top of page

DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU

(3 Gece 4 Gün) Doğu Ekspresi ile gidiş, Uçakla dönüş
TUR KONTENJANI DOLMUŞTUR

Doğu Ekspresi Turu (Turistik Doğu Ekspresi ile Ankara-Kars / Kars'tan Uçakla Dönüş)

(TRENLE GİDİŞ / UÇAKLA DÖNÜŞ)

(1 GECE TRENDE YATAKLI VAGON  + 2 GECE OTEL KONAKLAMALI) 
 

GÖRÜLECEK YERLER

Kars- Ani Harabeleri - Çıldır Gölü (rehber eşliğinde)
Kemaliye ve Erzurum (tren molası esnasında bireysel olarak)

 

TREN
Turistik Doğu Ekspresi (Yataklı Vagon)
 

PROGRAM

 

1.GÜN / İSTANBUL - ANKARA - TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ

Doğu Ekspresi Turu için Yüksek Hızlı Tren ile Ankara seyahati. Aşağıdaki üç duraktan birinden trene binebilirsiniz.

(Biletleriniz İstanbul Söğütlüçeşme-Ankara Yeni Gar olarak kesilmektedir, Bu biletle Bostancı ve Pendik'ten de binebilirsiniz)

Söğütlüçeşme Gar'dan 09:20'de hareket

Bostancı Gar'dan 09:29'da hareket

Pendik Gar'dan 09:50'de hareket

Yolculuk yaklaşık 4 saat 30 dk sürüyor ve 14:30 civarlarında Ankara Yeni Gar'a varılıyor. 15:00'e kadar serbest zaman.15:00'da Yeni Gar'da tur yetkilimiz ile buluşma ve ardından Eski Gar'a geçerek burada Turistik Doğu Ekspresi'nin gelişini bekliyoruz. Ekspresin gelmesiyle beraber TCDD Turistik Doğu Ekspresi yataklı vagondaki iki kişilik kompartımanlara misafirlerimizi yerleştirdikten sonra 15:55 hareketle Anadolu coğrafyasında uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Akşam yemeği trende (ekstra)

Konaklama trende yataklı kompartımanda.

 

2.GÜN / TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ YOLCULUĞU ( İLİÇ-KEMALİYE VE ERZURUM’DA MOLALI)

Gün boyunca Doğu Ekspresi ile doğuya doğru yol almaya devam ediyoruz.  Bu esnada eşsiz manzaralar bize eşlik edecek. Rötar olmaz ise Doğu Ekspresi Treni gece 23:58’de Kars’a varıyor. Kars Bölgesi tur rehberimiz misafirlerimizi Kars Garı'nda karşılıyor. Transfer aracımız ile otele geçiş ve odalara yerleşme.

Konaklama Kars’ta bulunan 4* Kars Park Hotel'de.

 

MOLA 1: 

Tren 07:04’te (rötar olmazsa) Erzincan İliç Garı’na varacak olup 3 saat 20 dk mola verecektir. 

Dilerseniz ekstra 75 TL ücret karşılığında Kemaliye gezi programına katılabilirsiniz. İliç Garı'nda görevli tarafından karşılanma ve araçla Kemaliye'ye geçiş. Karanlık Kanyon ve Kemaliye'nin görülmesi ardından trene dönüş. 

 

MOLA 2:

Tren 16:27’de (rötar olmazsa) Erzurum Garı’na varacak olup Erzurum’da 3 saat 15 dk mola verecektir. Dileyen misafirlerimiz bireysel olarak Erzurum’u gezebilir, cağ kebabı yiyebilirler (önceden rezervasyon öneririz)

 

(Tren molaları için varış-kalkış saatleri sefere göre değişebilmektedir. Yolculuk esnasında, vagonumuzdan sorumlu kondüktörün tren mola için duruğunda vereceği kalkış saatleri esastır)

 

3.GÜN / ANİ HARABELERİ-ÇILDIR GÖLÜ 

Sabah otelde kahvaltı ardından Kars’a 50 km mesafedeki Ani Harabelerine doğru yol alıyoruz. Türkiye-Ermenistan sınırına yakın , Arpaçay nehri kenarında bulunan Ani Harabeleri UNESCO Dünya Kültür Miras listesinde bulunan özel bir yer. 

Ermeni mimarisinin seçkin örneklerinin yanı sıra, Gürcü ve Selçuklu mimarisinin örneklerini de izleyerek, İpek yolu üzerindeki , dönemin bu zengin şehrinde; Surlar, Zerdüşt Ateşgede'si, Büyük Katedral, Eb'ul Menucehr Camii, Aziz Gregor Kilisesi ziyaret yerlerimiz arasında olacak. Rehberimizin anlatımları eşliğinde gerçekleşecek bu etkileyici gezide, Arpaçay'ı ve Ermenistan taş ocaklarını da görme fırsatınız olacak.

Ani gezisinin ardından ülkemizin yüksek rakımda bulunan tatlı su göllerinin en etkileyici olanlarından birisi olan Çıldır Gölü’ne hareket edeceğiz. Öğle yemeği molamız Çıldır Gölü kıyısındaki göl manzaralı restoranda (ekstra) Yemek sonrası, göl kıyısında serbest zaman. Kışın buz tutan ve eşsiz bir görünüme sahip olan gölde, manzaranın tadını çıkarabilir ve donduğu zamanlarda, göl üzerinde kızakla gezinebilirsiniz.

(Yıldan yıla değişmekle birlikte, Çıldır Gölü genelde 10 Ocak-30 Mart arasında tam donmuş olmakta ve kızakla gezilebilmektedir)

Akşam üzeri Kars'a dönüş.

Konaklama Kars’ta bulunan 4* Kars Park Hotel'de.

Akşam yemeği ekstra. Dileyen misafirlerimiz ekstra ..... TL ücret karşılığında Kafkas gösterili  ve yöresel kaz eti menülü akşam yemeği programımıza katılabilirler.

 

4.GÜN / KARS 

Sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılarak Kars merkezi gezimize başlıyoruz. Yarısı Ani, yarısı Harakani denmiş Kars için ama elbette başka başka dünyalara ve atacağımız her adımda başka tatlı şaşkınlıklara şahit olacağımız bu şehrin sokaklarında dolaşmaya başlıyoruz. Bir şehre yukarıdan bakmak gerekir önce. Bu sebeple ilk durak noktamız Kars Kalesi olacak. Sadece bir kale olmaktan çıkıp; Kars Çayı'nın medeniyetleri birleştirdiği noktada; Aleksandr Puşkin'in izlerini taşıyan sokakları; Osmanlı taş köprüleri ve hamamlarını, şehirdeki ermeni kiliselerinden biri olan 12 Havariler Kilisesi'ni ( Kümbet Camii) geziyoruz. Rehberimiz eşliğinde, Baltık mimarisinin en güzel örneklerini görebileceğiniz caddelerde yürüyerek, fotoğraflar çektikten sonra çarşıda alışveriş molası verip Kars Havaalanına geçiyoruz ve anılarla dolu bir Kars seyahatinin ardından 11:30 itibarıyla misafirlerimizi Kars Havaalanından uğurluyoruz.

 

UÇUŞ BİLGİSİ
 

İSTANBUL'DAN KATILMAYI TERCİH EDEN MİSAFİRLERİMİZ İÇİN UÇUŞ BİLGİSİ

Anadolu Jet Hava Yolları Kars-İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı 12:35 kalkış / 14:40 varış
 

ANKARA'DAN KATILMAYI TERCİH EDEN MİSAFİRLERİMİZ İÇİN UÇUŞ BİLGİSİ

Anadolu Jet Hava Yolları Kars-Ankara 15:00 kalkış / 16:45 varış
(Ankara'ya dönecek misafirlerin Kars merkezden havaalanına transferi ayrı araçla saat 13:00'te yapılacaktır)

 

İZMİR'DEN KATILMAYI TERCİH EDEN MİSAFİRLERİMİZ İÇİN UÇUŞ BİLGİSİ

Sun Express Hava Yolları Kars-İzmir 12:45 kalkış / 15:15 varış 
 

(Afişe fiyatlarımız İstanbul'dan katılım için verilmiştir. Ankara ve İzmir uçuşu tercih eden misafirlere Ankara-İstanbul hızlı tren bileti kesilmez, ücreti düşülür. Ankara ve İzmir'e grup bileti değil münferit bilet kesilmektedir ve bu uçak biletleri tarifeli uçuş müsaitliğine bağlı olarak alınabilmektedir, erken rezervasyon öneririz. Ankara yada İzmir uçuşu istemeniz halinde kontenjan ve uçuş müsaitliği halinde yardımcı olabiliriz. Uygunluğu ve fiyat farkını lütfen sorunuz)

(DÖNÜŞTE ANKARA VEYA İZMİR UÇUŞLU TALEPLERİNİZ İÇİN: info@geziciyak.com / 02122385107-08 )

NOTLAR / UYARILAR
:: Dönüş biletleri tarifeli uçuş müsaitliğine bağlı olarak alınabilmektedir, erken rezervasyon öneririz. Uçak tarife saatleri değişebilir. Misafirler tarifeli uçuşun saatinin değişebileceğini bilerek rezervasyon yaptırmalıdırlar. 

:: İstanbul'dan Ankara trenine biletler tur öncesinde misafirlere elektronik bilet olarak e-posta ile iletilecektir. Tren hareket saatinden en az 20 dakika önce biniş yapacağınız garda olmanız gerekir. Acentemiz bileti temin eder, hızlı trene biniş sorumluluğu misafirlerimize aittir. Hızlı tren seferindeki rötar, aksaklık, iptal vb. sebeplerle Doğu Ekspresine binilememesinden, trenin kaçırılması halinde oluşabilecek kayıp ve ekstra harcamalardan GeziciYAK sorumlu değildir. 

:: Tren mola verdiğinde , tren kalkış saatinden önce trene geri dönme ve binme sorumluğu tur katılımcılarının sorumluluğundadır.
:: Kış dönemi turlarına gelecek misafirlerimizin kış ve soğuk hava koşullarına uygun kıyafet bulundurması gerekmektedir. Atkı, bere, eldiven ve termal içlik bulundurmanızı öneririz.

 

Not:

.: Program akışı rehber tarafından belirlenir.

.: Rehber, hava, deniz, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb.
nedenlerle program günlerinde, öğle yemeği alınacak mevkilerde, değişiklik yapabilir.

FİYATA DAHİL HİZMETLER:

 • Turistik Doğu Ekspresi Ankara-Kars yataklı vagon bileti

 • İstanbul (Söğütlüçeşme) - Ankara Yeni Gar Yüksek Hızlı Tren bileti

 • Kars-İstanbul uçak bileti (8 kg kabin bagajı + 15 kilo bagaj hakkı)

 • 2 gece Kars'ta 4* Kars Park Hotel'de konaklama

 • Konaklanan otelde 2 kahvaltı

 • Türsab zorunlu seyahat sigortası

 • Profesyonel rehberlik hizmeti

 • Bölgedeki ulaşımlar

Üç kişilik odada konaklama hakkında: Üç kişi aynı odada konaklayacak misafirlerimizin otelde üç kişilik tek bir odada konaklaması mümkündür ancak Doğu Ekspresinde kompartımanlar iki kişilik olduğundan üç kişi olan misafirlerimizden birisi Doğu Ekspresinde iki kişilik kompartımanda bir başka misafirle paylaşımlı olarak yolculuk yapmak durumundadır.

 

Dönüşte İstanbul uçuşunu tercih edecek ve gidişte İstanbul-Ankara trenini kullanmak istemeyen misafirlerimize, bu taleplerini kayıt aşamasında bildirdikleri takdirde 100 TL indirim yapılır.

 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 • Öğle yemekleri

 • Akşam yemekleri

 • Trendeki yemekler

 • Müze ve ören yeri girişleri

 • Çıldır Gölü'nde fayton / atlı kızak ücretleri

 • Erzurum ve Kemaliye gezileri (tren mola verdiğinde)

 • Kişisel harcamalar   

(Müzekart önerilir.) Devlet müzlerinde 65 yaş ve üstü ücretsizdir. Özel müzeler yaş ve meslek gruplarına göre kendi ücret politikalarını uygulamaktadır.

Turlarda Müze Kart çıkartırken yaşanan yoğunluklar sebebiyle, zaman ve sıra problemi yaşamamak için aşağıdaki linkten kartınızı turdan önce almanızı öneririz.

http://muze.gov.tr/muzekart_almak_istiyorum

Turistik Doğu Ekspresi Güzergahı
Doğu Ekspresi Türkiye’deki en uzun demir yolu hatlarından biri. Ankara-Kars arasındaki seyahatini ortalama 31 saatte tamamlayan ekspres, haftanın iki günü hareket ediyor. Kars Garı - Sarıkamış- Horasan - Erzurum - Palandöken - Erzincan - Eriç - İliç - Divriği - Çetinkaya - Bostankaya - Kayseri - Himmetdede - Yerköy - Irmak - Kayaş - Ankara Garı istikametini izliyor. Turistik Doğu Ekspresi Ankara'dan hareket ettiğinde İliç ve Erzurum'da 2.5-3 saat arası molalar vermektedir.
 
Turistik Doğu Ekspresi Yemek
Turistik Doğu Ekspresi’ne bir vagon restoran vagonu olarak bağlanıyor. Bu vagonda hafif aperatif yiyecek (tost, sandvic, poğaça..) , atıştırmalıklar, çorba ve birkaç çeşit ızgara ile alkolsüz içecek servisi yapılıyor. Sıcak yemekler mikrodalgada ısıtılarak servis ediliyor. Fiyatlar fahiş değil, standart restoran fiyatları seviyesinde.
Trene dışardan yiyecek ve içecek getirebiliyorsunuz.
 
Turistik Doğu Ekspresi Kompartımanları Nasıl?
Turistik Doğu Ekspresinde kompartımanlar 2 kişilik.  Bir tarafta iki kişilik koltuk (üstünde ranza) diğer tarafta masa, lavabo ve küçük bir buzdolabı var. Kompartımanda bir adet priz bulunuyor (üçlü priz bulundurmakta fayda var).
Yataklı vagon kapısı içerden kitlenebilir.
 
Turistik Doğu Ekspresi Yatak ve Tuvalet
Turistik Doğu Ekspresi’nde kompartımanlar 2 kişilik. Yatmak istediğinizde, seyahat başında size verilen temiz nevresimleri, ranza haline gelen yataklara seriyorsunuz.
Doğu Ekspresi’nde vagon başlarında ortak kullanımlı tuvalet mevcut ve aralıklı olarak temizleniyor.
 
Hatırlatmalar
* Trende restoran vagonu var ama sınırlı içerik olduğundan seyahat öncesi yolluk (meyve, içecek, atıştırmalık) almakta fayda var.
* Yataklı vagonlarda priz var ama yetersiz kalma ihtimalina karşı yanınıza üçlü priz alabilirsiniz.
* Yolculuk boyunca internet kesik kesik çekiyor. Telefon çekmeyen yerler de var.
* Tren bazen köy yakınlarından geçiyor ve köylü çocuklar treni takip ediyor. Onları sevindirmek için çikolata, bisküvi alabilirsiniz.

 
Bilgilendirme
Acentemiz, havayolları ve demiryolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak ve tren seferlerinde oluşabilecek aksama, rötar yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek zaman kayıplarından, tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın veya trenin kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan acente sorumlu tutulamaz.

 

 

YURTİÇİ UÇUŞLARDA VE TREN YOLCULUKLARINDA AŞI / PCR TESTİ ZORUNLUĞU

KURAL VE KOŞULLAR

T.C. İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı genelgeye göre, 6 Eylül 2021 (dahil) tarihinden itibaren iç hat uçuşlarda check-in sırasında HES kodu aracılığıyla aşılı/geçirilmiş hastalık veya azami 48 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR testi şartı aranacaktır.

T.C Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği kriterler çerçevesinde, bakanlıkça kabul gören aşıların uçuşa kabul kriterlerini karşılaması için; Johnson & Johnson için tek doz, diğer aşılar için iki doz aşı olunması ve son doz üzerinden 14 gün geçmesi gerekmektedir.

Covid-19 bağışıklığı bulunan kişiler için aşı ve PCR testi gerekmemektedir. Covid-19 hastalığını geçirmiş olup, pozitif sonuçlu PCR testinin üzerinden en fazla 180 gün geçmiş olan yolcularımız bağışık kabul edilmektedir.

Covid-19 geçirmiş olan yolcularımız için, PCR pozitif test sonucunun üzerinden en az 14 gün geçtikten sonra süre sınırı olmaksızın tek doz aşı uygulaması yeterli bulunmaktadır.

Uygulama, 18 yaş (18 yaşından gün almış) ve üzeri tüm yolcularımız için geçerlidir.

Yolcuların check-in işlemlerini gerçekleştirebilmeleri için Hayat Eve Sığar uygulaması HES Kodu Ayarları bölümünden Aşı Durumu, Hastalık Durumu ve Test Durumu statülerinin görüntülenebilmesine onay vermiş olmaları gerekmektedir. 

Genelge şartlarının sağlanmaması nedeniyle uçağa binilememesi ve tura katılınamamasından kaynaklı doğacak kayıplardan acentamız sorumlu değildir, bu konuda sorumluluk katılımcıya aittir.

Avatar 95

 3.700₺

Havale/Eft

TUR KONTENJANI DOLMUŞTUR

4
gün

Notlar;

** Uçak fiyatlarındaki olası değişiklikler fiyata yansıtılır.

** Kredi kartları, diğer taksitli ve tek çekim fiyatlarımızı sorunuz.

​** [Varsa] Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında      3. kişi olarak geçerlidir.

** Fiyatlar katılımcı tercihine göre 2 ya da 3 kişilik odada kişi başınadır.

** Single kontenjanı sınırlıdır.

bottom of page