Uçakla Şeb-i Arus Turu 3 (GALA GECESİ) Pegasus ile

(1 Gece 2 Gün)
1/9

 1.599 ₺

Havale/Eft

2
gün
PROGRAM:

1. GÜN ALÂEDDİN CAMİİ-İNCE MİNARE-KARATAY MEDRESESİ-ŞEMS TÜRBESİ- MEVLANA MÜZESİ
İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı Pegasus Hava Yolları kontuarında check in işlemlerinin gerçekleştirilmesi ardından Pegasus Hava Yolları İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı - Konya tarifeli uçuşu ile Uçakla Şeb-i Arus Turu (GALA GECESİ) turu için 08:40'da Konya'ya uçuyoruz. İstanbul'dan kalkan uçağınız 1 saat 15 dk. sonra Konya Havaalanına inmiş oluyor. Rehberimiz misafirlerimizi Konya Havaalanında karşılıyor ve havaalanında bekleyen araca eşyalarımız yerleştirdikten sonra Konya'daki programımıza (Otel odaları müsaitse önce otele gidiş ve odalara yerleşme. Otelimiz müsait değil ise gezimizi öne alarak turumuza başlıyoruz) İlk gezi noktamız 1.Alâeddin Keykubat'ın tamamladığı Alâeddin tepesi üzerindeki Alâeddin Camii çevresinde otobüsle yapılan tur sonrası Anadolu Selçuklu devri çini işçiliğinde önemli yeri bulunan, Mevlana Celaleddin Rumi ile yoldaşı Şems-i Tebriz'inin ders verdikleri Karatay Medresesi Çini Eserler Müzesini ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında Selçuklu Sultanlarından 2. İzzettin Keykavus devrinde Vezir Sahip Ata Fahreddin Ali tarafından hadis ilmi okutturulmak üzere yaptırılan İnce minare Medresesi (Taş ve Ahşap Eserler Müzesini) ziyaret ediyoruz. Konya'nın otantik yemeklerini bulabileceğimiz restoranımızda öğle yemeğimizi alıyoruz. Gezimizin devamında Mevlana Müzesinin hemen arkasında Üçler Türbesi ve 16 Dilimli Yeşil Kubbe (Kubbe-i Harda), Selimiye Camii, Mevlana Hazretleri ve babası Sultan-ül Ulema Bahaddin Veledin bulunduğu Mevlana Türbesi, Mevlevi Giysileri, Müzik Aletleri, Sofra Düzeni, Mevlevi Dergâhı, Nisan Tası, El Yazma Eserler ve Çile Haneler gibi bölümleri geziyoruz. Sonrasında, Mevlana'yı Mevlana yapan içindeki ışığı ateşleyen Şems-i Tebriz Türbesi ziyaretlerini takiben, Koyunoğlu Etnografya Galerisi gezimizi yapıyoruz. Otelimize dönüp ve bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi alıyoruz. Akşam yemeğinden sonra aracımız ile hareketle Büyük İslam Düşünürü ve Mutasavvufu Hz. Mevlana'nın Vuslat Yıldönümü anma törenleri dâhilindeki Mevlevi Törenlerini izlemek üzere salona gidiyoruz. Semazenlerin ve izleyenlerin kendinden geçtiği Sema Töreninin ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.5* Konya Bayır Diamond Hotel

 

2. GÜN  SİLLE-AYA ELENA KİLİSESİ-MERAM-ATEŞBAZ VE TAVUS BABA TÜRBELERİ- ARKEOLOJİ MÜZESİ-AZİZİYE CAMİİ
Sabah kahvaltı sonrası belirtilen saatte hareket ile ilk olarak Konya'nın en ilginç yerlerinden biri olan Sille'ye gidiyoruz. Sille'nin sizlere ilk çağrıştırdığı şey Kapadokya olacaktır. Özellikle volkanik kayaç yapısı ve tüm yamaca hâkim mağaralar kendinizi Kapadokya'da sanmanıza sebep olacaktır. Sizlerle birlikte Sille'de yapacağımız gezi sırasında Aya Elena Kilisesi gezimizi yapıyoruz. Sille Konakta vereceğimiz çay kahve molasının ardından Konya'nın doğası en güzel yerlerinden biri olan Meram Bağları ve Mevlana Hazretleri'nin devamlı ziyaret ettiği zamanın bilgini ve psikologu I. Alâeddin Keykubat Devrinde Konya'da ölmüş olan Şeyh Tavus Mehmet-el Hindi'ye ( TAVUS BABA ) ait olan cami ve türbeyi geziyoruz. Sonrasında öğle yemeğimizi almak üzere Konya'ya dönüyoruz. Öğle yemeğimizde bu gün etli ekmek yeme imkânı bulabiliriz. Yemekten sonra ilk ziyaret edeceğimiz mekân ise Konya Arkeoloji Müzesi oluyor. Müzenin yanında bulunan Taç Kapı ise görülmeye değer. Özellikle bu bölgeye has Siderama Lahit çeşitliliği ile dikkatinizi çekecek müze gezisi sonrasında Aziziye Camii gezimizi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında programımızı tamamlıyor ve serbest zamanın ardından misafirlerimizin havaalanına transferini gerçekleştiriyoruz. 23:00'te kalkan Pegasus Hava Yolları uçağı ile Konya – İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı uçuşu ardından ertesi gün 00:15'te İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.


UÇUŞLAR

 

GİDİŞ : 17.12.2021

İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı 08:40 > Konya 09:55 (PEGASUS HAVA YOLLARI)
DÖNÜŞ : 18.12.2021

Konya 23:00  > İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı 00:15  (ertesi gün) (PEGASUS HAVA YOLLARI)

 

Rehber grubu Konya  Havaalanında karşılar. Uçuştan en az 1,5 saat önce size verilen PNR numarası ile İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına ulaşarak check in işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan GeziciYAK  sorumlu tutulamaz.

 

HAREKET

Turumuz kesin hareketli olup kontenjan 25 kişi ile sınırlıdır.


TUR ÖZETİ
Turumuz Tasavvufun eri Mevlana Celaleddin-i Rumi felsefesini derinlemesine anlamaya ve anlatmaya çalışan bir kültür gezisidir. Bu geziyi Mevlana'nın güzel sözü " Fi hi Mafih" ( Ne arasan kendindedir ) özetliyor. Sizlere şehrin curcunası ve hayatın karmaşasından uzaklaşarak bir süre kendimizi dinleme imkanı veren özel bir gezi alternatifi sunmaya çalıştık...

Not:  Uçakla Şeb-i Arus Turu programımızda online rezervasyonda kredi kartları ile peşin fiyatına 3 taksit kampanyası mevcuttur. 


 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:

 • Pegasus Hava Yolları İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı -Konya uçak bileti (8 kg kabin bagajı + 15 kilo bagaj hakkı)

 • Pegasus Hava Yolları Konya-İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı uçak bileti (8 kg kabin bagajı + 15 kilo bagaj hakkı)

 • Bölgedeki ulaşımlar

 • Profesyonel rehberlik hizmeti

 • 5* Konya Bayır Diamond Hotell vb. otelde 1 gece konaklam1 sabah kahvaltısı

 • 1 akşam yemeği

 • Şeb-i Aruz Gala Gecesi tören bileti

 • Müze giriş ücretleri

 • Program dahilindeki tüm cevre gezileri

 • Zorunlu seyahat sigortası

 • En fazla 25 kişilik butik tur ayrıcalığı

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 • Öğle yemekleri

 • Akşam yemeğindeki içecekler

 • Kişisel harcamalar

HATIRLATMALAR:

 

Mevsim koşullarını düşünerek giyinin.:: Küçük bir sırt çantanız bulundurmanızı öneririz.:: Fotograf/Video çekiyorsanız yeterince film, hafıza kartı, yedek pil vb. bulundurunuz.

 •  17-18 Aralık 2021

Single Katılım :1.999 

02-12 yaş : 1.499 ₺

Kredi kartlarına  tek çekim ve taksitli fiyatlarımızı sorunuz

.: [Varsa] Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında 3. kişi olarak geçerlidir. 

.: Fiyatlar katılımcı tercihine göre 2 ya da 3 kişilik odada kişi başınadır.

.: Single kontenjanı sınırlıdır