top of page

Butik Van-Doğubeyazıt Turu

(3 Gece 4 Gün)

1699 ₺

Havale/Eft

7
gün
PROGRAM:
1. Gün 13 Mayıs Pazar İstanbul-Van

Anadolu Jet ile İstanbul Sabiha Gökçen'den Van'a uçuş.

ANADOLU JET İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN - VAN  07:00 09:05

Rehber grubu Van Havaalanında karşılıyor.

10:20'de gelecek İzmir uçağındaki misafirlerimizi de aldıktan sonra meşhur Van Kahvaltıcılarından birinde Van kahvaltısı ile güne başlıyoruz. yapabilirler. Sonrasında Van gezisine başlıyoruz. İlk olarak Urartu Kralı I. Sarduri tarafından MÖ. 840–825 yılları arasında yaptırılmış Van Kalesi'ni geziyoruz. Kale gezimiz sonrasında dünyaca meşhur Van Kedilerinin koruma altına alındığı Kedi Evi'ni gezerek programımıza devam ediyoruz. Ardından Halı ve Kilim deyince Doğu Anadolu'nun açık ara öne çıktığı ve bölgedeki en güzel örnekleri görebileceğimiz Kilim Atölyesini ziyaret ediyoruz. Sonrasında şehirde kısa bir mola veriyor, serbest zaman ardından otele yerleşme. Akşam yemeği otelde.

KONAKLAMA: VAN DOUBLE TREE BY HILTON HOTEL (5*)

2. Gün 10 Ekim Salı Antakya-Gaziantep                          

Sabah kahvaltımız ardından otelimizden ayrılarak ikinci günümüzün gezisine başlayacağız. İlk durağımız Harbiye ( Daphne ) olacak. Müzede kazılardan çıkan eserlerin tanıma fırsatını bulduğumuz Harbiye’nin bu sefer doğal güzelliğini tanıyacağız. Tarihin her döneminde iklim ve şelaleleri ile çekim noktası olmuş Harbiye ardından yola çıkarak Samandağ’a doğru devam edeceğiz. Halkın çok önem verdiği, önemli bir ziyaret noktası olan ve söylenceleri bilinen Musa Ağacı bin yaşının üstünde koca bir çınar. Ardından Roma İmparatorluğu’nun ihtişamını anlayacağımız Titus Tünel hem doğal hem tarihi özellikleri ile diğer ziyaret noktamız olacak. Bir diğer gezi noktamız se Vakıflı Köyü. Ülkemizdeki tek Ermeni Köyü olup tarımsal ürünleri ile dünyaya ün salmış olan köyde kilise ziyareti sonrası verilen zamanda serbest olarak köyü tanıyabilir, doğal ürünlerden alışveriş yapabilirsiniz. Günün son durağı ise öğlen yemeğimiz mevsim balıkları ve geleneksel mezeler eşliğinde alacağımız yemek sonrası meşhur ipek ürünleri görebilmek verdiğimiz zaman sonrası Hatay’dan ayrılarak Gaziantep’e doğru yolculuğumuz başlayacak. Gaziantep’e varıştan sonra Zeugma Antik Kenti’nden çıkarılan mozak eserlerin yanı sıra oldukça fazla arkeolojik eserin sergilendiği Zeugma Mozak ve Arkeoloji Müzesi son durağımız olacak. Mozaikler hakkında genel bilgi ve işlenen konular hakkında aldığımız bilgiler sonrası günümüzü sonlandıracağız. Akşam yemeği ve konaklama Gaziantep’te bulunan otelimizde.

Konaklama : Gaziantep


3. Gün 11 Ekim Çarşamba Gaziantep-Adıyaman

Sabah kahvaltımız ardından otelimizden ayrılarak (dileyenlerle sabah kahvaltısını meşhur Beyran Çorbası ve ardından Katmer ile sabah erken otelden ayrılarak yapabiliriz – Ekstra ) Gaziantep gezimize başlayacağız. Eski Antep’e hareket edeceğiz. Yürüyerek keşfedeceğimiz sokaklar, çarşılar, hanlar otantik kültürün göstergeler olacak. Medusa Cam Müzesi (Eski Antep Evi ), Tahmis Kahvesi ( geleneksel kahveler mırra ve menengiç, zahter çayı tavsiyemiz ile ), Antep Çarşıları ( bakırcılar, yemeniciler, almacı pazarı – baharatçılar ve kurutulmuş sebzeler ) yürüyerek gerçekleştireceğimiz keşfimizde görebileceğimiz yerler olacak. Programın bitimi sonrası aracımızla Birecik’e hareket edeceğiz. Soylarının tükenme tehlikesi nedeniyle devletimiz tarafından koruma altına alınan kelaynakları Birecik’te koruma istasyonunda gördükten sonra Halfeti’ye doğru yolculuğumuz devam edecek. Bineceğimiz tekne ile Fırat Nehri üzerinde bulunan Birecik Barajı’nda yapacağımız turda Rumkale (Kale-i Altun), Savaşan Köyü göreceğimiz yerler olacak. Dönüşte Halfeti’de verdiğimiz zamanda ise ‘’cittaslow’’ kent olan Halfeti’nin keyfini serbestçe çıkabilirsiniz. Buluşma sonrası Halfeti’den ayrılarak Fırat Nehri üzerindeki en büyük baraj olan ve sadece enerji üretimine yönelik olmayıp sulama sosyal projeleri de bünyesinde barındıran bir dev olan Atatürk Barajı’nı seyir terasından izleyeceğiz. Sonrasında yaptığımız kısa yolculuk sonrasında ise Adıyaman’a ulaşacağız. Otelimize yerleşip Nemrut Dağı – Gündoğumu programımız için sizlere dinlenme imkânı vereceğiz.

Konaklama : Adıyaman

 

4. Gün 12 Ekim Perşembe Adıyaman-Şanlıurfa

NEMRUT DAĞI GÜN DOĞUMU: Gece belirlediğimiz saatte minibüslerimizle hareket ederek Nemrut Dağı’na ulaşacağız. Tümülüs’ün etek kısmından başlayarak ulaştığımız Doğu Terasında gün doğumunu gördükten sonra Helenistik Kommagene Krallığı ve devasa tahtalarda oturan tanrılar hakkında bilgiler aldıktan sonra aynı taht sıralamasını göreceğimiz Batı Terasına doğru kısa bir yürüyüş yapacağız. Program sonrası verdiğimiz mola ardından ise Kommagene’nin yazlık başkenti olan ve tokalaşma sahnesi kabartması le ünlü Arsemeia diğer gezi noktamız olacak. Günümüze kadar kalabilmiş nadir Roma köprülerinden brisi olan ve altından geçen Cendere Çayı (Nymphaios) ile muhteşem bir manzaraya sahip olan Cendere Köprüsü (Septimus Severus Köprüsü ) ziyaret sonrası ise Karakuş Tümülüsü’ne uğrayacağız. Kommagenin krali mezarı olan tümülüsü görerek otelimizde alacağımız geç sabah kahvaltısı sonrası Şanlıurfa’ya doğru yola koyulacağız.

Şanlıurfa sınırları içinde ilk durağımız Harran olacak. Harran’da göreceğimiz Ulu Camii, Kümbet Evler ardından döneminin devasa taş ocakları olan Bazda Mağaraları, Harran – Bağdat ticaret yolunun en önemli konaklama mekanlarından birisi olan Hanel Barür (Keçi Boku Hanı), mevcut kalıntıları Roma Dönemi olmakla birlikte önemli ve ünlü bir dini merkez olan Şuaip Şehri ve  Tektek Dağları Milli Parkı içerisinde olup ay tanrıçası için yapılmış astral inanç merkezi Sogmatar göreceğimiz diğer yerler olacak. Sonrasında ise kısa bir yolculuk ile ulaştığımız Şanlıurfa’da eski şehir merkezindeki programımıza başlayacağız. Yürüyerek gerçekleştireceğimiz programımıza ülkemizin en güzel ve en büyük müzelerinden birisi olmasının yanı sıra muhteşem sergileme detayları ile Mezopotamya arkeolojik altyapısını ve bölge kültürünü görebileceğimiz Şanlıurfa Müzesi ziyareti ile başlayacağız. Rehber anlatımı eşliğinde gördüğümüz müze sonrası yerinde sergileme anlayışı ile yapılan Haleplibahçe Mozaik Müzesi diğer gezi noktamız olacak. Ardından ise binyılların ibadet ve dini merkezi olan Balıklıgöl ise sonraki programımız olacak. Tüm semavi dinlerin ata olarak kabul ettiği Hz. İbrahim’in Makamı, doğduğu mağara ve Ayn Zeliha Gölü Balıklıgöl içerisinde yaptığımız yürüyüşümüzde karşımıza çıkan ve görebileceğimiz mekanlar olacak. Günümüzün ve turumuzun son durağı ise Urfa’nın ünlü kapalı çarşıları olacak. İsteyenler Gümrük Hanı’nda oturup zamanın tadını çıkarabilir isteyenler ise geleneksel bezlerden baharatlara kadar çeşitlilik arz eden ürünleri görüp alışveriş yapabilirler.

Program bitim sonrası Şanlıurfa’da bulunan otelimize hareket edeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyenlerle sıra gecesi yapabiliriz.

Konaklama : Şanlıurfa

 

5. Gün 13 Ekim Cuma Şanlıurfa-Mardin

Sabah kahvaltımız ardından son günümüze başlıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik yolculuk sonrası ulaştığımız Mardin’de çevre programımıza başlayacağız. İlk durağımız olan Ain Dara Antik Kenti nekropolis (mezarlık) alanıyla sizleri oldukça etkileyecek. Roma’nın en büyük sarnıçlarından birisi olup Ain Dara’nın şuandaki sakinleri olan Oğuz Köyü’nün yaşayanları tarafından zindan olarak bilinen devasa yapı diğer durağımız olacak. Son olarak antik su depolarını gördükten sonra Beyazsu’ya gitmek için Ain Dara’dan ayrılacağız. Öğlen yemeğimiz sonrasında ise Midyat üzerinden tüm dünyanın aktif olan en eski manastırlarından birisi olarak kabul edilen Deyrulumur (Mor Gabriel) Manastırı’na ulaşmış olacağız. Manastırın tarihi bölümlerini (Manastır içi kiliseleri, Mezarlık, Avlu, Teras) rehber eşliğinde gördükten sonra Hasankeyf bizi bekliyor olacak. Ilısu Barajı’nın suları altında kalacak olan Hasankeyf’te Dicle’nin doğal akışı bizi karşılayacak. Zeynel Bey Türbesi, Eski Köprü ve anıtsal camileri gördükten sonra tekrar Midyat’a dönerek kadim şehirde serbest zaman vereceğiz. Dileyenler gümüşçüler çarşısında el emeği geleneksel telkâri ve diğer gümüş işlemem tekniklerinden yapılmış ürünleri görüp alışveriş yapabilir, dileyenler ise fayton ile tarihi şehrin otantik sokaklarında geçmiş zamanı yaşayabilirler. Program bitim sonrası Mardin’de bulunan otelimize hareket edeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

 

6. Gün 14 Ekim Cumartesi Mardin-İstanbul

Otelde aldığımız sabah kahvaltısı ardından Eski Mardin turumuza başlayacağız. Bir kısmını otobüs ile şehir merkezini ise yürüyerek göreceğimiz turumuzda öncelikle Kasımiye Medresesi’ne uğrayacağız. Artuklu – Akkoyunlu mimarisinin anıtsal eserlerinden birisi olan Kasımiye Medresesi’nde taç kapı, mescit, avlu ve eyvan gibi bölümleri gördükten sonra aktif bir diğer Süryani Manastırı olan Deyrulzafaran (Morhananyo) Manastırı’na ulaşacağız ve manastır içindeki tarihi bölümleri (kiliseler, güneş tapınağı) rehber eşliğinde gördükten sonra Mardin’e dönerek turumuzun yürüyerek gerçekleştireceğimiz bölümüne başlayacağız. Eski Mardin’i ve geleneksel özelliklerini en iyi tanıyabileceğimiz yer olan Sabancı Mardin Kent Tarihi Müzesini görerek başladığımız yürüyüşümüzde Mimar Sarkis Lole’nin eserleri bize eşlik edecek. Postane Binası, Ulu Camii, Latifiye Camii, Zinciriye Medresesi göreceğimiz diğer anıtsal mimari örnekleri olacak. Taş döşeli dar sokaklardan abbaralar (kabaltı-tünelli geçiş) aracılığıyla geçiş yapacağımız yürüyüş rotamızda çarşılar (bakırcılar, sokul bakar) eski Mardin’in otantikliğini bize daha çok hissettirecek. Mezopotamya Cafe’de içeceğimiz geleneksel kahve türleri ise Mezopotamya Denizi manzarası ile hafızalarımızdan silinmeyecek. Son günümüzü tamamen ayırdığımız Mardin’den programımızın bitimi sonrası Batman havalimanına hareket ediyoruz ve turumuzu sonlandırıyoruz. Uçak bileti dahil paket satın almış misafirlerimiz için dönüş uçuşumuz 19:40'ta Pegasus tarifeli seferiyle Batman'dan İstanbul Sabiha Gökçen'e.

 
Konaklama:
 • Antakya 4* Grand Boğaziçi Hotel

 • Gaziantep 5* Dedeman Hotel

 • Adıyaman 3* Antiochos Hotel

 • Şanlıurfa 4* Hilton Garden Inn Hotel

 • Mardin 4* Hilton Garden Inn Hotel

 

Not:

.: Program akışı rehber tarafından belirlenir.

.: Rehber, hava, deniz, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb.
nedenlerle program günlerinde, öğle yemeği alınacak mevkilerde, değişiklik yapabilir.

FİYATA DAHİL HİZMETLER:

 • İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanından Pegasus Havayolları ile gidiş dönüş uçak bileti (Uçak bileti dahil tur alan müşteriler için)

 • Bölgedeki ulaşım ve transferler

 • Profesyonel rehberlik hizmeti

 • Belirtilen otellerde 5 gece YP Konaklama (5 kahvaltı-5 akşam yemeği)

 • Program dahilindeki tüm cevre gezileri

 • Sigorta

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 • (Seçilen pakete göre) Antakya'ya ulaşım ve Batman'dan dönüş

 • Öğle yemekleri

 • Akşam yemeklerindeki içecekler

 • Sıra Gecesi

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

 • Kişisel harcamalar

 • 13-16 Mayıs 2018

KK Tek Çekim: 1695 ₺

 

Single Farkı: 1699 ₺ (Havale/Eft)

KK Tek Çekim: 1979 ₺

 

Çocuk Fiyatı (06-12 yaş): 1200 ₺ (Havale/Eft)

Bonus/Garanti Kartları 5 Taksit :1,735 ₺ 

 

Kredi kartları diğer taksitli ve tek çekim fiyatlarımızı sorunuz.

.: [Varsa] Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında 3. kişi olarak geçerlidir.

: [Varsa] 02-06 yaş konaklamalarında 1.çocuk ücretsiz olup 2. çocuk için 07-12 yaş fiyatı uygulanmaktadır.

.: Fiyatlar katılımcı tercihine göre 2 ya da 3 kişilik odada kişi başınadır.

.: Single kontenjanı sınırlıdır 

 • Google+ Basic Black
 • Twitter Basic Black
 • Facebook Basic Black
bottom of page