top of page

Ramazan Bayramı

Butik Antep-Urfa-Mardin Turu

(3 Gece 4 Gün)
Avatar 95
PROGRAM:
1.GÜN 13 MAYIS 2021 HASANKEYF - MİDYAT - MARDİN

Ramazan Bayramı Butik Antep Urfa Göbeklitepe Mardin Turu için Pegasus Hava Yolları tarifeli seferiyle İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı'ndan Batman'a uçuyoruz. 11:45 kalkış / 13:35 varış. Rehberimiz misafirlerimizi Batman Havaalanında karşılıyor. Havaalanında bekleyen araca eşyalarımız yerleştirdikten sonra ilk gün gezi programımıza başlıyoruz (öğle yemeği molası verilemeyecektir, rehberimiz yöresel mardin kiliçesi ve süryani çöreği ikram edecektir) Gezi programımızda ilk durak Hasankeyf. Hasankeyf'te; bulunduğu yerden arkeopark alanına taşınan Zeynel Bey Türbesi, El-Rızk Camii ve Artuklu Hamamı gibi eserleri görüp seyir terasından fotoğraf çektikten sonra Midyat'a hareket ediyoruz. Midyat gezimizi yakın zamanda dizi ve film çekimlerine ev sahipliği yapan Devlet Konuk Evi gibi yapıları görebileceğimiz şekilde tarihi sokaklarda yürüyerek gerçekleştiriyoruz. Programın tamamlanmasının ardından Mardin'e hareket ediyoruz ve akşam saatlerinde otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelimizde set menü şeklinde.

Konaklama: MARDİN RAMADA PLAZA BY WYNDHAM HOTEL (5*)

 
2.GÜN 14 MAYIS 2021 MARDİN - HARRAN

Kahvaltı sonrası erken saatte otelden ayrılarak Mardin sokaklarını keşfetmeye başlıyoruz. Tarihi Mardin'i yürüyerek gezeceğiz, abbaralı sokaklardan geçerek yapacağımız bu gezi programı esnasında Kırklar Kilisesi, Ulucami, Ptt Evi gibi Mardin kültürü ve mimarisi ile özdeşleşmiş yapıları görülecek olup Mardin'in geleneksel mimarisinden, tarihinden, efsanelerinden ve ünlülerinden bahsedeceğiz. Ardından aracımızşa Mardin mimarisi ve çok renkli kültürlülüğünün en güzel simgelerinden birisi olan ve şu sıralar Metropolitlik statüsündeki  Deyr-ül Zeferan Manastırını ve takiben etkileyici hikayeleri ve tarihçesi ile bilinen Kasimiye Medresesi'nin ziyaret ederek Mardin programımızı tamamlayacağız. Öğle yemeği molamız Mardin'de. Eşsiz Mardin lezzetleri bizi bekler. Arzu ederseniz yörenin meşhur yemeği kaburga dolmasını tadabilirsiniz. Yemekten sonra yaklaşık dört saatlik yolculuk yaparak Şanlıurfa Harran'a ulaşacağız. Akşam üzeri ulaştığımız Harran'da Harran Antik Kenti ; Harran Ulu cami, Harran  Üniversitesi, Konik Kubbeli Tarihi Harran Evleri,  şehir surları görüldükten sonra Şanlıurfa'da konaklayacağımız otele geçiyoruz ve odalara yerleşme. Akşam yemeği otelde.

Arzu eden misafirlerimiz Urfa'daki konukevlerinde düzenlenen sıra gecesi programlarına katılabilirler. KONAKLAMA: ŞANLIURFA DEDEMAN HOTEL (5*)

 
3.GÜN 15 MAYIS 2021 ŞANLIURFA - GÖBEKLİTEPE - HALFETİ 

Sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılarak yola çıkıyoruz ve dünyanın en eski tapınağı olan Göbeklitepe'yi ziyaret ediyoruz. Tarihi değiştiren keşif Göbeklitepe'yi gördükten sonra bir sonraki durağımız Tarihi Urfa merkezi. Mutfağı, kültürü ve otantik çarşılarıyla ön plana çıkan ''Peygamberler Şehri'' Urfa'da Halil-ür Rahman, Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, İbrahim Peygamber Makamı, Rızvaniye Cami, Şanlıurfa Kalesi, Bedesten, Sipahi Pazarı, Gümrük Hanı'nı içeren gezi programımızı yürüyerek gerçekleştireceğiz. Sonrasında lezzetli Urfa kebaplarından tadabileceğiniz üzere öğle yemeği molası veriyoruz. Birecik patlıcanından yapılan patlıcan kebabı tavsiye olunur. Öğle yemeği molası sonrası Halfeti'ye hareket ediyoruz. Birecik Köprüsü'nden geçerek ulaştığımız Halfeti son yıllarda pek çok dizi ve filme plato olmuş eşsiz bir güzellik. Halfeti'de isteğe bağlı ekstra tekne turu ardından Gaziantep'e hareket ediyoruz. Akşam yemeği otelde.

KONAKLAMA: GAZİANTEP GRAND HOTEL (5*)

 

4.GÜN 16 MAYIS 2021 GAZİANTEP

Sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılarak Gaziantep'i gezmeye başlıyoruz. Araçla yapacağımız panoramik Antep şehir turu ardından, Zeugma'dan çıkarılan göz alıcı mozaiklerin sergilendiği Mozaik Müzesi ile gezimize devam ediyoruz. Bu güzel müzeyi ziyaret edip yöre tarihi ve mitolojisi hakkında bilgi edindikten sonra öğle yemeği molası veriyoruz. Artık kıyma kebabı mı desek, simit kebabı mı desek, küşleme mi desek. Lezzetli kebaplardan seç seçebilirsen.  Öğle yemeği molası ardından Elmacı Pazarı, otantik Bakırcılar Çarşısı ve tarihi merkezi görebileceğimiz gezimizi yürüyerek gerçekleştiriyoruz. Sonrasında meşhur Tahmis Kahvesine gidip kahve molası veriyoruz. Ardından çarşıda serbest zaman. Elmacı Pazarında alışveriş yapabilirsiniz. Serbest zaman ardından buluşarak Havalanına geçiyoruz. 20:00 itibarıyla misafirlerimizi Gaziantep Havaalanına bırakarak bir başka gezimizde tekrar buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz. Dönüş Pegasus Hava Yolları tarifeli seferiyle 21:10'da İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına.

 

Turumuz 25 kişilik kontenjan ile sınırlandırılmış Butik Turdur.

 

UÇUŞ DETAYLARI

 

Gidiş (13 Mayıs 2021 Perşembe)

PEGASUS HAVA YOLLARI İstanbul Sabiha Gökçen H. - Batman Havaalanı 11:45 kalkış - 13:35 varış

 

Dönüş (16 Mayıs 2021 Pazar)

PEGASUS HAVA YOLLARI Gaziantep - İstanbul Sabiha Gökçen H. 21:10 kalkış - 22:55 varış

 

Ücretsiz bagaj hakkı: 15 kg

HATIRLATMALAR

Rehber grubu Batman Havaalanında karşılar. Uçuştan en az 1 saat önce size verilen PNR numarası ile İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına ulaşarak check in işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan, rötar olması halinde oluşacak kayıplardan GeziciYAK sorumlu tutulamaz.

 

Not:

.: Program akışı rehber tarafından belirlenir.

.: Rehber, hava, deniz, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb.
nedenlerle program günlerinde, öğle yemeği alınacak mevkilerde, değişiklik yapabilir.

FİYATA DAHİL HİZMETLER:

 • Pegasus Hava Yolları ile İstanbul Sabiha Gökçen H. - Batman uçak bileti (Eco kategori bilet / 15 bagaj hakkı)

 • Pegasus Hava Yolları ile Gaziantep-İstanbul Sabiha Gökçen H. uçak bileti (Eco kategori bilet / 15 bagaj hakkı)

 • Bölgedeki ulaşım ve transferler

 • Profesyonel rehberlik hizmetleri

 • 1 gece Mardin'de 5* Ramada Plaza by Wyndham Hotel'de konaklama

 • 1 gece Şanlıurfa  5* Dedeman Hotel'de konaklama

 • 1 gece Gaziantep 5* Grand Hotel'de konaklama

 • 3 sabah kahvaltısı

 • 3 akşam yemeği (otellerde set menü)

 • Zorunlu seyahat sigortası

 • En fazla 25 kişilik butik tur ayrıcalığı

 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 • Öğle yemekleri

 • Akşam yemeklerindeki içecekler

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

 • Halfeti'de tekne turu (isteğe bağlı)

 • Sıra Gecesi (isteğe bağlı)

 • 15 kg üzeri bagaj ücretleri / online check in koltuk seçimi ücretleri

 • Kişisel harcamalar


*Müzekartınız varsa yanınızda bulundurunuz.

COVID-19 TEDBIRLERI

 • Covid-19 tedbirleri uyarınca tüm katılımcılarımızdan HES Kodu talep edilmektedir.

 • Turumuz esnasında covid-19 tedbirleri uyarınca mesafe, temizlik, maske kurallarına riayet edilecektir. Araçlarımız her sabah temizlenip, dezenfekte edilerek tura başlayacaktır. 

 • Tur araçlarında dezenfektan bulundurulacaktır.

 • Sosyal mesafe tedbirleri kapsamında tura tek kişi olarak kayıt yaptıran misafirlerimizin, tur aracında yan koltuğu boş bırakılacak yada tekli koltukta yolculuk sağlanacaktır.

Turumuz butik konseptli bir tur olup en fazla 25 kişiyle gerçekleşecek şekilde planlanmıştır. Benzer turları, programları görebilirsiniz ancak turumuzun 25 kişiyle sınırlı olarak benzer turlara göre ''daha az kişiyle'' yapıldığı detayını lütfen gözden kaçırmayınız. Bu bizlere 40-45 kişilik bir tura göre iki kat daha maliyetli bir tur olarak yüksek maliyet oluştururken katılımcılara ise daha az kişiyle, nispeten daha az zaman kaybederek ve daha hızlı bir şekilde bu programı gerçekleştirme imkanı vermektedir.
 
* Turumuz fiyat odaklı değildir. Bizden daha ucuz turlara rastlayabilirsiniz. Bu turların pek çoğu otobüsle ve kalabalık gruplar halinde yapılmaktadır. Ancak kitle turizmi yapmadığımızı, butik tur anlayışıyla hizmet verdiğimizi hatırlatırız. Turlarımız en ucuz değildir. Bölge şartlarında, olabildiğince iyi hizmet verebilmek üzerine çaba göstermekteyiz.

* Çalıştığımız oteller bölge standartlarında iyi oteller arasındadır. Otellerimiz konumları ve hizmet kalitesi ile konaklayan misafirlerimizin çoğu tarafından beğenilmektedir.
 
* Turumuzun rehberleri bölgeye hakim, tecrübeli ve misafir dönüşlerimizde olumlu görüş bildirilmiş rehberlerdir. Benzer turları karşılaştırırken, aynı programın da yazılabileceğini ama aynı hizmet standardının garantisi olmayacağını dikkate almanızı öneririz. Hiç gitmeden, görmeden masa başında programlarımızı kopyalayabiliyorlar belki ama henüz bizi kopyalayamıyorlar:)

 

TUR TARİHLERİNDE GEZİLECEK ŞEHİRLERDE SON 5 YILIN HAVA DURUMU İSTATİSTİKLERİ
Son 5 yılda 23-25 Nisan tarihlerinde bölgedeki hava durumu incelendiğinde en yüksek sıcaklık 28 derece, en düşük sıcaklık (gece sıcaklığı) ise 8 derece olmuş. Ortalama en yüksek sıcaklık 18 derece, en düşük sıcaklık ise 10 derece. Son 5 yıldaki 15 gün içinde yağmurlu gün sayısı 6. Hava çoğunlukla az bulutlu, açık
 
REZERVASYON HAKKINDA
Resmi tatil dönemlerindeki Antep Urfa Mardin turlarımız yoğun talep görmektedir. Kontenjanımız kısıtlıdır. En az 1 ay öncesine kadar rezervasyonlarınızı tamamlamanızı öneriyoruz. Geç rezervasyonlarda uçak bileti ücretleri yükselmektedir.
 
KONTENJAN HAKKINDA
Urfa Mardin Antep turlarımız 10 ile 25 kişi arasında katılımcı ile butik konseptli olarak yapılmaktadır.

2.899 ₺

Havale/Eft

4
gün
 • 13-16 Mayıs 2021

Single Farkı: 3.399 ₺ (Havale/Eft)

Çocuk Fiyatı (02-12 yaş):  2.499 ₺ (Havale/Eft)

Kredi kartları diğer taksitli ve tek çekim fiyatlarımızı sorunuz.

.: [Varsa] Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında 3. kişi olarak geçerlidir.

.: Fiyatlar katılımcı tercihine göre 2 ya da 3 kişilik odada kişi başınadır.

.: Single kontenjanı sınırlıdır 

bottom of page