber, hava, deniz, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb.
nedenlerle program günlerinde, öğle yemeği alınacak mevkilerde, değişiklik yapabilir.

FİYATA DAHİL HİZMETLER:

 • Pegasus Hava Yolları ile İstanbul Sabiha Gökçen H. - Şanlıurfa uçak bileti (Eco kategori bilet / 15 bagaj hakkı)

 • Pegasus Hava Yolları ile Hatay-İstanbul Sabiha Gökçen H. uçak bileti (Eco kategori bilet / 15 bagaj hakkı)

 • Bölgedeki ulaşım ve transferler

 • Profesyonel rehberlik hizmetleri

 • 1 gece Şanlıurfa  5* Nevali Hotel'de konaklama

 • 1 gece Gaziantep 5* Grand Hotel'de konaklama

 • 1 gece Hatay 4* Grand Boğaziçi Hotel'de konaklama

 • 3 sabah kahvaltısı

 • Şanlıurfa'da konukevinde genel katılıma açık programda sıra geceli set menü akşam yemeği (lebeniye çorbası, çiğköfte, bostana, urfa kebabı, yöresel şıllık tatlısı)

 • Gaziantep'te anlaşmalı restoranda set menü akşam yemeği (Menüde karışık kebap, salata ve ayran var. Kebap olarak yarımşar porsiyon küşleme, şiş kebap ve simit kebabı sunuluyor)

 • Hatay'da otelde set menü akşam yemeği (Menüde ortaya dört çeşit meze, antakya usulü çiğköfte, kebap ve salata var)

 • Akşam yemeği alınacak restoranlara ulaşım

 • Zorunlu seyahat sigortası

 • En fazla 25 kişilik butik tur ayrıcalığı

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 • Tüm öğle yemekleri (yediğinizi ödersiniz)

 • Akşam yemeklerinde menülerde dahil olduğu belirtilen yemekler dışındaki ekstra siparişler

 • Akşam yemeklerindeki içecekler

 • Baklava, dondurma, künefe ücretleri

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

 • 15 kg. üzeri bagaj ücretleri / online check in ücretleri

 • Kişisel harcamalar

 • Otel ekstraları


*Müzekartınız varsa yanınızda bulundurunuz.

Turumuzun ismi Urfa Antep Hatay Lezzet Turu. Yeme içme beğenisi göreceli olduğundan seçimlerimiz ve yönlendirmelerimizin her beklentiyi karşılayamayabileceğini hatırlatırız. Gideceğimiz bazı yerler salaş, hijyeni düşük yerler. Programımızda bazı restoranlarda sunum amatör olacaktır, ancak lezzetinden dolayı tercih ettiğimiz bilinsin isteriz. Hijyen konusunda çok hassassanız bu turda gidilen bazı restoranlardan rahatsızlık hissedebilirsiniz.
:: İşletme seçimi yaparken 20 yıllık turizm deneyimimizle kendi bildiğimiz yerleri, bilinen ve iyi hizmet vereceğine de inandığımız işletmeleri, rehberlerimiz ile o şehirlerde yaşayan eşimizin dostumuzun akrabalarımızın tavsiyelerini ve bölge turlarımızda çalışıp misafirlerimizin memnun kaldığını gördüğümüz işletmeleri dikkate alarak tercihlerde bulunduk.
:: Misafirlerimiz öğle yemeğinde gidilen restoranlarda , yediklerinizin ücretini ödeyecektir.
:: Tüm grubun tamamının yazılı onayı olmadan öğle yemeği yerleri değiştirilemez.
:: Akşam yemeği menüsünde yazanlar dışında sipariş verdiğinizde ek ücrete tabidir. Menüde değişiklik mümkün değildir.
:: Ramazan vs. sebebiyle tur tarihinde ismi verilen restoranların kapalı olması halinde alternatif restorana gidilir.
:: Restoranlar içkisizdir.
:: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin. Şapka ve gözlük bulundurunuz.
:: Küçük bir sırt çantanız bulundurmanızı öneririz.
:: Mideniz hassas ise sıkıntı yaşamamanız adına yediklerinize ve içtiklerinize dikkat etmenizi öneririz. Açık ayran, dışarıdan yemek vs.. dikkat ediniz.

COVID-19 TEDBIRLERİ

:: Covid-19 tedbirleri uyarınca tüm katılımcılarımızdan HES Kodu talep edilmektedir.

:: Turumuz esnasında covid-19 tedbirleri uyarınca mesafe, temizlik, maske kurallarına riayet edilecektir. Araçlarımız her sabah temizlenip, dezenfekte edilerek tura başlayacaktır. 

:: Tur araçlarında dezenfektan bulundurulacaktır.

:: Sosyal mesafe tedbirleri kapsamında tura tek kişi olarak kayıt yaptıran misafirlerimizin, tur aracında yan koltuğu boş bırakılacak yada tekli koltukta yolculuk sağlanacaktır.

 • 13-16 Mayıs 2021

Single Farkı: 3.369 (Havale/Eft)

Çocuk Fiyatı (02-12 yaş): 2.559 ₺ (Havale/Eft)

Kartlara taksit seçenekleri için ofisimizden bilgi alabilirsiniz

 

Kredi kartları diğer taksitli ve tek çekim fiyatlarımızı sorunuz.

.: [Varsa] Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında 3. kişi olarak geçerlidir.

.: Fiyatlar katılımcı tercihine göre 2 ya da 3 kişilik odada kişi başınadır.

.: Single kontenjanı sınırlıdır 

bottom of page