top of page

GÖKÇEADA ŞEKER BAYRAMI

Türkiye'nin en batı noktası, güneşin en son battığı yer.
Dünyanın tek Cittaslow adası

670 TL

3
gün
PROGRAM:

Tarih: 5-7 temmuz 2016  (4 temmuz gecesi çıkışlı)

O. GÜN Pazartesi  İstanbul'dan Hareket 

23.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi 
23.40 Mecidiyeköy Trump Tower önü
24.00 İncirli Ömür Plaza 

 

1.GÜN Salı GÖKÇEADA –KEFALOZ (Aydıncık Plajı)- TUZ GÖLÜ –DEREKÖY- KALEKÖY

Sabah Kabatepe İskelesi'ne ulaşıyor ve bir süre feribot saatini beklerken serbest kahvaltımızı yapıyoruz. feribotla adaya geçiyoruz. Keyifli bir yolculukla adaya ulaşıp plaja gitmek üzere hazırlandıktan sonra adanın güneyindeki ''adanın en güzel kumsalı'' Aydıncık Plajı'na (Kefaloz) gidiyoruz. Gün boyu deniz ve güneş keyfi. Dileyenler plajda geçen zaman içinde kumsalın çok yakınında bulunan Tuz Gölü'nü şifalı çamuruyla çamur banyosu da yapabilir. Akşamüstü plajdan ayrılıp  öncelikle Dereköy'ü geziyoruz. Koruma altındaki Rum köylerinden olan, nerdeyse tamamı terk edilmiş 1950 haneli, içinde sineması ve 2 kilisesi olan, eskiden Türkiye'nin en büyük köyü ünvanına sahip olan Dereköy'ü gezdikten sonra Otelimize geçip Duşlarımızı alıyoruz. Akşam Yemeğimiz Kaleköy Limandaki restoranımızda bölgenin şaraplarıyla (rakıda var)BALIK MENÜ olacak. Yemek öncesi gün batımı keyfini  Kaleköy’ün Kalesinden Semadirek adasını izleyerek yapıyoruz…

 

2. GÜN Çarşamba  ZEYTİNLİ KÖYÜ –TEPEKÖY- GİZLİ LİMAN- LAZ KOYU –BAĞ GEZİSİ

Sabah otelimizde alacağımız yöresel ürünlerle zenginleştirilmiş kahvaltımızın ardından Zeytinli Köyüne gidiyoruz. Sokak aralarında yapacağımız gezintinin ardından meşhur Madam'ın dibek kahvesini sakızlı muhallebiyle tatlandırıyoruz. Ardından koruma altındaki bir diğer Rum köyü olan Tepeköy'e giderek köyü geziyoruz 600 yıllık olduğu söylenen çınarı ziyaretimizden sonra Semadirek Adası'na karşı manzara seyri yapıyoruz (dileyenler meşhur Barba Yorgo şaraplarından satın alabilirler).  Deniz keyfi için bugün size 2 koy önereceğiz. Önce Gizli Limana (ayrılmak istemeyeceksiniz),sonrada Laz koyuna. Otele dönüş hazırlanma ve Bağ Gezisine gidiyoruz. Adanın en büyük bağlarından birine misafir olup bağ gezisi yapıyor, ada şarapçılığı hakkında ilk ağızdan bilgi alıyoruz, ardından akşam yemeği için restoranımıza geçiyoruz. 

 

3.GÜN Perşembe BADEMLİ –Merkezde Alış Veriş - KEFALOZ (Aydıncık Plajı) / KUZULİMANI PLAJI                    

Sabah otelimizde alacağımız yöresel ürünlerle zenginleştirilmiş kahvaltımızın ardından.Bavullarımızı aracımıza indiriyoruz.Ardından Bademli Köyüne geçiyoruz. Yaşlıçınar ağacı, badem ağaçları,bal çiftliği ,çeşmesi ve soluklanacağımız eski kahvesi ile Eski Bademli (Gliki) olarak da anılan köy yüksek bir tepe üzerine kurulu. Adanın en güzel manzaraya sahip köylerinden biri. Karşıda ihtişamlı Semadirek Adası, kale kalıntılarıyla yine bir tepeye kurulmuş Kaleköy, aşağıda balıkçı tekneleri, mendireğiyle Kaleköy Limanı, dağlar ve önlerinde ekili araziler panoramayı tamamlıyor. Yüksek konumundan dolayı adanın balkonu da deniyormuş Bademli için. Bademli’ den sonra  ada merkezinde mola veriyoruz, dileyen misafirlerimiz yerel ürünlerden (ada şarabı, zeytinyağı, el yapımı reçeller, doğal kremler, sabunlar, kekik balı vb.) alışveriş yapabilirler. Sonrasında isteyenleri Kefaloz (Aydıncık Plajı)na bırakıyoruz. / Aracımız feribot kuyruğu için kuzulimanına gidiyor. Arzu edenler Kuzulimanı Plajı'na gelebilirler (duş ve kabin gibi imkanlar mevcut) ve feribot kalkışına kadar plajda serbest zaman.Normal şartlarda  15.00 deki feribotla adadan ayrılmayı planlıyoruz. Kefelozdaki misafirlerimiz dolmuşla direk limana gelebilirler. Gece İstanbul'a ulaşarak misafirlerimizi aldığımız duraklara bırakıp, bir başka turumuzda tekrar buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz. 

 

Turumuz min 12 kişilik katılımla gerçekleşir. Daha az katılımlarda tur gerçekleştirilmez

FİYATA DAHİL HİZMETLER:
 • Ulaşım 

 • Rehberlik ,                                                   

 • 2 gece Gökçeada merkez konaklama

 • 2 adet Yöresel ürünlerle zenginleştirilmiş kahvaltı

 • 2 Akşam yemeği, 

 • Program dahilindeki tüm çevre gezileri 

 • Bağ gezisi 

 • Feribot geçiş ücretleri                                          

 • TÜRSAB seyahat & Sağlık sigortası 

 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 • İlk gün sabah kahvaltısı 

 • Öğle yemekleri 

 • Akşam yemeğindeki içecekler 

 • Yoldaki yemekler 

 • Plaj ücretleri ( şezlong,şemsiye vs...) 

 • Müze ve ören yeri girişleri,bahşişler,Kişisel masraflar.

 

ULAŞIM:
 • Turizm taşımacılığı yapan belgeli araçlarla güvenli seyahat. Kullanılan araçlar 

 • 18 kişilik minübüs ( Volkswagen VOLT veya Mercedes SPRINTER) 

 • 31 kişilik midibus (Isuzu, Powerbus,Prestige,Turkuaz) 

 • Not: Ada turlarımızda daha rahat hareket edebilmek için saylarımızı sınırlı tutmaktayız. 

 • 31 kişilik araçlarda max. 28 konuk , 16 Kişilik araçlarda 14 konuk alıyoruz 

 • Not: Kabatepe-Gökçeada feribot yolculuk süresi takribi 1 saat 15 dk'dır. 

KONAKLAMA:

KALE PALACE OTEL (Gökçeada Merkez)

İki kişilik odalarda çift kişilik yatak veya iki ayrı yatak bulunur. Çiftlere çift kişilik yataklı oda müsaitliğine bağlı olarak sunulabilmektedir. 

 
TURLARIMIZDA:

.: Programda yüzme ve yürüyüşler yer alacak.Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin. 

Mayo, havlu vb. getirmeyi unutmayın. 

.: Ada rüzgarlıdır... Vapur yolculukları serin olabilir... 

.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin. (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.) 

.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin  (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz) 

.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun 

.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz 

.: Varsa ilaçlarınız 

.: Fotograf/Video çekiyorsanız yeterince ekipman, yedek pil

.: Alternatif Turizm'de etkinliklerde tüm katılımcılar etkin görev alır.Her aşamada yardımlaşılır. 

.: Otelde cumartesi günü sabahı odaların hazır olmaması halinde odalar öğleden sonra verilebilir. 

.: Son 4 Kayıt yatabilme özelliği olmayan arka koltuklarda gitmek zorunda kalacaktır, bu durum rezervasyon esnasında belirtilmektedir. 

.: Program akışı rehber tarafından belirlenir. 

.: Rehber, hava, deniz, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb.nedenlerle programda değişiklik yapabilir.

 

İmroz 
 

"Çorak Topraklarda Bereket" tanrısı olarak adlandırılan Imbrasos'un bolluk diyarı olarak bilinen Imroz; bugünkü adıyla Gökçeada, Homeros'un Ilyada destanında deniz tanrısı Poseidon'un adası olarak geçer. 
"Denizin diplerinde, ta uçurumlarda, 
Tenedos'la (Bozcaada) kayalık Imbros arasında, 
Bir magara vardır, geniş, kocaman. 
Durdururdu orda atları Poseidon, yeri sarsan" 
Ada, 1456 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından Osmanlı İmparatorlugu topraklarına katılmıştır. Ada halkının Kaptan-ı Derya Barbaros Hayrettin Paşa'ya gösterdigi ilgiyi duyan Kanuni Sultan Süleyman adayı vakıf ilan etmiş ve ada halkından vergi alınmaması hakkında ferman çıkartmıştır. Balkan Savaşı yenilgisi sonucu ada, Yunanistan'ın egemenligine geçmiş, 1. Dünya Savaşı sırasında İngilizler tarafından hava ve deniz üssü olarak kullanılmıştır. 24 Temmuz 1923 Lozan Antlaşması ile ada tekrar ülkemiz topraklarına katılmıştır. Adanın fiilen Türkiye topraklarına katılması, 22 Eylül 1923'tür. Bu tarih adanın kurtuluşu olarak kutlanır. 
 

Konum 
Gökçeada 289.5 km2 yüzölçümüne, 95 km kıyı şeridi uzunluguna sahiptir. Adanın dogu-batı uzunlugu 29.5 km, kuzey-güney uzunlugu ise 13 km'dir. Gökçeada (Kuzulimanı), Çanakkale'den izlenen rotaya göre 32mil, Gelibolu yarımadasındaki Kabatepe limanına 14 mil, Bozcaada'ya 33mil, Ege Denizi'nde bulunan Yunan adalarından Limni'ye 16 mil, Semadirek adasına 14 mil uzaklıktadır. 

Doğal yapı 
Gökçeada çok engebeli, volkanik kütlelerden oluşmuştur. Adanın %77'si daglık, %12'si engebeli, % 11'i ise ovadır. Adanın en yüksek noktası Doruk Tepe 673 metredir. 

İklim ve Bitki Örtüsü 
Gökçeada'da Akdeniz tipi iklim görülür. Hakim rüzgarlar lodos ve poyraz'dır. Senenin büyük bölümünde rüzgarlar devamlılık saglar. Bitki örtüsü olarak 6870 hektar orman, makilik alanlar ve zeytinlikler vardır. 

 

İç Sular 
Gökçeada tatlı su kaynakları bakımından zengin, kendine yeterli potansiyele sahiptir. Şahinkaya, Dereköy, Aydıncık ve Uğurlu göletlerinden sulama amaçlı; Zeytinli Baraj Gölü'nden ise içme ve kullanma suyu ile Çınarlı ovasında tarımsal amaçlı sulama olarak yararlanılmaktadır. Akarsu yoktur ve dereler yazın kurumaktadır. Adanın dogu kesiminde denizden taşan sulardan oluşmuş Tuz Gölü bulunmaktadır. Tuz Gölü adanın %1'i kadardır.

04-07/7/2016
 
01-04/7/2016 645 TL
07-10/7/2016 645 TL
 • Google+ Basic Black
 • Twitter Basic Black
 • Facebook Basic Black

ÇOCUK FİYATLARI

 

Nakit Ödeme

3-6 yaş 180,00 TL

7-11 yaş 530,00 TL  (Çocuk fiyatı odada 2 yetişkin yanında geçerlidir.)

 

KK Tek Çekim :

3-6 yaş 185,00 TL

7-11 yaş 545,00 TL  (Çocuk fiyatı odada 2 yetişkin yanında geçerlidir.)

 

KK Taksitli Fiyatı:

3-6 yaş 195,00 TL

7-11 yaş 557,00 TL  (Çocuk fiyatı odada 2 yetişkin yanında geçerlidir.)

 

Single Farkı

Sınırlı oda kontenjanı nedeniyle tek kişi konaklama halinde 260,00 TL single farkı talep edilir. Single kontenjanı 1 oda ile sınırlıdır. 

bottom of page